سجاد استكی: صعود از مرحله گروهی بازیهای آسیایی قطعی است، شاید لژیونرها از دور دوم اضافه شوند

سجاد استكی: صعود از مرحله گروهی بازیهای آسیایی قطعی است، شاید لژیونرها از دور دوم اضافه شوند

دیجیپا: لژیونر هندبال ایران می گوید كه صعود تیم ملی هندبال ایران از مرحله گروهی بازی های آسیایی قطعی است.سجاد استكی، لژیونر هندبال ایران در گفت وگو با ایسنا، در مورد هم گروه های ایران در بازی های آسیایی جاكارتا، اظهار نمود: قطر با ما هم گروه شده است، قطر تیم خوبی است، اما آن طور كه شنیدم با تیم كامل خود در این مسابقات حاضر نمی گردد. زوران كاستاراتوییچ چون در قطر مربیگری كرده است و احیانا در قطر آشناهایی دارد می گوید كه قطر با تیم كامل به این مسابقات نمی آید.

لژیونر هندبال ایران در ادامه اظهار داشت: شانس صعود ما از مرحله مقدماتی زیاد است. اگر همه بچه ها جمع شوند و تیم سر حال باشد صعود ما به مرحله دوم بازی های آسیایی قطعی است و ما باید برای مرحله بعد بجنگیم.

استكی در مورد حضور لژیونرها در بازی های آسیایی اظهار نمود: فدراسیون و سرمربی ایران باید با فدراسیون و سرمربی باشگاه های رومانی توافق كنند. هم زمان با مسابقات آسیایی، بازی های لیگ رومانی آغاز می گردد ازاین رو باید به یك توافق رسید و زمانی مشخص شود تا لژیونرها بتوانند در آن زمان به تیم ملی ملحق شوند تا نه تیم ملی ضرر كند و نه باشگاه.

وی تصریح كرد: امیدواریم بتوانیم در بازی های آسیایی حاضر شویم. باید سرمربی باشگاه و سرمربی تیم ملی به توافق برسند. مدیر باشگاه چسمه هم صحبت هایی كرده است تا راهی پیدا شود و ما بتوانیم در بازی ها حاضر شویم.

او تصریح كرد: فكر نمی كنم مرحله گروهی زیاد سخت باشد. تعدادی از بچه ها كه لژیونر هستند، اگر نتوانند در مرحله گروهی باشند، در مرحله بعد به تیم ملی ملحق خواهند شد. هنوز این مورد قطعی نیست. باید تاریخ مسابقات را دید تا شرایط مشخص شود. ان شاء الله یك راه خوب پیدا شود و ما بتوانیم در بازی های آسیایی حضور داشته باشیم.

سجاد استكی در پاسخ به این سوال كه آیا این شرایط برای همه لژیونرها یكسان است یا خیر؟ اظهار داشت: لژیونرهایی كه در لیگ رومانی مشغول هستند این شرایط را دارند. بازی تیم های رومانی همه با هم آغاز می گردد. شرایط سایر لژیونرها را دقیق نمی دانم. بازی های آسیایی در تقویم جهانی نیست و امیدوارم كه با توافق مشكلات بر طرف شود.

لژیونر هندبال ایران بیان كرد: ما در موقع قرارداد با باشگاه، شرایط تیم ملی ایران را هم ذكر كرده ایم، اما حضور ما در صورتی است كه رقابت ها مثل رقابت های جهانی، مقدماتی المپیك و... در تقویم فدراسیون جهانی ثبت شده باشند. در آن شرایط همه تیم های دنیا بازی های خویش را تعطیل كرده و بازیكنان ملی را در اختیار تیم ملی قرار می دهند، اما بازی های آسیایی در فدراسیون جهانی ثبت نشده است و اروپایی ها این بازی ها را نمی شناسند.

وی افزود: این بحث باید توافقی حل شود. فدراسیون ما با فدراسیون رومانی و خود باشگاه چسمه مشكل را بر طرف كنند. با لج و لجبازی نمی گردد و امیدوارم كه با توافق این مورد بر طرف شود. این هفته یا هفته آینده صحبت ها انجام می گردد و تایمی مشخص می گردد كه بازیكنان در اختیار تیم ملی قرار بگیرند. باید ببینیم چه می گردد. ان شاء الله كه مشكلات بر طرف شود.

استكی در انتها در مورد اردوهای تیم ملی هم تصریح كرد: برای صدور آی دی كارت و ویزا به رومانی رفته بودیم و اخیرا به اردوی تیم ملی آمده ایم. شرایط اردوها خوب است. همه چیز از لحاظ تمرین، تكنیك و تاكتیك خوب است. مربی هم به خوبی با بچه ها كار می كند. بازیكنان هم خداراشكر آسیبی ندارند و به خوبی تلاش و تمرین می كنند.
1397/04/16
17:05:27
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است