ملی پوش بسكتبال بانوان: اگر بازی تداركاتی داشتیم در جاكارتا روی سكو می رفتیم

ملی پوش بسكتبال بانوان: اگر بازی تداركاتی داشتیم در جاكارتا روی سكو می رفتیم

دیجیپا: ملی پوش بسكتبال سه نفره بانوان اظهار داشت: اگر بازی های دوستانه برون مرزی داشتیم و یا از الان برای چهار سال دیگرمان برنامه ریزی نماییم بطور قطع می توانیم در بازی های آسیایی روی سكو برویم و مقام كسب نماییم


كیمیا یزدیان طهرانی بازیكن تیم ملی بسكتبال سه نفره ایران در گفت وگو با ایسنا در مورد عملكرد تیم ایران در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا، اظهار داشت: در بازی های آسیایی چند بار گروهمان عوض شد اما نخستین مسابقه مان با تایلندبود كه متاسفانه نتیجه را واگذار كردیم، تایلند تیم قدرتمندی است كه دراین دوره هم روی سكو رفت و سوم شد، مسابقه دوممان با قزاقستان بود كه بازی سخت و سنگینی داشتیم و توانستیم ببریم، در مرحله یك چهارم نهایی هم با چین بازی كردیم كه این تیم را همه می شناسند و در این دوره هم قهرمان شد. حتی در جام جهانی بسكتبال سه نفره كه در فلیپین برگزار گردید تیم ایتالیا را كه به مقام قهرمانی رسید، زد و برد. در بازی های آسیایی هم یك سرو گردن از بقیه تیم ها بالاتر بود. متاسفانه در بازی های ضربدری به چین خوردیم و نتیجه را واگذار كردیم.
او به نخستین تجربه حضور بانوان بسكتبالیست ایران در بازی های آسیایی اشاره و بیان كرد: همه بازیكنان تیم تجربه اولشان بود در حالیكه تیم های دیگر از چهار سال قبل در اردو بودند و برای این بازی ها برنامه داشتند اما ما یك سال است كه مجوز بازی برون مرزی را از سوی فدراسیون جهانی بسكتبال كسب كرده ایم و این مورد بر عمكردمان بی تاثیر نبود. علاوه بر این تا اعزام به بازی ها حدود سه ماه و نیم در اردو بودیم و اگر بازی های دوستانه برون مرزی داشتیم و یا از الان برای چهار سال دیگرمان برنامه ریزی نماییم بطور قطع می توانیم روی سكو برویم و مقام كسب نماییم. در این بازی ها هم اگر تایلند را می بردیم بعنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود می كردیم و چون به چین نمی خوردیم احتمال اینكه بالا برویم خیلی بود.
یزدیان در مورد استرس بازیكنان به خاطر حضور در این بازی ها اظهار داشت: جو مسابقه ها به شكلی بود كه هر كس دیگری هم برای نخستین بار و پس از 40 سال شركت می كرد تحت تاثیر این جو قرار می گرفت و نمی توان گفت بچه ها كم كاری كردند.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا انجام مسابقه های تداركاتی پیش از اعزام به بازی های آسیایی در كاهش استرس تیم تاثیر گذار بود؟ بیان كرد: 100 درصد هر چقدر بازیكنان مسابقه های خارجی بروند، برای شان بهتر است، آنقدر در ایران جلوی هم بازی كردیم، انگار در مكان سربسته ای بودیم كه دور هم بسكتبال بازی می نماییم ولی الان كه بازی های برون مرزی مان شروع شده تازه متوجه می شویم كه همه چیز یك مدل دیگر است. تیم هابا برنامه ریزی دقیق در بازی ها حاضر می شوند مثلا از چهار سال قبل برای چنین بازی های مهمی برنامه ریزی و تمرین می كنند كه این روش خیلی موثر است. اگر ما هم به این شكل كار نماییم یا اینكه بچه های مستعد زیادی كه در شهرستان ها داریم را استعدادیابی و با آنها كار نماییم برای چهار سال بعد خیلی پیشرفت خواهیم كرد. البته فكر می كنم فدراسیون بسكتبال چین چیزی را در نظر دارد.
یزدیان با امیدواری در مورد بسكتبال بانوان اظهار داشت: بطور قطع می توان انتظار پیشرفت چشمگیر برای بسكتبال بانون ایران داشت. با پنج ماه تمرین اینقدر پیشرفت كردیم. در نظر بگیرید اگر از پنج یا شش سال قبل همین روند را طی می كردیم الان جایگاه بسكتبال بانوان بالاتر بود. دیدید كه تیم ملی بزرگسالان در غرب آسیا قهرمان شد و الان هم به مسابقات آسیایی می روند كه همه نتیجه همین چندماه تمرین است و اگر قبلا این شرایط برایمان وجود داشت بطور قطع اوضاع بهتر بود. اگر اسپانسرها جذب شوند و از بانوان حمایت كنند كه بازیكنان تیم های مختلف به مسابقه های برون مرزی اعزام شوند و تجربه كسب كنند خیلی به پیشرفت بسكتبال بانوان ایران كمك می نماید.
ملی پوش تیم بسكتبال سه نفره بانوان به عملكرد فردی خود در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا اشاره نمود و اظهار داشت: باید روی مهارت های فردی ام كار كنم، نمی توانم بگویم از خودم راضی بودم، در حد توان تمام تلاشم را كردم اما باید روی مهارت های فردی ام كار كنم كه خیلی خیلی بهتر شوم. اگر بخواهم به همین قانع باشم كه خوب بودم بطور قطع پیشرفت نمی كنم اما به صورت كلی به اندازه ای كه در تمرین ها زحمت كشیدم نتیجه اش راگرفتم.
یزدیان در انتها ضمن تشكر از فدراسیون بسكتبال و كمیته سه به سه بخاطر پشتیبانی از بسكتبال بانوان، به بسكتبال پنج نفره اشاره نمود و اظهار داشت: امیدوارم فكری برای بسكتبال پنج نفره هم بكنند چون الان هیچ حرفی در مورد آن نمی زنند و تمام تمركزها روی سه به سه است.1397/06/14
13:46:15
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است