كاظم محنایی: فدراسیون بسكتبال با رفیق بازی اداره می شود، زمان مشحون باندبازی بود الان هم هست

كاظم محنایی: فدراسیون بسكتبال با رفیق بازی اداره می شود، زمان مشحون باندبازی بود الان هم هست

دیجیپا: مربی تیم ملی بسكتبال جوانان ایران در سال 2015 كه همراه آن تیم به قهرمانی آسیا رسید از جو حاكم بر فدراسیون انتقاد می كند و معتقد می باشد مثل گذشته با باندبازی و رفیق بازی كارها را پیش می برند.كاظمی محنایی، مربی تیم ملی بسكتبال جوانان در سال 2015 در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از محدود شدن فعالیت عده ای خاص در فدراسیون اظهار نمود: به هیچ وجه موافق فعالیت افراد محدود در بسكتبال نیستم. ایران انقدر پتانسیل و نیروهای توانمند دارد كه فدراسیون بتواند در هر قسمت از آنها استفاده نماید تا تیم ملی برای یك نفر نباشد. اتفاقی كه این روزها در فدراسیون جدید بسكتبال افتاده اصلا قشنگ نیست. این امیدواری وجود داشت كه فدراسیون با تفكری جدید كار را شروع كند و پیش برود اما می بینیم كه افراد فعال محدود هستند.

محنایی كه در كادرفنی تیم ملی جوانان قهرمان آسیا شد ادامه داد: متاسفانه خراب كاری های فدراسیون قبلی ادامه دارد. مربیان پایه و بازیكن ساز حرف اول را در ورزش و بسكتبال می زنند و آنها هستند كه همیشه مربیانی كه از بازیكنان آماده بهره می برند را تغذیه می كنند اما ازاین مربیان سازنده كه گمنام هستند استفاده ای نمی گردد و همه چیز برای چند نفر شده است.

او اضافه كرد: اینكه مربی تنها با سفارش بیاید و برود كه مثل فدراسیون قبلی است. چرا باید همین تیم نوجوانان كه شرایط خوبی داشت با هدایت یك مربی خارجی به قهرمانی آسیا برود و نتیجه نگیرد. تفاوت زبان یكی از اصلی ترین مشكلات تیم بود و دیدیم كه تیم در ثانیه های آخر مغلوب می شد. چرا همین مربی كه انقدر از او تعریف می گردد باید ماكائو را با بیش از 100 امتیاز شكست دهد و سبب شود كه تیم در دیدارهای حساس كم بیاورد؟

محنایی همینطور اظهار داشت: این محدود شدن افراد در بسكتبال به ما آسیب می زند. كوهیان مربی با دانش و خوبی است اما چرا باید مربی تیم بزرگسالان باشد در كادرفنی رده های پایه باشد، سرمربی تیم امید باشد، مدرس باشد و همه كارها را انجام بدهد؟ ما مثل كوهیان كم نداریم. چرا كسایی پور كه علم مربی گری خوبی دارد باید در یك كمیته مسوولیت اجرایی بگیرد اما متاسفانه می بینیم كه برخی مربیان توانمند در تیم های ملی جایی ندارند. آیا كادرفنی تیم های فینالیست لیگ برتر جایی در تیم های ملی ندارند؟

مربی تیم ملی جوانان در سال 2015 در پاسخ به این سوال كه فعالیت موازی مربی ملی در باشگاه چه ضرری برای بسكتبال دارد؟ خاطرنشان كرد: به نظرم اصلا این كار شدنی نیست. زمان آقای مشحون كه هیچ چیز درست انجام نمی شد اما در فدراسیون جدید نباید رویه قبل تكرار شود. به نظرم بهترین كار را فدراسیون والیبال كرده است. این فدراسیون با مربیان ایرانی اش در تیم های ملی قرارداد امضا می كند و اجازه كار به آنها در باشگاه را نمی دهد. دستمزدها به اندازه باشگاه نیست اما كم هم نیست و همین سبب می گردد مربیان در تیم های ملی فعالیت كنند.

او اضافه كرد: در این شرایط یك مربی تمام فكر و ذكر و انرژی اش برای تیم ملی می گردد. اگر اینطور نباشد مربی باید در چند جبهه كار كند و دیگر انرژی و توانی برای رده ملی ندارد. متاسفانه كسی به این موارد توجه نمی كند و رسانه ها هم حرفی نمی زنند. یك مربی ملی الكی ملی نشده و نباید خانه نشین شود. اینكه كل كار تیم های ملی توسط چند نفر محدود صورت گیرد نتیجه بخش نیست و امیدوارم فدراسیون تغییراتی تولید كند. فعلا كه همه چیز رفاقتی پیش می رود و انتصاب ها بر مبنای مجمع انتخابات بوده است.

محنایی ادامه داد: اگر یك مربی در انتخابات به مدیری رای داده نماینده تمام مربیان بوده نه اینكه فقط او صاحب رای باشد و حالا در همه قسمت ها مشغول به كار شود. آقای طباطبایی هم دوره و هم بازی من بوده و به نظرم باید دقت عمل بیشتری داشته باشد و بداند با رفاقت بازی نتیجه نمی گیرد و بسكتبال لطمه خواهد خورد.

مربی تیم ملی جوانان در سال 2015 در پاسخ به این سوال كه تیم كنونی را كه چند ماه دیگر باید بعنوان مدافع عنوان قهرمانی در آسیا به میدان برود را چطور ارزیابی می كند؟ خاطرنشان كرد: تیم خیلی خوبی داریم و امیدوارم دست آقای شاه علی را برای كار باز بگذارند. من بازیكنان این تیم را به خوبی می شناسم. هم در این تیم و هم در تیمی كه زیر نظر آقای نناد به قهرمانی آسیا رفت بازیكن داشتم؛ بازیكنانی كه از استعدادیابی تا پرورش و آموزش بسكتبال زیر نظر خود من بودند. به نظرم تیم خوبی داریم و اگر از آن حمایت شود نتیجه می گیرد. متاسفانه جو خوبی در فدراسیون حاكم نیست و همه در حال زدن دیگری هستند. همه چیز با رفاقت پیش می رود و نمی دانم تا چه زمانی ادامه پیدا می كند. زمان آقای مشحون باندبازی بود و الان هم هست.

او در انتها به سوال ایسنا مبنی براینكه چرا بعنوان مربی تیم ملی به جام جهانی زیر 19 سال مصر اعزام نشد؟ خاطرنشان كرد: برای من ویزا نگرفتند و نناد به جای من اعزام شد. من 3 سال و نیم از عمرم را شبانه روز در كنار تیم بودم. بدون حاشیه كار كردیم و با كم ترین امكانات و ضعیف ترین شرایط قهرمان آسیا شدیم. بدون بازی های دوستانه وارد مسابقات آسیایی تهران شدیم و حتی تا روز چهارم بچه های ما در سالن آزادی می خوابیدند و هتل نرفتند.

محنایی ادامه داد: اندونزی بهترین هتل و غذاها را داشت اما جوانان ایران در سالن آزادی غذا می خوردند چون فدراسیون پول نداشت. پس از قهرمانی هم هیچ كس از ما یادی نكرد و در نهایت به جام جهانی هم اعزام نشدیم. این اتفاق ها افتاد اما نباید ادامه دار شود. من در تیم ملی نوجوانان و جوانان كنونی هم بازیكن دارم. مربیان زیادی در بسكتبال كشور هستند كه در رده های پایه تخصص دارند و فدراسیون باید از آنها استفاده نماید در غیر این صورت همه چیز مثل قبل می گردد و بسكتبال رشد نخواهد داشت.
1397/02/15
12:50:18
5.0 / 5
5323
تگهای خبر: آزادی , بازی , بازیكن , بسكتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است