ركوردهایی كه محمد صلاح شانس شكستن شان را دارد

ركوردهایی كه محمد صلاح شانس شكستن شان را دارد

دیجیپا: محمد صلاح یكی از بهترین خریدهای لیورپول در سال‎های اخیر بوده كه توانسته در این تیم ركوردهای زیادی بشكند. اما این بازیكن هنوز ركوردهای زیادی هم در دسترس دارد.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، پس از این كه تیم فوتبال لیورپول با نتیجه ۵ بر صفر واتفورد را شكست داد و از این تعداد گل ۴ گل را محمد صلاح زد، انتظارات از او كماكان زیاد است. این بازیكن در تیمش ركوردهای زیادی را شكسته و این در شرایطی است كه هنوز ۲ ماه دیگر از بازی ها پیش روی او باقیمانده است.
برای مثال او بهترین تازه‎وارد لیورپول نام گرفته و در نخستین فصل حضورش در تیم تا اینجای كار ۳۶ گل زده است، آن هم در ۴۰ بازی و این یعنی ركوردی بهتر از فرناندو تورس كه در فصل ۰۸-۲۰۰۷ توانسته بود ۳۳ گل بزند.
اما ركوردهایی هم هست كه او هنوز نشكسته و شانس شكستنش را دارد. برای مثال او می‎تواند بهترین گلزن لیگ برتر شود. تنها ۴ بازیكن در یك فصل لیگ برتر انگلیس بیش از ۳۰ گل زده اند، رونالدو، سوارس، شیرر و اندی كول. ركورد هم ۳۴ گل است كه در اختیار آلن شیرر است و در حالیكه ۷ بازی باقی مانده است صلاح به ۶ گل برای شكستن این ركورد نیاز دارد.
او همینطور می‎تواند بهترین افریقایی گلزن در یك فصل در لیورپول باشد. او قبلا به این ركورد اما در لیگ برتر رسیده، البته یان راش ركورد ۴۷ گل در ۶۵ بازی را دارد یا روجر هانت ۴۲ گل زده است.
صلاح حتی می‎تواند ركورد بهترین میزان گلزنی در تاریخ لیورپول را بشكند. با ۳۶ گل زده در ۴۱ بازی او آمار ۰.۸۸ گل در هر بازی را دارد و پشت سر سم ریبولد كه ركورد ۰.۹۴ گل در هر بازی را دارد، جك پاركینسون با همین ركورد و روجر هانت با ۰.۹۱ گل زده در هر بازی قرار دارد.
بیشترین گل زده در یك فصل لیگ برتر انگلیس در لیورپول دیگر ركورد در دسترس است. صلاح ۲۸ گل زده و از سوارس كه با ۳۱ گل ركورددار در این زمینه است فاصله بسیاری ندارد.

1396/12/28
20:03:49
5.0 / 5
5015
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است