بررسی پرونده دوپینگ راموس، دكزامتازون چیست؟

بررسی پرونده دوپینگ راموس، دكزامتازون چیست؟

دیجیپا: یكی از مسئولین مركز دارویی ورزش درباره اتهامات وارده به سرخیو راموس درباره دوپینگ و این كه دكزامتازون چه نوع دارویی است توضیح داده است.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، زیگور مونتالوو، مسئول كنترل عملكرد مركز دارویی ورزش، درباره مبحث سرخیو راموس مداركی جمع آوری كرده است.
سرخیو راموس به تازگی به دو مرتبه دوپینگ متهم شده است. اول در بازی مقابل مالاگا كه باید تست دوپینگ می داده و پیش از آن دوش گرفته است و این كار از نظر كمیته ضد دوپینگ ممنوع می باشد. مرتبه دوم هم پس از فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ بوده كه مقدار كمی دكزامتازون مشاهده شد، اما پزشك رئال ادعا نمود او دو تزریق در زانوی راموس داشته و یوفا باید هرگونه محرومیت ضد او را نادیده بگیرد.
دكزامتازون چیست؟
مولتاوو در این باره توضیح می دهد: یك كورتوئید است، بسیار رایج است و استفاده آن در سطح مجاز كاملا بلامانع است. همینطور استفاده گلوكورتوئید و آنالژستیك هم رایج است. چون این ها هیچ تاثیر مثبتی روی عملكرد بازیكن نخواهند داشت.
توضیح «مدلاین پلاس» درباره دكزامتازون بدین شرح است: مسكن برای التهابات (قرمزی چشم، گلو درد، تب، درد و...) و درمان مناسب برای بعضی از انواع آرتروزها، نارسایی های پوستی، خونی، مشكلات چشم، تیروئید و برخی آلرژی ها و آسم. همینطور برای درمان بعضی از انواع سرطان هم مفید می باشد.
و اما درباره مبحث دوش گرفتن راموس...
مولتاوو در این باره می گوید: اشتباه از او نیست، بلكه اشتباه از كسی بوده كه باید مراقب او می بوده است. او باید مبحث را برای راموس توضیح می داده و مانع دوش گرفتنش می شده است. البته كه در این مورد نشریه اشپیگل كه نخستین بار ادعای دوپینگ راموس را بیان كرد مدعی شده كسی كه باید آزمایش دوپینگ را از راموس می گرفته بارها درباره این كه نباید دوش بگیرد به او اخطار داده است.

1397/09/06
19:10:53
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: بازی , بازیكن , كمیته , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است