جام ملت های۲۰۲۳ آفریقا - ساحل عاج

صعود نیجریه و کنگو به نیمه نهایی

صعود نیجریه و کنگو به نیمه نهایی

به گزارش دیجیپا، مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای فوتبال جام ملت های ۲۰۲۳ آفریقا با صعود نیجریه و کنگو به نیمه نهایی شروع شد.



به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، سی و چهارمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های آفریقا از روز شنبه ۲۳ دی با حضور ۲۴ تیم در شش گروه چهار تیمی به میزبانی ساحل عاج شروع شد که روز چهارشنبه ۴ بهمن ماه با مشخص شدن ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم به پایان رسید.
مرحله یک هشتم این دوره از رقابت های جام ملت های آفریقا از ۷ بهمن ماه شروع شد و در ۱۱ بهمن با مشخص شدن تکلیف ۸ تیم برتر یک چهارم نهایی به پایان رسید. در مرحله یک هشتم تیم های آنگولا، نیجریه، کیپ ورد، آفریقای جنوبی، مالی، ساحل عاج، کنگو و گینه تیم هایی بودند که به یک چهارم نهایی رسیدند.
مرحله یک چهارم نهایی این دیدار بار برگزار ۲ دیدار برگزار شد که در نخستین دیدار نیجریه به مصاف آنگولا رفت و توانست با یک گل این تیم را از پیش رو بردارد و نخستین تیم راه یافته به نیمه نهایی لقب بگیرد. در دومین دیدار هم کنگو مقابل گینه قرار گرفت که تیم فوتبال کنگو موفق شد با نتیجه ۳ بر یک این تیم را از پیش رو برداشت تا دومین تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی باشد.
برنامه و نتایج دیدارهای سی و چهارمین دوره جام ملت های آفریقا به شرح زیر است: شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲
گروه A: ساحل عاج ۲ - گینه بیسائو صفر یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
گروه A: نیجریه یک - گینه استوایی یک
گروه B: مصر ۲ - موزامبیک ۲
گروه B: غنا یک- کیپ ورد ۲ دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
گروه C: سنگال ۳ - گامبیا صفر
گروه C: کامرون یک - گینه یک
گروه D: الجزایر یک - آنگولا یک سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲
گروه D: بورکینافاسو یک - موریتانی صفر
گروه E: تونس صفر - نامیبیا یک
گروه E: مالی ۲ - آفریقای جنوبی صفر چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه F: مراکش ۳ – تانزانیا صفر
گروه F: کنگو یک – زامبیا یک پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی۴ - گینه بیسائو ۲
گروه A: ساحل عاج صفر - نیجریه یک
گروه B: مصر ۲ - غنا ۲ جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲
گروه B: کیپ ورد ۳ - موزامبیک صفر
گروه C: سنگال ۳ - کامرون یک
گروه C: گینه یک - گامبیا صفر شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲
گروه D: الجزایر ۲ - بورکینافاسو ۲
گروه D: موریتانی ۲ - آنگولا ۳
گروه E: تونس یک - مالی یک یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲
گروه F: مراکش یک - کنگو یک
گروه F: زامبیا یک - تانزانیا یک
گروه E: آفریقای جنوبی ۴ - نامیبیا صفر دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی ۴ - ساحل عاج صفر
گروه A: گینه بیسائو صفر - نیجریه یک
گروه B: کیپ ورد ۲ - مصر ۲
گروه B: موزامبیک ۲ - غنا ۲ سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
گروه C: گامبیا ۲ - کامرون ۳
گروه C: گینه صفر - سنگال ۲
گروه D: آنگولا ۲ - بورکینافاسو صفر
گروه D: موریتانی یک - الجزایر صفر چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲
گروه E: نامیبیا صفر - مالی صفر
گروه E: آفریقای جنوبی صفر - تونس صفر
گروه F: تانزانیا صفر - کنگو صفر
گروه F: زامبیا صفر - مراکش یک یک هشتم نهایی
شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲
آنگولا ۳ - نامیبیا صفر
نیجریه ۲ - کامرون صفر
یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
گینه استوایی صفر - گینه یک
مصر یک (پنالتی ۷) - کنگو یک (پنالتی ۸)
دوشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲
کیپ ورد یک - موریتانی صفر
سنگال یک (پنالتی ۴) - ساحل عاج یک (پنالتی ۵)
سه شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲
مالی ۲ - بورکینافاسو یک
مراکش صفر - آفریقای جنوبی ۲
یک چهارم نهایی
جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲
نیجریه یک - آنگولا صفر
جمهوری کنگو ۳ - گینه یک
شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۷: مالی - ساحل عاج، ساعت ۲۰: ۳۰ در مقابل مسابقه برنده ۶ استادیوم صلح بواکه
بازی شماره ۴۸: کیپ ورد - آفریقای جنوبی، ساعت ۲۳: ۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
نیمه نهایی
چهار شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۹: نیجریه - برنده دیدار بازی ۴۸، ساعت ۲۰: ۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
بازی شماره ۵۰: برنده دیدار بازی ۴۷ - جمهوری کنگو، ساعت ۲۳: ۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
رده بندی
شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۱: بازنده دیدار بازی ۴۹ - بازنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳: ۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی
نهایی
یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۲: برنده دیدار بازی ۴۹ - برنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳: ۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان


منبع:

1402/11/15
22:47:19
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است