تركش های ناكامی در فینال جاكارتا

مربی خارجی برای بسكتبال؟، خطایی دیگر در راه است!

مربی خارجی برای بسكتبال؟، خطایی دیگر در راه است!

دیجیپا: پس از شكست تیم ملی بسكتبال در فینال بازی های آسیایی و تولید یك ناكامی دیگر، شنیده شده كه فدراسیون به دنبال جذب یك مربی خارجی است.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته همه چیز برای قهرمانی تیم ملی بسكتبال در بازی های آسیایی مهیا شد. همه تیم های ملی رده های پایه فدا شدند تا تیم بزرگسالان بدون دغدغه تاریخ سازی كند. تیم ملی نوجوانان در آسیا ناكام بود و سهمیه جام جهانی نگرفت، تیم ملی جوانان بعنوان مدافع عنوان قهرمانی در آسیا ناكام بود و سهمیه جام جهانی را كسب نكرد و تیم ملی نوجوانان هم در رقابت های غرب آسیا در گرگان نائب قهرمان شد. همه این ناكامی ها در بسكتبال صورت گرفت تا همه چیز برای تیم ملی بزرگسالان مهیا باشد و شاگردان مهران شاهین طبع در بازی های آسیایی بالاخره طلسم ناكامی را بشكنند و قهرمان شوند اما این اتفاق هم نیفتاد. تیم ملی در شرایطی كه توانایی برد چین را داشت و از ابتدای مسابقه 16 امتیاز اختلاف هم تولید كرد در نهایت با اختلاف 12 امتیاز باخت تا یك ناكامی دیگر برای بسكتبال به وجود بیاید.

حالا كه كار تیم ملی در بازی های آسیایی تمام شده و با عنایت به اینكه رامین طباطبایی رئیس فدراسیون قبل از این اعلام نموده بود كادرفنی تا این رویداد همراه تیم خواهند بود و برای مسابقات بعدی تصمیم دیگر گرفته خواهد شد شنیده شده كه فعالیت هایی برای جذب مربی خارجی بوجود آمده كه در شرایط كنونی یك خطای بزرگ دیگر خواهد بود. شنیده ها براین مقرر است كه یكی از مشاوران فدراسیون كه بعنوان یك ایجنت (البته بدون داشتن مدرك قانونی فیبا) در بسكتبال فعالیت می كند و در تصمیم های اخیر مسئولان هم نقش اساسی داشته پیشنهاد جذب مربی خارجی را برای ادامه كار تیم ملی داده است. او كه حضورش در بسكتبال به خصوص در ماه های اخیر انتقادهای زیادی داشته به فدراسیون پیشنهاد داده كه برای مسابقات انتخابی جام جهانی یك مربی خارجی جذب شود.

قطعا جذب مربی خارجی در شرایط كنونی بسكتبال و كشور یك ضربه بزرگ به پیكره بسكتبال است. با عنایت به وضعیت اقتصادی و قیمت ارز اگر قرار به جذب مربی خارجی باشد بطور قطع یك مربی درجه صدم به ایران خواهد آمد كه تنها ارز مملكت را به جیب می زند و می رود و از سوی دیگر در وضعیت كنونی دلیلی وجود ندارد كه یك مربی خارجی جذب شود. حضور یك مربی قدرتمند روی نیمكت تیم ملی برای قهرمانی در بازی های آسیایی مهم بود كه این اتفاق نیفتاد اما دلیلی منطقی وجود ندارد كه با وجود مربیان خوب ایرانی ارز كشور خارج شود. به هرحال بسكتبال مربیان توانمندی دارد كه در سال های گذشته لیگ برتر خودشان را به خوبی نشان داده اند و بارها تاكید كرده اند كه توانایی كسب نتیجه با تیم ملی را دارند اما به آنها فرصتی داده نشده است.

از طرف دیگر مربیانی هم هستند كه با تیم ملی بوده و نتایج خوبی هم كسب كرده اند اما بی جهت كنار گذاشته شده اند. وقتی فدراسیون دست به تغییر كادرفنی زد تقویت تیم ملی را دلیل این تصمیم عنوان نمود كه در واقع چنین اتفاقی هم نیفتاد و تیم ملی بازی برده را به چین باخت. بنابراین هم حامد حدادی در مصاحبه خود اعلام نمود به خودمان باختیم نه به تیم چین. با این حال، به نظر می آید تیم ملی بسكتبال نیاز به تفكری جدید و قدرتمند دارد كه بتواند در ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی بدون ترس و اضطراب پیش برود و در جام جهانی 2019 هم عملكرد قابل قبولی داشته باشد. البته تاكید اینجاست كه مربی خارجی به هیچ وجه نمی تواند دردی از بسكتبال ایران در شرایط بی پولی فدراسیون دوا كند.
1397/06/13
14:11:26
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: بازی , بسكتبال , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است