دبیر سازمان لیگ والیبال: سالن مهران با استانداردها فاصله دارد

دبیر سازمان لیگ والیبال: سالن مهران با استانداردها فاصله دارد

دیجیپا: دبیر سازمان لیگ فدراسیون والیبال می گوید سالن مهران برای میزبانی از مسابقات پیام در نیم فصل دوم باید ایرادات خودرا رفع كند.مسعود یزدان پناه در گفت وگو با ایسنا، درباب شرایط برگزاری مسابقات لیگ برتر در سالن مهران اظهار نمود: سالن مهران بیشتر از ۶۰ سال قدمت دارد. شرایط سالن خوب است، اما ایده آل نیست. دوربین های فیلم برداری در فضای آزاد سالن قرار دارد و فضا برای بازیكنان محدود شده است. در حالیكه برای حفظ سلامت سرمایه های اصلی والیبال ایران كه بازیكنان هستند، باید كوشش كرد. این بازیكنان نیاز به بروز استعدادهای خود دارند.
وی ادامه داد: والیبال امروز ایران، والیبال ۲۰ سال قبل نیست، والیبال روزبه روز قشنگ تر و جذاب تر میگردد. باید بستری فراهم نماییم كه بازیكنان بتوانند توانایی های خودرا به نمایش بگذارند. به نظرم در این سالن بازیكنان را محدود می نماییم. بازیكن باید با خیال راحت به دنبال توپ برود و فضای كافی برای نشان دادن استعدادهای خود داشته باشد.
دبیر سازمان لیگ والیبال تصریح كرد: فدراسیون والیبال نهایت همكاری را با باشگاه پیام داشته است، حضور تیم پیام در مسابقات لیگ برتر نشان از این قضیه دارد. فدراسیون برای بهتر شدن این شرایط در تلاش است و اگر به دنبال منع حضور فعالیت باشگاه پیام بودیم، قبل از این، از حضور پیام در لیگ مخالفت می كردیم. اعتراف می كنم كه در سال های گذشته درباب این سالن كوتاهی كردیم. اگر كمی این مسئله را جدی تر گرفته بودیم، هم اكنون شاهد یك سالن ۶ هزار نفری در مشهد بودیم.
یزدان پناه افزود: طی جلسه ای كه با مدیر كل ورزش وجوانان خراسان رضوی داشتم تصمیم بر این شد كه به همراه همكاری لازم از طرف استانداری، شهرداری و نماینده های مجلس شرایط بهتری برای برگزاری مسابقات در مشهد داشته باشیم و در یكی دو سال آینده سالن ۶ هزار نفری در مشهد به بهره برداری برسد.
وی درباب وضعیت سالن مهران در نیم فصل دوم اشاره كرد: قرار بر این شده كه باشگاه پیام مشهد طرح پیشنهادی خود برای نیم فصل دوم را عرضه نماید. از همین رو، ضیایی رییس فدراسیون والیبال هفته آینده جهت بازدید از طرح های پیشنهادی باشگاه پیام درباب خروجی های سالن، امنیت، سقف و نور سالن به مشهد خواهد آمد تا وضعیت سالن مهران برای نیم فصل دوم را مشخص نماید.
دبیر سازمان لیگ والیبال در پاسخ به این سوال كه قبل از آغاز مسابقات لیگ برتر، چرا مشكلات سالن مهران مورد بررسی قرار نگرفته، عنوان كرد: قبل از آغاز لیگ برتر، حضور پیام مشهد در مسابقات، مطرح نبود. روزی كه حضور پیام در لیگ برتر مشخص شد، ایراداتی درباب سالن مهران تذكر داده شد. همین طور برای ورود به لیگ برتر باید امتیازی خریداری می شد، اما به سبب عدم فرصت كافی هیچ یك از این كارها انجام نشد. متاسفانه به سبب عدم پیگیری حل مشكلات سالن مهران از طرف باشگاه، اعلام كردیم كه مسابقات به سالن شهید بهشتی منتقل شود.
یزدان پناه با اشاره به اینكه خراسان رضوی نباید نگاهش فقط به مسابقات داخلی باشد، اشاره كرد: چرا مسابقات لیگ جهانی و بین المللی در خراسان رضوی برگزار نشود؟ باید سالنی ساخته شود كه مسابقات دیگر باز در آن برگزار گردد و فقط نباید به همین سالن بسنده شود. خراسان رضوی از شهرهایی نظیر ارومیه و اردبیل كه متقاضی میزبانی از مسابقات بین المللی هستند، چیزی كم ندارد.
وی با اشاره به اینكه فدراسیون والیبال نگاهش به آینده است، اشاره كرد: حق تماشاگران خراسانی بیش تر از این هاست. سالن مهران برای مسابقات پلی آف لیگ برتر گنجایش این تعداد تماشاگر را نخواهدداشت.
دبیر سازمان لیگ والیبال درباب تجهیز سالن های سراسر كشور به ویدئوچك اشاره كرد: ویدئوچك باید روی ال ای دی ها نصب شود. این سالن با استاندارهای لازم فاصله بسیاری دارد. ویدئوچك جزو الزامات برگزاری مسابقات والیبال محسوب نمی گردد، اما جزو ضروریت هاست.
یزدان پناه اضافه كرد: قانون ما را ملزم به استفاده از ویدئوچك نمی كند ولی ما نیاز به ویدئوچك داریم. از همین رو بعنوان یك آپشن انتخابی، تیم ها با پرداخت هزینه های آن، می توانند از این آپشن استفاده كنند. فدراسیون والیبال در این زمینه استقبال و همكاری لازم را به عمل خواهدآورد.
وی درباب همكاری فدراسیون والیبال در این زمینه تصریح كرد: مسئول نمایش دهنده ویدئوچك كه بخش خصوصی است، قیمت پیشنهادیش برای عرضه ویدئوچك دو برابر حال حاضر بود كه فدراسیون با قیمت آن مخالفت كرد. طی مذاكراتی كه با بخش خصوصی داشتیم با عنایت به اینكه هدفمان پشتیبانی از تولید ملی بود، ۵۰ درصد تخفیف گرفتیم تا بتوانیم از این محصول استفاده نمائیم.
1397/09/11
18:58:17
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , توپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است