اعلام نحوه كسب سهمیه المپیك ۲۰۲۰ در والیبال

اعلام نحوه كسب سهمیه المپیك ۲۰۲۰ در والیبال

دیجیپا: فدراسیون جهانی والیبال نحوه راهیابی تیم های ملی والیبال برای حضور در بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو را اعلام نمود.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی والیبال نحوه راهیابی تیم های ملی والیبال به بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو را اعلام نمود كه بر این اساس در المپیك ۲۰۲۰ همانند ادوار گذشته ۱۲ تیم ملی در بخش مردان و زنان حضور خواهند داشت و نحوه گزینش تیم ها در هر دو بخش هم یكسان خواهد بود. البته یكی از ۱۲ تیم راه یافته به بازی های المپیك ۲۰۲۰ تیم ملی ژاپن خواهد بود كه با عنایت به میزبانی اش از بازی های المپیك بطور قطع در این رقابتها حضور خواهد داشت. ازاین رو باید یازده تیم از پنج قاره جهان برای حضور در معتبرترین رقابت های والیبال در سطح جهان رقابت كنند.

بر خلاف رقابت های قهرمانی جهان، سرمربیان تیم های ملی اجازه دارند تنها ۱۲ بازیكن را برای بازی های المپیك دعوت كنند در حالیكه این تعداد در قهرمانی جهان ۱۴ بازیكن بود.

اولین تورنمنت انتخابی بازی های والیبال المپیك ۲۰۲۰ در سال ۲۰۱۹ برگزار می شود. در این سال شش تورنمنت بین قاره ای برگزار می شود كه البته هنوز زمان دقیق و میزبان این مسابقات مشخص نشده است.

در این رقابت های انتخابی ۲۴ تیم برتر رنكینگ جهان فدراسیون والیبال در رده بندی كه در یكم ژانویه ۲۰۱۹ اعلام می گردد حضور پیدا خواهند كرد. این ۲۴ تیم باید در قالب شش گروه چهار تیمی و با سیستم مارپیچی به رقابت بپردازند.

تیم مارپیچی نوعی از چینش تیم ها است كه بر مبنای آن تیم ها سید بندی شده و جایگاه شان در گروه های چهار گانه مشخص می گردد. بر این اساس ۲۴ تیم برتر رنكینگ جهانی در ژانویه سال ۲۰۱۹ با سیستم مارپیچی به صورت زیر گروه بندی خواهند شد:

گروه A: رنك یك، رنك ۱۲، رنك ۱۳ و رنك ۲۴

گروه B: رنك دو، رنك یازده، رنك ۱۴ و رنك ۲۳

گروه C: رنك ۳، رنك ۱۰، رنك ۱۵ و رنك ۲۲

گروه D: رنك ۴، رنك ۹، رنك ۱۶ و رنك ۲۱

گروه E: رنك ۵، رنك ۸، رنك ۱۷ و رنك ۲۰

گروه F: رنك ۶، رنك ۷، رنك ۱۸ و رنك ۱۹

به این ترتیب تیم های برتر گروه هاش ششگانه جواز حضور در المپیك ۲۰۲۰ را كسب خواهند كرد تا با عنایت به حضور ژاپن بعنوان میزبان تكلیف هفت تیم راه یافته مشخص شود و تكلیف حضور پنج تیم دیگر در رقابت های بعدی معلوم شود.

سپس تكلیف پنج تیم دیگر بعد از برگزاری رقابت های انتخابی در پنج حوزه آسیا، آفریقا، اروپا، آمریكای جنوبی، آمریكای مركزی و شمالی مشخص خواهد شد. البته تیم هایی كه در شش تورنمنت قبل بتوانند جواز حضور در بازی های المپیك را كسب كنند نمی توانند در رقابت های انتخابی بعدی در قاره هایشان شركت نمایند. پنج تیمی كه بتوانند در رقابت های انتخابی در پنج منطقه ذكر شده عنوان نخست را كسب كنند گام به بازی های المپیك خواهند گذاشت.
1397/08/01
20:08:02
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است