درخشش پادشاه لبرون مقابل تیم سابقش در NBA

درخشش پادشاه لبرون مقابل تیم سابقش در NBA

دیجیپا: هفته پنجم رقابت های لیگ بسكتبال حرفه ای آمریكا با برگزاری ۵ بازی به اختتام رسید كه در حساس ترین مسابقه لس آنجلس لیكرز با درخشش لبرون جیمز برابر میامی هیت به برتری رسید.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، در یكی از مهمترین بازی های برگزار شده امروز، تیم میامی هیت در خانه در سالن امریكن ایرلاین آرنا مقابل میهمان خود لس آنجلس لیكرز با نتیجه ۱۱۳ بر ۹۷ شكست خورد.

بازی دیشب جایی برای درخشش مجدد پادشاه بسكتبال لبرون جیمز مقابل تیم سابقش بود. جیمز در این دیدار ۵۱ امتیاز، ۸ ریباند و ۶ شوت سه امتیازی موفق داشت و برای سیزدهمین بار در طول دوران ورزشی خود موفق به كسب حداقل ۵۰ امتیاز شد همچون در بازی فینال لیگ در فصل قبل مقابل گلدن استیت. جیمز موفق شد ۱۹ پرتاب از ۳۱ اقدام را وارد سبد كند كه ۶ پرتاب از ۸ اقدام سه امتیازی بود تا جیمز به هفتمین بازیكنی بدل شود كه توانسته مقابل تیم میامی حداقل ۵۱ امتیاز كسب كند تا با روحیه عالی تر بازگشت به خانه را آغاز كند چونكه بازی بعدی لیكرز چهارشنبه شب مقابل دیگر تیم سابق لبرون یعنی كلیولند كاوالیرز خواهد بود.

لبرون با یك پرتاب سه امتیازی راه دور ۳۲ فوتی ( حدودا ۱۰ متری ) در ۱۶ ثانیه مانده به اختتام بازی در كوارتر چهارم پاسخی داد به لنس استفنسون هم تیمی جدیدش كه قبل بازی لبرون را به چالش پرتاب سه امتیازی دعوت كرده بود. جیمز تبدیل به سومین بازیكنی شد كه در شانزدهمین فصل از حضورش در لیگ موفق به كسب بیشتر از ۴۵ امتیاز میگردد. دو نفر قبلی كریم عبدالجبار و كوبی برایانت بودند. ضمن این كه نمایش تحسین برانگیز جیمز در شانزدهمین فصل حضورش در لیگ و پس از دو بازی در دو شب متوالی و در خانه حریف به دست آمد.هواداران میامی خاطرات خوش دوران حضور جیمز در تیمشان را فراموش نكرده بودند و هنگام معرفی لبرون در سالن، او را به شدت مورد تشویق قرار دادند. جیمز بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در میامی عضویت داشت و موفق شد دو بار عنوان قهرمانی را همراه با میامی به دست آورد.

برای میامی وین الینگتون ۱۹ امتیاز، تایلر جانسون ۱۷ امتیاز و رادنی مك گرودر ۱۴ امتیاز كسب كردند تا چهارمین شكست متوالی خانگی میامی رقم بخورد و با این شكست ركورد میامی به ۶ پیروزی و ۱۰ شكست تبدیل شد كه یكی از بدترین شروع های فصل در ۱۲ سال اخیر برای میامی بود. گارد آل استاری میامی گوران دراگیچ به خاطر مشكل زانو راست و دوین وید به خاطر تولد دخترش مهمترین غایب های بازی بودند.

جاش ریچاردسون پس از حمله ناموفق به سمت سبد لیكرز، یكی از كفش هایش از پایش خارج شد و مرتكب خطای پنجم خود باز طی این فرایند شد و وقتی اریك اسپولسترا سرمربی میامی ریچاردسون را به سمت نیمكت فراخواند او لنگه كفش خودرا به سمت جایگاه پشت نیمكت میامی پرت كرد و توسط داور از زمین بازی اخراج شد.

در دیگر بازی مهم تیم سن آنتونیو اسپرز در خانه در سالن ای تی اند تی سنتر میهمان خود گلدن استیت واریرز را با نتیجه ۱۰۴ بر ۹۲ شكست داد.

برای اسپرز لاماركوس آلدریج ۲۴ امتیاز و ۱۸ ریباند بدست آورد و برای آغازین بار پس از تاریخ ۱۰ نوامبر موفق شد بیشتر از ۲۰ امتیاز در یك بازی كسب كند كه از سال ۲۰۰۶ تابحال این دویست و دومین بازی بود كه آلدریج حداقل با ۲۰ امتیاز و ۱۰ ریباند به اختتام می رساند كه برای نمونه لبرون جیمز در ۲۰۳ مسابقه در همین بازه زمانی این ركورد را ثبت كرده است. دمار دروزان ۲۰ امتیاز و ۹ پاس منجر به گل و رودی گی ۱۹ امتیاز كسب كردند تا به سه شكست متوالی اسپرز اختتام دهند.

برای گلدن استیت كوین دورانت ۲۶ امتیاز و ۱۰ ریباند، كلی تامپسون ۲۵ امتیاز و كوئین كاك از روی نیمكت ۱۶ امتیاز كسب كردند ولی مانع از ثبت سومین شكست متوالی مدافع عنوان قهرمانی نشدند.استفن كری كه دو بار برنده MVP شده است برای ششمین بازی متوالی غایب بود كه گلدن در غیاب وی در چهار بازی شكست خورده است و دریموند گرین پس از درگیری با كوین دورانت در این بازی هم غایب بود كه باشگاه غیبت او را مصدومیت انگشت پا راست اعلام نمود.

تیم واشنگتن ویزارد در خانه در سالن كپیتال وان آرنا با نتیجه ۱۱۹ بر ۱۰۹ مغلوب میهمان خود پورتلند تریل بلیزرز شد.

برای پورتلند بك كورت تیم عملكرد درخشانی با ۴۰ امتیاز دمین لیلارد و ۲۵ امتیاز سی جی مك كام داشت و یوسف هم نوركیچ هم با ۱۳ امتیاز و ۱۴ ریباند و ۸ پاس منحر به گل ( كه بیشترین تعداد پاس گل در طول دوران ورزشی نوركیچ شمرده می شود ) دبل دبل كرد. پورتلند پس از شكست مقابل مینه سوتا پای به این مسابقه گذاشت و به دو شكست متوالی اش تمام كرد و ركود خودرا به ۱۱ پیروزی و ۵ شكست ارتقا داد.

برای واشنگتن ستاره تیم جان وال ۲۴ امتیاز و كلی اوبره ۱۹ امتیاز كسب كردند ولی واشنگتن برای دومین بازی متوالی شكست خورد.

دوایت هاوارد سنتر جدید واشنگتن كه ۷ بازی ابتدایی فصل را به خاطر مصدومیت از دست داده بود در كوارتر اول دچار تشدید مصدومیت شد و پس از ۷ دقیقه بازی و كسب ۲ امتیاز و ۳ خطا از بازی خارج شد. برای پورتلند هم سث كری به خاطر مشكل زانو در دومین دیدار متوالی و ماوریس هاركلس باز به خاطر همین مشكل غایب بودند. زك كالینز و الفاروغ آمینو به خاطر شش خطا شدن از بازی خارج شدند.

واشنگتن كه درانتها كوارتر سوم با ۲۹ امتیاز از حریف عقب بود در كوارتر چهارم با حضور بازیكنان ذخیره عملكرد بهتری داشت و اختلاف را به هشت امتیاز وقتی ۵۱ ثانیه تا اختتام وقت بود، كاهش داد. درانتها بازی جان وال به شدت از عملكرد داوری ناراحت بود.نتایج سایر دیدارهای شب گذشته به شرح زیر است:

ممفیس گریزلیز ۱۰۰ – مینه سوتا تیمبرولوز ۸۷

اورلاندو مجیك ۱۳۱ – نیویورك نیكس ۱۱۷

در اختتام هفته ی پنجم رقابت ها تیم های تورنتو رپترز با ۱۳ پیروزی و ۴ شكست صدرنشین و كلیولند كاوالیرز با ۲ پیروزی و ۱۲ شكست قعرنشین كنفرانس شرق و تیم های پورتلند تریل بلیزرز با ۱۱ پیروزی و ۵ شكست صدرنشین و تیم فینیكس سانز با ۳ پیروزی و ۱۲ شكست قعرنشین كنفرانس غرب هستند.
1397/08/29
14:47:18
5.0 / 5
5238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است