آرمات: نباید همه اختیارات والیبال دست یك نفر باشد، برگزاری تنها دو دیدار دوستانه منطقی نیست

آرمات: نباید همه اختیارات والیبال دست یك نفر باشد، برگزاری تنها دو دیدار دوستانه منطقی نیست

دیجیپا: عضو كادر فنی تیم ملی والیبال جوانان اظهار داشت: بازیكنان جوانی كه به تیم ملی بزرگسالان دعوت می شوند در برخورد با هم تیمی های شان وانمود می كنند كه خیلی بازیكن بهتری هستند و هم بازی هایشان در تیم جوانان را قبول ندارند.مسعود آرمات در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط تمرینات تیم ملی والیبال یك ماه باقی مانده به آغاز لیگ ملت های والیبال، اظهار نمود: به نظرم تمرینات به موقع آغاز شد. هم اكنون هم كادر فنی مجبور است فشار زیادی در تمرینات به بازیكنان وارد كند چون كه بعد از اتمام لیگ برتر اغلب بازیكنان به جز آنهایی كه در پلی آف بودند، تمرین خاصی نداشتند. باید فشردگی تمرینات بیشتر شود تا بازیكنان به آمادگی كامل برسند تا در هفته های سخت لیگ ملت ها بتوانند كمك حال تیم ملی باشند.

او با انتقاد از كم بودن اردوهای تداركاتی و دیدارهای دوستانه تیم ملی والیبال، اظهار نمود: به نظر من واقعا برگزاری یك اردو برون مرزی و دو دیدار دوستانه خیلی كم است و احیانا نتوانسته اند بازی دوستانه ای را برنامه ریزی كنند. ما نمی دانیم سیاست كولاكوویچ چیست؟ این كه گفته شده چون لیگ های كشورهای دیگر تمام نشده نمی توان بازی دوستانه ترتیب داد به نظرم حرف منطقی نیست و باید كادر فنی تیم ملی در این باره جواب بدهد. مطمئن هستم فدراسیون رایزنی هایی كرده چون كه كادر فنی بهتر از هر كسی می داند كه تیم ملی نیاز به بازی تداركاتی دارد. من الان اگر حرفی بزنم شاید بگویند كه من از چیزی خبر ندارم و چون در تیم ملی نیستم این گونه حرف می زنم پس بهتر است كادر فنی تیم ملی در این باره صحبت كند.

مربی تیم ملی والیبال جوانان در مورد حضور دراز مدت و به یك باره بازیكنان جوان و نوجوان در اردوی تیم ملی بزرگسالان و اثرات این حضور بر سایر رده های سنی، اظهار داشت: من هم اكنون در كادر فنی تیم ملی والیبال جوانان هستم و اگر حرفی هم بزنم مطمئن باشید كه به خاطر حمایت و یا طرفداری از فرد خاصی صحبت نمی كنم. من مخالف این هستم كه بازیكنان نوجوان یك دفعه به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شوند. اگر بحث بها دادن به جوانان است باید اشاره كنم هم اكنون جوانان دیگری داریم كه لااقل لیاقت بودن در تمرینات تیم ملی را دارند، ولی دعوت نشده اند. به نظرم در مورد دعوت از نفرات نوجوان و جوان كولاكوویچ بد عمل می كند چون كه این بازیكنان دیگر علاقه ای به بازی در رده نوجوان و جوانان ندارند.

او اضافه كرد: هم اكنون شش بازیكن اصلی جوانان را دراختیار نداریم و كسانی هم خط خورده و به ما اضافه شده اند تمایلی به بازی در ایران رده سنی ندارند و در برخورد با هم تیمی های شان چنین وانمود می كنند كه خیلی بازیكن بهتری هستند و هم بازی هایشان در تیم جوانان را قبول ندارند. نفری كه از اردوی بزرگسالان به جوانان اضافه می شوند با یك دید دیگری به هم تیمی های شان نگاه می كنند تا كادر فنی به این بازیكنان بگوید كه همه شما در یك حد هستید و شانس آورده اید كه به تیم ملی دعوت شده اید و باید بهتر از بقیه كار كنید زمان می برد.

آرمات درباره راهكار پشتوانه سازی برای والیبال و جوان سازی تیم ملی، اظهار نمود: برای جوان سازی باید بازیكنانی كه در رده سنی امید هستند دعوت شوند و حتی معتقدم بازیكنان جوانان هم نباید به این سرعت به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوند. خیلی بازیكن بهتر از همین نفرات نوجوان داریم كه با وجود شرایط سنی خوب دعوت نشده اند.

عضو كادر فنی تیم ملی والیبال جوانان درباره خبرهای در خصوص اضافه شدن چهار بازیكن تیم خاتم اردكان به تیم ملی "ب" به دستور رییس فدراسیون والیبال كه در فضای مجازی منتشر گردید آن هم در حالیكه هنوز تیم ملی "ب" تشكیل نشده و سرمربی آن مشخص نمی باشد، اظهار داشت: من این خبر را در فضای مجازی دیدم، ولی بعید می دانم كه رییس فدراسیون بگوید كه این چهار نفر حتما باشند با عنایت به شناختی كه از ضیایی دارم بعید می دانم در حالیكه هنوز تیم ملی "ب" تشكیل نشده و سرمربی آن مشخص نمی باشد چنین حرفی بزند، چون كه بازیكنان را باید سرمربی دعوت كند و در این كه صحبت ها صحت دارد اطلاعاتی ندارم.

او در ادامه صحبت هایش راجع به وضعیت تیم ملی "ب" بیان كرد: معتقدم كه خیلی دیر شده است تا سرمربی جدید انتخاب گردد و بازیكنان به تیم ملی "ب" دعوت شوند احیانا اردیبهشت ماه به آخر برسد و با این حال تنها یك ماه و نیم زمان باقی مانده است. بازی های آسیایی بسیار اهمیت دارد و باید هر چه سریع تر با تعیین مربی، بازیكنان تیم ملی "ب" هم مشخص شود. نباید همه اختیارات در دست كولاكوویچ باشد، زیرا تیم های دیگر هم بعنوان تیم ملی به مسابقات مختلف اعزام می شوند و باید همكاری های لازم بین تیم های ملی وجود داشته باشد.

آرمات تصریح كرد: اهمیت بازی های آسیایی زیاد است و هر مربی ایرانی افتخار می كند تا هدایت تیم ملی را در این بازی ها بر عهده داشته باشد. هر چند گفته می گردد سیچلو هدایت تیم ملی "ب" را بر عهده خواهد گرفت، اما معتقدم مربیان داخلی بهتر می توانند نتیجه بگیرند.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال دانشجویان و تیم سایپا تهران درباره خط خوردن امیر حسین اسفندیار از اردوی تیم ملی بزرگسالان به علت پنج دقیقه تاخیر، اظهار داشت: به نظرم این كار درستی بود. من خودم چون واقعا به نظم اعتقاد دارم به نظرم كار كولاكوویچ قابل قبولی است، ولی خدا كند این موارد شامل حال همه باشد. وقتی مربی می گوید كه بازیكنان باید ساعت ۱۰ باشند بازیكن باید ۱۵ دقیقه به ۱۰ سر تمرین باشد و اگر پنج دقیقه دیر كند یعنی ۲۰ دقیقه تاخیر داشته است. این تنبیه قابل تحسین است، ولی باید برای هر بازیكنی كه بی نظمی می كند چنین تنبیه هایی اعمال شود.

مسعود آرمات، در انتها اظهار داشت: هم اكنون امیر حسین اسفندیار در اردوی تیم ملی والیبال جوانان است و با ما تمرین می كند.
1397/02/10
14:56:14
5.0 / 5
5048
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , والیبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است