سرمربی جدید بسكتبال سه نفره بانوان: پشت تغییر سرمربی فكر وجود داشته است

سرمربی جدید بسكتبال سه نفره بانوان: پشت تغییر سرمربی فكر وجود داشته است

دیجیپا: سرمربی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان، اظهار داشت: این كه من سرمربی باشم یا دیگری، خیلی مهم نیست و تنها این اهمیت دارد كه تیم به جایی رسیده كه به مسابقه های بین المللی اعزام می گردد.نیكا بیك لیك لی، سرمربی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حاشیه هایی كه به تازگی در تغییر سرمربی و حضور وی در راس تیم ملی تولید شده، بیان كرد: دوست دارم همه چیز دور از حاشیه پیش برود و از تیم پس از این همه سال كه ممنوعیت شركت در مسابقه های برون مرزی وجود داشت، حمایت شود. تلاش زیادی شده است كه تیم به مسابقه ها اعزام شود و دیگر این كه نیكا، سرمربی باشد یا دیگری، خیلی مهم نیست. تنها این اهمیت دارد كه تیم به نقطه ای رسیده كه به مسابقه ها اعزام می گردد.

او ادامه داد: فدراسیون تازه عوض شده است و باید صبور باشیم. ان شاء الله نتیجه خوبی رقم بخورد. هر سیستمی تلاش می كند تا بهترین افراد در كنارش كار كنند. بطور قطع پشت تصمیم فدراسیون برای تعویض مربی فكر وجود داشته است. چند نفر بزرگتر فكر كردند و چنین تصمیمی را گرفتند. ما هم به وظیفه مان كه خدمت به كشور است تا هر زمان كه بخواهند عمل می نماییم.

بیك لیك لی در مورد گفته رئیس دپارتمان سه نفره در خصوص این كه برای رویدادهای مختلف در بسكتبال سه نفره از سرمربیان جدید استفاده می نماییم، اظهار داشت: منظور خانم كاكاونپور فرصت دادن است، همانطور كه بازیكنان عوض می شوند و به آنها فرصت داده می شود، می توان در یك برهه مربی جدید را هم امتحان كرد.

او در ادامه اضافه كرد: منظور این نیست كه در هر اردویی یك مربی معرفی شود، بلكه منظور خانم كاكاونپور فرصت دادن است. او پانزده سال بازیكن تیم ملی بوده است. ممكن است یك سال سرمربی تیم باشم و فدراسیون اخلاقم را دوست نداشته باشد و بگوید با بازیكنان بد برخورد كردم و سطح فنی ام در حد انتظارشان نبوده است، در نتیجه پس از یك سال به این نتیجه برسند كه من نباشم، این گونه نیست كه اگر نیكا سرمربی است تا ابد سرمربی بماند بالاخره تغییر باید از جایی شروع شود.

او اضافه كرد: زمانی كه خانم طیاری در فدراسیون بودند هنوز دپارتمان سه نفره درست شكل نگرفته بود و او همیشه در تیم های ملی حضور داشت و مربی من بود و كارش را همچنان ادامه داد. او خیلی زحمتكش و دوست داشتنی است اما به هر حال تغییرات لازم بود.

سرمربی تیم ملی با بیان این مورد كه در هر تغییری باید از افراد حمایت شود، اظهار داشت: چندین سال با فدراسیون و افراد قبلی كار كردیم، مثل كره شمالی بودیم چند مربی داشتیم، ولی هیچ پرورش مربی در ایران انجام نشد. یعنی فاصله نیكا بیك لیك لی با مربیانی كه تا الان در تیم های ملی بودند، نزدیك ۲۵ سال است، در این ۲۵ سال خوابیدیم و هیچ سرمربی پرورش پیدا نكرد. این فضاها باید در اختیار بازیكنان و مربیان در اردوها و مناسبت های مختلف قراربگیرد.

بیك لیك لی در پاسخ به این سوال كه یكی از انتقادات طیاری دخالت در كارش و مشخص نبودن جایگاه افراد مختلف در تیم بود، آیا در كار شما هم دخالت می شود، بیان كرد: بیشتر از ۱۰ روز است كه با بازیكنان در اردو هستیم و تمرین كاملا در اختیارم است و دخالتی نمی بینم. در بسكتبال غیر از دخالت، بحث تعامل وجود دارد. كسانی كه از دپارتمان سه نفره در تیم حضور دارند باسواد هستند. اگر مطلبی تولید می گردد اسمش را دخالت نمی گذارم.

او ادامه داد: باید از دانش، تجربه و توانایی همدیگر استفاده نماییم. اگر چنین نگاهی وجود داشته باشد اهل استفاده كردن هستم، خانم طیاری استادمان است و حرفش متین است اما راجع به كار خودم در این مدت دخالتی احساس نكردم.

بیك لیك لی با بیان این مورد كه تیم و كادر از نظر روحی وضعیت خوبی دارند، اظهار داشت: هیچ نیروی بیرونی كه تیم را اذیت كند، وجود ندارد. در مورد ساعت ورود و خروج هم باید بگویم هفته ای كه در كرمان بودیم هیچ بازیكنی پایش را از هتل بیرون نگذاشت، آن قدر تمرینات سخت، فشرده و از نظر فنی بالا بود كه بازیكنان توان بیرون رفتن از هتل را نداشتند. بازیكنان خیلی همدل بودند و هم اكنون احساس آرامش در كار و كل مجموعه وجود دارد. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و به پیشرفت بسكتبال ایران كمك نماید.

سرمربی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان در مورد لباس های بازیكنان این تیم كه در كاپ آسیا كه سبب نارضایتی بازیكنان شده بود، اظهار داشت: برای مسابقات جهانی لباس های درای فیت نایك را سفارش دادند كه اگر به موقع برسد مشكل حل می گردد. لباس اصلی بازیكنان عوض نمی گردد، بلكه فقط لباس زیر كه مشكل بوجود آورده بود و عرق را در خود نگه می داشت تعویض می گردد.

سرمربی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان به سطح مسابقات جهانی اشاره نمود و اظهار داشت: در كاپ آسیا تنها دو بازی داشتیم اما در مسابقه های جهانی چهار بازی باید انجام دهیم كه سطح بالایی از آمادگی را می خواهد. نخستین كارمان این است كه بازیكنان را از نظر بدنی و تكنیكی به سطحی كه مدنظرمان است برسانیم چون برابر تیم های سخت تر نسبت به كاپ آسیا بازی می كنند.

او در مورد گروه ایران در مسابقه های جام جهانی بسكتبال سه نفره بانوان، بیان كرد: آسان ترین تیم در گروهمان آندورا است كه از نظر رنكینگ دو پله با ژاپن كه در كاپ آسیا رقیبمان بود، فرق دارد. آمریكا كه پنج یا شش دوره و روسیه هم در چهار سال اخیر قهرمان مسابقه های جام جهانی بسكتبال سه نفره بانوان بودند.

بیك لیك لی ادامه داد: گروهمان خیلی سخت است و تلاش می نماییم تا بازیكنان سطحی از بازی را كه در خور ایران باشد، نشان دهند.

سرمربی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان در مورد بازی تداركاتی پیش از مسابقه های جهانی، اظهار داشت: هرچند فرصت كم است اما هنوز هم به دنبال بازی تداركاتی هستیم. با چند كشور كه به ویزا نیاز ندارند مثل گرجستان، تركیه و تركمنستان چند جلسه داشتیم و تلاش كردیم پیگیری نماییم.

او در ادامه اضافه كرد: این كه در این فرصت كوتاه هماهنگی تولید شود كه تیمی به ایران بیاید یا ما به خارج از كشور برویم مبحث خوشایندی است اما برای این هماهنگی مراحل اداری وجود دارد كه در حال انجام آنها هستیم. همینطور از نظر هزینه ها هم باید با اسپانسر تیم صحبت نماییم كه برای برگزاری بازی تداركاتی تیم را بیشتر حمایت كند.

بیك لیك لی به بازیكنان زیر ۲۳ سال حاضر در اردوی تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان اشاره و بیان كرد: دو بازیكن زیر ۲۳ سال در اردوی تیم ملی حضور دارند و این كه در مسابقه های جهانی چند درصد از آنها استفاده نماییم هنور مشخص نمی باشد. در چند روز آینده لیست نهایی را اعلام می نماییم. تیم هایی كه آینده نگری می كنند اصولا یك بازیكن ۱۸ تا ۲۳ ساله را در تركیب شان دارند.

او در مورد جوانگرایی در تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان بیان كرد: برای این كار ۱۰۰ درصد برنامه داریم، البته شروع خوبی داشتیم. اگر به تیم های دیگر نگاه كنید سن بازیكنان شان بین ۲۷ و ۲۸ سال است یعنی یك مرتبه بازیكنانی را كه ۲۳ و ۲۴ سال سن دارند، در تیم قرار نمی دهند. اما ممكن است یك یا دو بازیكن جوان تر را در تیم داشته باشند.

او در این مورد اضافه كرد: رده سنی چون آزاد است همه تیم ها بطور قطع از بازیكنانی كه ۳۴ و ۳۵ سال سن دارند، استفاده می نمایند. جوانگرایی یكی از كارهای اصلی مان است. هم اكنون هم چند نفر از بازیكنان سن كمی دارند و شش تا هفت بازیكن داریم كه تا ۱۰ سال آینده می توانند بسكتبال بازی كنند.

به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، تیم ملی بسكتبال سه نفره بانوان كه خویش را برای حضور در رقابت های جام جهانی بسكتبال سه نفره بانوان در فیلیپین آماده می كند دومین اردوی تمرین خویش را در كرمان به آخر رساند و از بامداد دوشنبه ۳۱ اردیبهشت دور سوم اردوی خویش را شروع می كند.

رقابت های جهانی بسكتبال سه نفره بانوان از ۱۸ تا ۲۲ خرداد در فیلیپین برگزار می گردد و ایران در گروه C این مسابقه ها با تیم های آمریكا، روسیه، آندورا و اوگاندا هم گروه است.
1397/03/01
19:25:16
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است