آبروی كشور در درجه اول است اما دلیل نمی شود از حقم دفاع نكنم

ضیایی: قانون جدید بازنشستگی شامل من نمی گردد، مدیركل استان نیستم كه منصوب شده باشم

ضیایی: قانون جدید بازنشستگی شامل من نمی گردد، مدیركل استان نیستم كه منصوب شده باشم

دیجیپا: رئیس فدراسیون والیبال با وجود بازنشسته بودن اعتقاد دارد كه قانون جدید شامل حال او نمی گردد.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، احمد ضیایی درباره ی ابلاغ قانون جدید بازنشستگی كه شامل حال او هم می شود، اظهار نمود: من با ۲۸ سال خدمت خودم را بازنشسته كردم و با مدرك فوق لیسانسم می توانستم ۳۵ سال كار كنم. هم اكنون هم به دنبال اعاده خدمت هستم تا مسیری كه برای والیبال در پیش گرفته ایم به بی راهه نرود.
او خاطرنشان كرد: قانون نمی تواند عطف به ما سبق شود. قوانین برای فردا و فرداها وضع می گردد نه برای روز گذشته. من مدیر كل ورزش استان نیستم كه منصوب شوم. بلكه ما بر مبنای انتخابات و با رای اعضای مجمع انتخاب می شویم و هنگامی كه فردی برای انتخابات كاندیدا می گردد برنامه هایی دارد. هم اكنون ۱۳ فدراسیون درگیر این قانون هستند اما من اعتقاد دارم كه قانون جدید برای روسای جدید شامل می گردد.
ضیایی اضافه كرد: برای نمونه اگر برای نمایندگی برای انتخابات مجلس مدرك دیپلم لازم باشد و كاندیدای مورد نظر راهی مجلس شود بعد از ابلاغ قوانین جدید در خصوص اجبار داشتن مدرك لیسانس برای حضور در مجلس نمی گردد آن نماینده ای كه هم اكنون در مجلس حضور دارد را اخراج كرد. مطمئنا هیچ رئیس فدراسیونی آبرویش را از سر راه نیاورده است. من در آن زمان برنامه هایی داشتم كه چهار سال زمان می برد.
ضیایی همینطور اظهار داشت: من سرباز جمهوری اسلامی اگر قرار باشد بین من و مملكتم كسی انتخاب گردد مطمئنا دوست دارم عزت و آبروی ایران در درجه اول اهمیت قرار بگیرد اما دلیل نمی گردد كه از حقم دفاع نكنم. اگر گردنم را بزنند خونم به سمت مملكتم جاری است.
او همینطور درباره ی شرایط والیبال ایران بعد از رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اظهار نمود: ما تمام تلاشمان را كردیم كه بهترین نتایج را كسب نماییم اما در كسب این نتایج ضعیف مشكلات دیگری به جز مسائل فنی دخیل بودند.
رئیس فدراسیون والیبال در مورد قرارداد ایگور كولاكوویچ و مدت زمان این قرارداد اظهار داشت: قرارداد او به صورت ۲+۲ و دو سال پیش امضاء شده بود و در آن زمان من رئیس فدراسیون نبودم و با عنایت به مفاد آن قرارداد در صورت رضایت طرفین كولاكوویچ تاالمپیك ۲۰۲۰ مربی ایران می تواند بماند. درباره ی تمدید قرارداد هم باید بعد از برقراری جلسات با حضور خود كولاكوویچ، كارشناسان و پیشكسوتان آشنا به علم روز تصمیم گیری نماییم.
او افزود: در این مقطع زمانی و از نظر حرفه ای اعتقادی به تغییر ندارم اما مطمئنا بعد از برگزاری جلسات تصمیم قطعی گرفته می گردد.
ضیایی درباره ی اظهار نظر كولاكوویچ در خصوص نارضایتی اش از حضور تیم ملی در بازیهای آسیایی قبل از قهرمانی جهان اظهار داشت: بطور قطع اگر او چنین حرفی زده است صحت ندارد. در ابتدای امر كولاكوویچ موافق تشكیل تیم ملی ب بود و حتی این تیم تشكیل شد و كادر فنی آن هم انتخاب گردید و چند جلسه هم در سالن فدراسیون والیبال تمرین كردند. در ابتدا قرار بود تیم ب متشكل از نفرات امید، جوان، و نوجوان باشد اما در ادامه راه سرمربی تیم ملی اظهار نمود كه حاضر به كمك نیست و اظهار داشت كه خودش می خواهد در بازیهای آسیایی شركت نماید.
وی در ادامه گفتگو با رادیو تهران بیان كرد: اگر با تیم ب به بازیهای آسیایی می رفتیم طلا می گرفتیم اما خود كولاكوویچ ترجیح داد تا در بازیهای آسیایی شركت نماید. به نظرم این رقابت ها دیدارهای تداركاتی خوبی قبل از قهرمانی جهان بود. باید باور نماییم كه از سیمای تراز اول جهان یك سر و گردن پایین تر هستیم و اگر در باد برخی پیروزی ها بخوابیم بطور قطع عقب خواهیم ماند. مطمئنا انتظار ایستادن بر سكوی جهانی در شرایط فعلی انتظار درستی نیست.
ضیایی در واكنش به این جمله كه تیم ایران در دوره گذشته قهرمانی جهان د رجایگاه ششم ایستاده بود، اظهار داشت: با استثناها نمی توان قانون علمی وضع كرد. یك بار هم در لیگ جهانی چهارم شدیم اما دلیلی نمی گردد كه همیشه روی سكو بایستیم. تیم های تراز اول جهان ۲۸ دوره سابقه حضور در لیگ جهانی دارند ولی ایران تنها در ۵ دوره شركت كرده است و مطمئنا تجربه و آموزه های آنها بیشتر از ماست. برای آموختن راه طولانی در پیش داریم. در بعضی از آیتم ها همچون سرویس پرشی، دفاع روی توپ و دریافت مشكل داریم. امروزه با سرویس كنترلی تیمی نتیجه نمی گیرد.
1397/07/10
13:56:37
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: بازی , پیشكسوت , توپ , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است