آمادگی سنتر پتروشیمی برای حضور در تیم ملی

اصغر كاردوست: می خواستم جزو ۵ بازیكن برتر آسیا شوم

اصغر كاردوست: می خواستم جزو ۵ بازیكن برتر آسیا شوم

دیجیپا: ملی پوش بسكتبال ایران اظهار داشت: هر زمان كه سرمربی تیم ملی بخواهد با افتخار وارد تیم ملی می شوم.اصغر كاردوست در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بدنی اش پس از عمل جراحی زانو اظهار نمود: به امید خدا پس از چهار هفته به میدان بازمی گردم. از اول هفته فیزیوتراپی هایم شروع می گردد. اندك اندك راه رفتن و سپس دویدن و بعد تمرین های بسكتبالم را شروع می كنم تا با آمادگی كامل وارد میدان شوم. واقعا از دكتر كیهانی تشكر می كنم كه با تمام گرفتاری هایش جراحی زانو من را قبول كرد و انقدر به من لطف داشت.

ملی پوش بسكتبال ایران درباره دلیل مصدومیتش اظهار داشت: در جریان باشگاه های آسیا برخوردی با بازیكن چین تایپه داشتم و همانجا زانویم به شدت درد گرفت. توجهی نكردم تا پیش از فینال. زمانی كه می خواستم وارد زمین شوم زانوی پایم قفل كرد و مانده بودم كه چه كار كنم. با هر سختی بود وارد زمین شدم چون واقعا نمی شد از هشت نفر یك نفر دیگر هم كم شود. خدا را شكر كه كل تیم جنگید و نتیجه لازم را گرفتیم و قهرمان شدیم.

او اضافه كرد: زمانی كه به ایران بازگشتم دكتر كیهانی وضعیتم را بررسی كرد و اظهار داشت كه باید یك تكه استخوان جدا شده را از زانویم بردارد و بنابراین جراحی كردم. اكنون هم وضعیت خوبی دارم انشالله خیلی سریع به تیم برمی گردم و بازی می كنم. از آقای حاتمی و آقای یاوری هم تشكر می كنم كه در این مدت واقعا پیگیر وضعیت من بودند.

كاردوست درباره عملكردش در باشگاه های آسیا هم بیان كرد: واقعیت این است كه اصلا از عملكردم در باشگاه های آسیا راضی نیستم. می توانستم بهتر باشم اما درد آزارم داد. من واقعا در تابستان تمرین هایم را قطع نكردم. زمانی كه از اردوی ملی كنار گذاشته شدم استراحت نكردم و تمرین ها را ادامه دادم. واقعا دوست داشتم كه در میان پنج نفر برتر آسیا باشم چون پتانسیلش را داشتم اما این اتفاق نیفتاد.

بازیكن تیم بسكتبال پتروشیمی درباره عملكرد خوبش در فصل گذشته و حضورش در تیم پتروشیمی برای فصل جدید اظهار داشت: همیشه گفته ام بزرگترین شانس یك بازیكن این است كه مربی به او اعتماد داشته باشد. هیچ اتفاقی بهتر از این نیست. خدا را شكر كه حاتمی به من اعتماد داشت. به همه بازیكنان اعتماد داشت و این حس دو طرفه بود و تمام بازیكنان با جان و دل می جنگیدند و تلاش می كردند. در نهایت هم همین مساله سبب شد شهرداری تبریز در سال قبل نتیجه بگیرد و قهرمان شود.

او اضافه كرد: اعتمادی كه آقای حاتمی به من داشت سبب می شد كه با بهترین شرایط تلاش كنم و از جانم مایه بگذارم. از طرفی امیدوارم سوتفاهم تولید نشود اما واقعا بازیكنان دوست دارند با حاتمی كار كنند. در كنار او كسی نگران نیست. ترسی ندارند كه با یك اشتباه تعویض شوند. او به بازیكنان بها می دهد و سبب می گردد همه نفرات با اعتماد به نفسی بالا رقابت كنند.

كاردوست با اشاره به شرایط پتروشیمی در فصل جدید لیگ برتر هم اظهار داشت: اكنون در پتروشیمی هم شرایط اینطور است. تیم بسیار خوبی داریم. همه تیم ها وقتی برابر ما وارد زمین می شوند با این ذهنیت كه مقرر است با قهرمان آسیا رقابت كنند و بطور قطع با بهترین شرایط بازی می كنند. ما تیم خوبی داریم و هیچ حریفی را دست كم نمی گیریم و تمام حرف هایمان را در زمین خواهیم زد.

ملی پوش بسكتبال ایران در پاسخ به این سوال كه وضعیت لیگ را چطور ارزیابی می كند؟ خاطرنشان كرد: امسال همه تیم ها تلاش كرده اند با بهترین شرایط وارد لیگ شوند اما به علت مسائل ارزی خیلی از تیم ها فرصت جذب بازیكن خارجی ندارند و این بهترین فرصت برای بازیكنان ایرانی است كه بتوانند خودشان را در لیگ برتر نشان دهند. ما زمانی كه بازی اول را در باشگاه های آسیا با برد پشت سر گذاشتیم من در گفت و گویی اعلام كردم كه همه باید به بسكتبال ایران و بسكتبالیست های ایرانی احترام بگذارند چون سطحی بالاتر از آسیا دارند. امسال هم فرصت خوبی برای ایرانیان است كه بتوانند خودشان را ثابت كنند.

او در پاسخ به این سوال كه چرا در شرایطی كه می توانست به تیم ملی كمك نماید اما در اردوها نبود و دعوت نشد؟ بیان كرد: من همیشه به نظراتی كه درباره خودم است احترام می گذارم. همه جا گفته ام كه همیشه در خدمت تیم ملی كشورم هستم. با افتخار حاضرم لباس ملی به تن كنم. هر زمان كه سرمربی تیم بخواهد آماده ام در خدمت تیم ملی كشورم باشم. همین الان حاضرم با این مصدومیت برای تیم ملی بازی كنم چون حضور در تیم ملی افتخار بزرگی برای بازیكن است.

كاردوست افزود: همیشه تلاش كردم تا بهترین عملكردم را برای تیم ملی داشته باشم. می دانم در تیم ملی همیشه شایسته سالاری بوده و هیچ كس برای تیم ملی كشورش كم نمی گذارد. من هم هر زمان كه لازم باشد و بخواهند در خدمت هستم.

ملی پوش بسكتبال در پاسخ به این سوال كه اگر برای پنجره پنجم جام جهانی دعوت شود به اردو می آید؟ اظهار داشت: صد درصد. همیشه عاشق حضور در تیم ملی بوده ام. تا زمانی هم كه بتوانم بازی كنم به بسكتبال ادامه می دهم و می خواهم در تیم ملی باشم. این صحبت هایی هم كه درباره سن می گردد درست نیست. سن عدد است و هر بازیكن تا هر سنی كه توانمند باشد می تواند در بالاترین سطح بازی كند.

او در پاسخ به این سوال كه آیا كار تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی دشوار نشده؟ خاطرنشان كرد: ما یك باخت برابر ژاپن داشتیم. ژاپن دو بازیكن خارجی خیلی خوب داشت و خوب كار كرد اما معتقدم بازیكنان ایرانی ما آنقدر توانمند هستند كه می توانند با قدرت به آنچه می خواهند برسند. بطور قطع با تلاش و اعتماد می توانیم به نتیجه لازم برسیم.
1397/08/04
15:45:38
5.0 / 5
4758
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است