آرمان زنگنه: بسكتبال انگیزه زیادی برای قهرمانی در جاكارتا دارد

آرمان زنگنه: بسكتبال انگیزه زیادی برای قهرمانی در جاكارتا دارد

دیجیپا: ملی پوش بسكتبال ایران اظهار داشت: تیم ملی بسكتبال انگیزه زیادی دارد تا با قهرمانی در بازی های آسیایی ویترین افتخاراتش را كامل كند.آرمان زنگنه در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط اردوی تیم ملی در مسیر انتخابی جام جهانی و بازی های آسیایی، اظهار نمود: همه ملی پوشان در اردو حاضر شده اند و تمرینات خوبی داریم. پس از فرصت خوبی كه در اختیار بازیكنان بود تا استراحت كنند اكنون با آمادگی مناسب و شرایط روحی خوبی وارد تمرینات شده اند و تمرینات هم به خوبی پیش می رود. همه بازیكنان انگیزه زیادی دارند تا بتوانیم پنجره سوم انتخابی جام جهانی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم و برای بازی های آسیایی آماده شویم.

او درباره شرایط بدنی اش پس از دوران مصدومیت بیان كرد: خدا را شكر وضعیت جسمانی خوبی دارم. مصدومیتی كه داشتم كاملا از بین رفته است و تمام تلاشم را می كنم تا بتوانم خودم را نشان بدهم. همه چیز به نظر كادر فنی بستگی دارد و امیدوارم بتوانم در تركیب اصلی تیم ملی باشم. ممكن است یك مقطع باشم و در یك مقطع نباشم اما همیشه تلاشم را می كنم كه پیراهن تیم ملی را بر تن كنم. نسبت به قبل مصدومیت، در یكسری فاكتورها خیلی پیشرفت كرده ام اما در یكسری فاكتورها هنوز به آن نقطه اوج نرسیده ام. من تمرین سخت دارم و تلاش می كنم به بهترین نقطه برسم. تمرین هایم مرتب است و خیلی هم انگیزه دارم.

ملی پوش پست چهار بسكتبال ایران درباره بازی های آسیایی بیان كرد: تنها مدالی كه بسكتبال ایران ندارد طلای بازی های آسیایی است. در آن بازی ها قهرمان شدن خیلی مهم است و همه می خواهیم با طلای این رویداد ویترین بسكتبال را كامل نماییم. به هر حال فضای حاكم بر این بازی ها خیلی متفاوت می باشد. رقابت ها دشوار است و شرایط كاملا منحصر به فرد است. من معتقدم در بازی های آسیایی اینچئون هم با بدشانسی دوم شدیم و الان تجربه خوبی داریم و بطور قطع با قدرت راهی جاكارتا می شویم تا قهرمان شویم.

زنگنه ادامه داد: به این دلیل كه همه رشته ها در جاكارتا هستند و فشار مدال آوردن وجود دارد فضا را متفاوت می كند. به هر حال بسكتبال مدال آور است، قهرمان آسیا بوده و از تیم ملی توقع بالایی وجود دارد. به هر حال معتقدم كه آن قدر تجربه داریم كه فشاری رویمان نباشد و با آمادگی كامل در رقابت ها شركت می نماییم.

ملی پوش بسكتبال ایران درباره جام جهانی و كسب سهمیه المپیك نیز، بیان كرد: به نظرم زود است بخواهیم درباره آن مسابقات حرف بزنیم. ما فعلا گام به گام پیش می رویم. باید ببینیم تا 2019 چه اتفاق هایی می افتد. به هر حال كار بسكتبال در آسیا با عنایت به اضافه شدن نیوزیلند و استرالیا سخت شده است. از طرفی با عنایت به تغییرات انتخابی كسب سهمیه هم دشوار تر شده است. باید خیلی كار نماییم باید تلاش دو برابر داشته باشیم تا به موفقیت برسیم.

زنگنه درباره تورنمنت چین هم اظهار داشت: مطمئنا اردوها بهترین شرایطی بود كه در نظر گرفته شده است. باید ببینیم صلاح كادر فنی چه بوده، حتما برای شروع تابستان تورنمنت خوبی است و می تواند به آمادگی تیم ملی كمك زیادی كند. فكر می كنم برای هماهنگی اولیه خوب است و نظر كادر فنی این بوده است. بازی كردن با اروپایی هم خوب است و بطور قطع می تواند كمك نماید.
1397/02/26
15:19:51
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است