دلایل شكست بسكتبال در فینال بازی های آسیایی

مشحون: می توانستیم چین را شكست دهیم، تعویض هایمان سبب شد چین به بازی برگردد

مشحون: می توانستیم چین را شكست دهیم، تعویض هایمان سبب شد چین به بازی برگردد

دیجیپا: مدیر سابق تیم های ملی بسكتبال اعتقاد دارد كه تیم ملی می توانست چین را در فینال جاكارتا شكست دهد.


محمدرضا مشحون در گفت وگو با ایسنا، درباره ی دلایل ناكامی تیم ملی بسكتبال در فینال بازی های آسیایی، اظهار نمود: به نظر من ملی پوشان بازی فینال را خیلی خوب شروع كردند و قدرت بردن حریف را هم داشتند، اما نخستین اتفاقی كه بر كارشان تاثیر گذاشت این بود كه خیلی زود خویش را برنده فرض كردند و همین مساله از جانب كار تیمی بر رویشان تاثیر گذاشت. اتفاق دوم برخی تعویض ها بود كه به نظر من بر عملكرد تیم ملی تاثیر گذاشت.

مدیر سابق تیم های ملی بسكتبال با بیان این مطلب كه آنچه از تلویزیون را دیده بیان می كند، اظهار داشت: زمانی كه حدادی تعویض شد به یكباره همه نفرات تغییر داده شد. بازیكنان كه به یكباره وارد زمین شدند نتوانستند انتظارها را برآورده كنند و اختلاف امتیازی كمتر شد. اختلاف 16 امتیاز بود كه تیم حالت پیروزمندانه گرفت و سپس همه نفرات تغییر كردند كه سبب شد اختلاف به 4 امتیاز برسد و چین به بازی برگردد.

پیشكسوت بسكتبال با اشاره به همین اتفاق افزود: زمانی كه تیمی اختلاف را جبران می كند جسور می شود، اعتماد به نفس می گیرد و با قدرت بیشتر رقابت می كند. چین در نیمه دوم تمام آنچه می خواست را عملی كرد و از سوی مقابل تیم ما نتوانست فضا را كنترل كند و عقب افتاد. به نظرم حفظ آن شرایط كنترل فضای مسابقه و برنامه های حریف به عهده كادر فنی بود كه انجام نشد.

مشحون افزود: در این شرایط و از آغاز كوارتر سوم همه چیز برای ایران به حدادی ختم شد. برنامه هایمان متمركز بر او بود. خب حدادی هم با كشاله پاره در تورنمنت شركت كرده بود و به نظرم غیرت كرده بود كه با تیم بود، اما در آن فضا همه چیز به او ختم می شد و دست تنها برابر چند بازیكن حریف تنها بود. باز هم دستش درد نكند. مقام دوم هم بد نیست هرچند معتقدم می توانستیم این تیم چین را شكست بدهیم.

مدیر سابق تیم های ملی بسكتبال در پاسخ به این سوال كه آیا سیستم دفاعی ایران برابر چین مشكل نداشت؟ بیان كرد: من هم قبول دارم كه باید یارگیری می كردیم اما وقتی یك تیم اختلاف امتیاز را از دست بدهد و شیرازه اش بپاشد، دفاع منطقه ای یا یارگیری فرق ندارد. آن روحیه و اقتدار از دست رفته بود و ما برنامه ای برای كنترل شرایط نداشتیم. به هر حال در این فضا باید تیم مدیریت شود. سرمربی و دیگر اعضای كادر فنی در این موقعیت نقش دارند. البته باز هم تاكید می كنم كه تكرار نایب قهرمانی اتفاق بدی نیست.

مشحون افزود: از این نكته غافل نشوید كه نیمكت تیم ملی ما خیلی قدرتمند بود كه به خوبی از آنها استفاده نشد. وحید دلیرزهان، نوید رضایی فر، روزبه ارغوان و محمد جمشیدی بازیكنان بزرگی هستند. جمشیدی در كاپ آسیا جزو پنج نفر برتر تورنمنت بود. بهترین بازیكن پست خود در آسیا شده، او خیلی می توانست به تیم كمك نماید. محمد حسن زاده فوق العاده بود. من از بازی او لذت بردم، اما در فینال از توانایی هایش به اندازه كافی استفاده نشد.

او اضافه كرد: من آرن داوودی را خیلی دوست دارم و می دانم بازیكن توانمندی است، اما معتقدم جای فرید اصلانی در تیم ملی خالی بود. فرید جوان، با انگیزه، آماده، توانمند و اثرگذار است. توانایی وی در دفاع و شوت می توانست خیلی به تیم ملی كمك نماید. با این وجود در انتخاب نفرات نظر سرمربی و سلیقه او مهم می باشد.

مدیر سابق تیم های ملی بسكتبال در انتها اظهار داشت: اگر بسكتبال قهرمان می شد سر ما هم بالا بود. آرزو داشتیم این اتفاق بیفتد. تیم ملی ما لیاقت قهرمانی داشت و فرصت خوبی بود تا به این عنوان برسد كه متاسفانه نشد.
1397/06/15
12:47:02
5.0 / 5
4730
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است