كولاكوویچ: اتحاد میان دو نسل والیبال برای من شگفت انگیز بود

كولاكوویچ: اتحاد میان دو نسل والیبال برای من شگفت انگیز بود

دیجیپا: سرمربی تیم ملی والیبال ایران در گفت و گویی تفصیلی به توضیح اتفاقات اخیر تیم ملی، وضعیت بازیكنان تیم و رویدادهای پیش رو پرداخت.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران صبح روز دوشنبه ۲۹ مرداد ماه تهران را به مقصد جاكارتا ترك می كند تا در بازی های آسیایی حضور پیدا كند. ایگور كولاكویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران قبل از سفر به این رقابت ها در گفت و گویی تفصیلی به توضیح اتفاقات اخیر تیم ملی و آینده بازیكنانش پرداخت.
* به معنوی نژاد زمان خواهیم داد تا به فرم ایده آل خود برسد
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدا وضعیت بازیكنان و تیم خویش را این طور تشریح كرد: « چیزی كه شاید باید درباره آن صحبت نماییم این است كه جواد معنوی نژاد به آمادگی كه می خواهیم نرسیده اما پیش بینی می نماییم به شرایط مورد نظر برسد. البته فرهاد قائمی هم مصدومیتی داشت كه او تنها سه جلسه از تمرین را از دست داد و این مورد به علت مصدومیت در ناحیه زانو است و وضعیت نگران كننده ای ندارد. اما معنوی نژاد سه ماه را از دست داد و بنابر این در سطح حرفه ای این سه ماه خیلی اهمیت دارد تا او به سطح ملی برسد و این یك مقداری به زمان نیاز دارد و فكر می كنم كه دیگر مشكل خاصی درباره بازیكنان تیم ملی وجود ندارد. قائمی یكی از پایه های تیم ملی است و یك مصدومیت جزئی داشت و حادثه ای پیچیده رخ نداد كه بازیكنی مانند او را كنار بگذاریم. در مورد جواد معنوی نژاد با عنایت به اینكه زمان انتخاب تیم ملی وی در فرم ایده آل نبود، ۳ ماه زمان دادیم تا او خویش را به شكل ایده آل برساند. ما مطمئن هستیم كه شرایط بهتر خواهد شد و او خویش را به موقعیتی كه باید، می رساند. همه بازیكنان در شرایط ایده آل هستند و آینده خوبی را برای آنها پیش بینی می كنم.»
* می خواهیم آینده را رقم بزنیم
والیبال ایران یك بار دیگر مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی را به صورت پیاپی پیش رو دارد. شرایط تیم ملی كنونی والیبال ایران تفاوت هایی با دوره قبلی این رقابت ها دارد كه كولاكویچ در این خصوص می گوید: « من نمی توانم هیچ مقایسه ای را انجام دهم. دوره گذشته ایران در لیگ جهانی چهارم و در قهرمانی جهان ششم شد و در آسیا به قهرمانی رسید و این یك نتیجه ایده آل و خیلی خوب بود اما اساسا مقایسه دو تیم خیلی اشتباه است. آن تیم تمام بازیكنان را در بهترین سطح داشت و جوانگرایی انجام نشده بود. من به شرایط تیم ایران در آن زمان اشراف نداشتم اما تیم ما اكنون تیم جوانی است و ما می خواهیم آینده را رقم بزنیم. ما به نتیجه هم بطور قطع فكر می نماییم و نتیجه برای ما مهم می باشد اما خیلی از بازیكنان تیم نوجوانان و جوانان را در تیم خود داریم و بنابر این باید به این بازیكنان اجازه رشد بدهیم و آینده این بازیكنان و والیبال ایران برای ما بسیار مهم می باشد.»
* بدون هواداران خیلی از اتفاقات را نمی توانستیم رقم بزنیم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد خصوصیت های تیم كنونی و نكاتی كه از این تیم باید بیشتر از همیشه دنبال شود هم اظهار داشت: « من اصلا دوست ندارم در مورد گذشته صحبت كنم چونكه در آن تیم حضور نداشتم. واقعا در تیم خود بازیكنان با انگیزه ای داریم كه همگی كمك می كنند و به صورت كامل در تمرینات حضور دارند. هر چند من فارسی متوجه نمی شوم اما خواستن را در تیم می بینم و همه این مسائل در كنار هم احتمال خواستن نتیجه خوب را ممكن می كند. من به نظر جامعه والیبال و هواداران احترام می گذارم چونكه باید این واقعیت را بپذیریم كه بدون هوادار والیبال در ایران خیلی از این اتفاقات را نمی توانستیم رقم بزنیم. اگر بخواهم به این مورد فكر كنم كه باید حتما بهتر از نتایج قبلی را كسب كنم، باید به خانه برگردم. مبحث مهم این است كه من و اعضای تیم بهترین تلاش را انجام می دهیم تا شرایطی كه می خواهیم را به دست آوریم. اینكه بخواهیم فقط به تكرار نتیجه فكر نماییم، چیز جالبی نیست.»
* تیم ملی جایی برای عده ای خاص
ایگور كولاكویچ در مورد آینده تیم ملی و دستاوردهایی كه امید می رود به آن دست پیدا نماییم هم تصریح كرد: « مبحث پر اهمیت در مورد شرایط كنونی تیم ملی این است كه بازیكنان قدیمی حضور بازیكنان جدید را پذیرفتند و از آنها حمایت كردند تا ارتباط نزدیكی میان آنها برقرار شود. این مورد در كمتر تیمی اتفاق می افتد. این حمایت نكته سورپرایز كننده تیم ما است. این مورد برای من تعجب آور و جالب بود كه بازیكنان جوان مانند حضرت پور و توخته و چند چهره دیگر كه حتی در لیگ هم بازی های زیادی انجام ندادند، در لیگ ملت ها حاضر می شوند و با كیفیت به میدان می روند. این اتحاد میان دو نسل برای من شگفت انگیز بود. همه والیبال ایران غفور، معروف، موسوی و غیره را می شناسند اما این ارتباط با بازیكنان جوان یك اتفاق خاص و شگفت انگیز بود. ما با این تیم ملی به همگان نشان دادیم كه در های تیم ملی به روی بازیكنان جوان و با انگیزه ای كه خویش را نشان دادند، باز است. تیم ملی جایی برای عده ای خاص نیست و من مطمئن هستم كه این مورد سبب می گردد ما در سال آینده هم از بازیكنان جوان استفاده نماییم.»
* این صبر است كه آینده والیبال ایران را رقم می زند
در انتها كولاكویچ صحبت های خویش را این طور به آخر رساند: « دوست دارم به مردم ایران بگویم كه درست است كه خیلی از این بازیكنان در رده های سنی پایین قهرمانی جهان را تجربه كرده باشند اما در رده بزرگسالان داستان كاملا متفاوت می باشد. این صبر است كه به تیم فرصت می دهد تا آینده خوبی را برای والیبال ایران رقم بزند.»1397/05/30
14:30:18
5.0 / 5
4474
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است