در آستانه مسابقات والیبال بانوان باشگاه های آسیا

میترا شعبانیان: سیستم بازی قزاقستان رامی شناسیم

میترا شعبانیان: سیستم بازی قزاقستان رامی شناسیم

دیجیپا: سرمربی تیم والیبال بانوان پیكان اظهار داشت: سیستم بازی قزاقستان را می شناسیم و فیلم های سال قبل آنها را آنالیز كرده ایم تا در بازی اول با برنامه جلو برویم.


سرمربی تیم والیبال بانوان پیكان كه نماینده ایران در جام باشگاه های والیبال آسیا است در گفت و گو با ایسنا به نخستین بازی این تیم برابر نماینده قزاقستان اشاره و بیان كرد: قزاقستان تیمی صاحب سبك در والیبال است كه با پتانسیل قد و قدرت بیشتر حدودا از نظر سبك شبیه تیممان است. در این سال ها چندین بار با این تیم بازی كرده ایم و نسبت به آنها شناخت داریم.
وی در ادامه اضافه كرد: در باشگاه ها پیش بینی مان این است كه این تیم امسال هم مثل دور گذشته بازیكن خارجی جذب كرده باشد. البته اصل و سیستم بازی آنها را می شناسیم. فیلم های گذشته شان را آنالیز كردیم و روی آنها برنامه ریزی می نماییم تا بازی اول را با برنامه جلو برویم.
شعبانیان به میزبانی این تیم درجام باشگاه های آسیا و تاثیر آن در روند بازی هایشان اشاره نمود و اظهار داشت: هر تیمی در كشور و شهر خودش با روحیه و اعتماد به نفس بیشتری بازی می كند این شرایط برایش فراهم است كه مدام در سالن مسابقات تمرین كند كه این مورد می تواند به آنها كمك نماید.
سرمربی تیم والیبال بانوان پیكان در مورد تیم چین تایپه دیگر حریف ایران در این رقابت ها اظهار داشت: چین تایپه تیمی توپگیر و سرعتی است. سال قبل با بانك سرمایه در دور رفت توانستیم این تیم را شكست دهیم. بازیكنانمان باورشان نمی شد كه بتوانند آنها را شكست دهند. البته در دور برگشت بازیكنان به خوبی تلاش نكردند و نمی دانم چه شد كه بازی را واگذار كردیم.
اودر ادامه اضافه كرد: تمام فكر و برنامه مان این است كه باچین تایپه بازی خیلی خوبی را به نمایش بگذاریم و به هدفی كه داریم برسیم. اگر مقرر است برای تیم ملی تحولی اتفاقی بیفتد باید در این مسابقات باشد چون كه خیلی از بازیكنان پیكان عضو تیم ملی هستند. آنها باید در این مسابقات به خود تكانی بدهند تا وقتی به تیم ملی اضافه شدند تغییر لازم اتفاق افتاده باشد و بتوانند در مسابقات آسیایی به همراه تیم ملی بزرگسالان هم حرفی برای گفتن داشته باشند.
شعبانیان به روحیه و انگیزه بازیكنان این تیم اشاره نمود و اظهار داشت: عمده ترین نقطه ضعف والیبال بانوان این است كه از نظر روحی و روانی این خودباوری را ندارند كه می توانند پابه پای تیم های آسیایی بالا بیایند. این عدم اعتماد به نفس سال ها وجودداشته و بخشی از آن به تغییر كادر فنی به خصوص در رده ی تیم ملی مربوط می گردد چون هر مربی با سبك و روش خود كار می كند. این بهم ریختگی باید از بین برود و بازیكنان ثباتشان را پیدا كنند تا در مسابقات حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی در ادامه اضافه كرد: دلیل اینكه مبحث تیم ملی را مطرح می كنم این است كه اغلب این بازیكنان در اردوی تیم ملی هستند. در لیگ برتر دو یا سه تیم خوب هستند كه می توانیم با آنها بجنگیم ولی در مسابقات آسیایی تمام تیم ها خوب هستند و اینكه هر روز بازی سختی داشته باشیم كار را مشكل می كند.
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان پیكان در مورد حمایت رسانه ها اظهار داشت: انتظار دارم رسانه ها و فدراسیون این مسابقات را پوشش دهند. این تیم نماینده ایران است و به والیبال مربوط می گردد. شاید هم پوشش داده نشود. بهتر است راجع به این مورد حرفی نزنیم چون جز دلخوری چیزی به وجود نمی آید.
وی همینطور اظهار داشت: از نظر آمادگی روحی و روانی تمام تلاشمان را می نماییم كه در مسابقات پر قدرت حضور پیدا نماییم. خوشبختانه باشگاه پیكان با عنایت به نوسانات ارز همه جوره از تیم حمایت می كند. امیدوارم بتوانیم از مسابقات روسفید برگردیم.
شعبانیان در انتها و در مورد تمدید قرارداد با تیم پیكان اظهار داشت: شرایط به گونه ای است كه تا این لحظه مقرر است با پیكان ادامه دهم. پیكان باشگاه استخوان داری است و در آن احساس آرامش دارم. سبب افتخارم است كه با این باشگاه كار كنم.
به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، تیم والیبال بانوان پیكان نماینده ایران در نوزدهمین دوره جام باشگاه های والیبال بانوان آسیا است كه در نخستین بازی خود امروز 20 تیر از ساعت 20 به وقت ایران به مصاف قزاقستان میزبان این مسابقات می رود.1397/04/20
14:18:47
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است