برد لیكرز در شب تریپل دبل های تاریخی

برد لیكرز در شب تریپل دبل های تاریخی

دیجیپا: رقابت های لیگ بسكتبال حرفه ای آمریكا با برگزاری 7 مسابقه در شهرهای مختلف مورد پیگیری قرار|گرفت.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، در یكی از بازی های برگزار شده تیم شارلوت هورنتس در خانه در سالن اسپكتروم سنتر با نتیجه 128 بر 100 مغلوب میهمان خود لس آنجلس لیكرز شد. لوك والتون سرمربی لیكرز و هواداران این تیم از تریپل دبل كردن لبرون جیمز و لونزو بال در این بازی سوپرایز شدند، چونكه برای بار دوم در تاریخ باشگاه لیكرز اتفاق افتاده است.

برای لیكرز لبرون جیمز با 24 امتیاز، 12 ریباند و 11 پاس منجر به گل ( هفتاد و پنجمین تریپل دبل دوران ورزشی جیمز ) و لونزو بال با 16 امتیاز، 10 ریباند و 10 پاس منجر به گل ( سومین تریپل دبل دوران ورزشی بال ) تریپل دبل كردند تا پس از دو اسطوره باشگاه لیكرز كریم عبدالجبار و مجیك جانسون كه در تاریخ 22 ژوئن 1982 در یك بازی تریپل دبل كرده بودند، به این مهم برسند. لبرون جیمز باز هم در مقابل شارلوت كه تیم مایكل جردن است، موفق بود. از زمانی كه مالكیت باشگاه شارلوت را مایكل جردن در اختیار گرفته، لبرون جیمز 28 بار مقابل شارلوت بازی كرده و 27 پیروزی و 1 شكست به دست آورده است.

جاوا مك گی كه پیش از مسابقه گرفتار بیماری شده بود و در اتاق خصوصی اش پرستار حضور داشت و زیر سرم بود با تصمیم لوك والتون در تركیب اصلی قرار گرفت و موفق شد 9 شوت از 10 اقدام خودرا وارد سبد كند و 19 امتیاز و 6 ریباند باز كسب كند. همین طور كایل كوزما باز 14 امتیاز به دست آورد تا هجدهمین پیروزی فصل لیكرز به ثبت برسد.

برای شارلوت مالیك مونك 19 امتیاز، مایلز بریجز 17 امتیاز و جرمی لمب 12 امتیاز كسب كردند ولی نتوانستند مانع از ثبت دومین شكست متوالی شارلوت شوند. ستاره تیم شارلوت یعنی كمبا واكر شب خوبی را پشت سر نگذاشت و كمترین امتیاز در یك بازی این فصل را فقط با 4 امتیاز و 2 شوت موفق از 13 اقدام را كسب نمود. در بازی های گذشته باز شاهد افت كمبا واكر بودیم جایی كه در شش بازی قبلی فقط 32.3 درصد پرتاب موفق داشته یعنی 34 شوت موفق از 105 اقدام را وارد سبد حریفان كرده است.

راجع به تاثیر سوپر استاری مثل لبرون جیمز بر فضای ورزش و جامعه صحبت ها و مثال های گوناگونی شنیده یا خوانده شده است. یكی دیگر از نمونه های مربوط به تاثیرگذاری جیمز در بازی دیشب اتفاق افتاد، جایی كه سالن اسپكتروم سنتر میزبان بیشترین تماشاگری بود كه تابحال برای تماشا به اسپكتروم سنتر آمده بودند. 19461 هوادار بازی دو تیم را از نزدیك تماشا كردند.

دو تیم اورلاندو مجیك و یوتا جاز از سری مسابقات بین المللی NBA در كشور مكزیك، شهر مكزیكو سیتی و در سالن خویداد دی مكزیكو آرنا به مصاف یكدیگر رفتند كه درانتها مجیك موفق شد با نتیجه 96 بر 89 یوتا را شكست دهد. این دومین میزبانی متوالی اورلاندو در مكزیكو سیتی بود و در بازی قبل میزبان شیكاگو بولز بودند. NBA برای پیشرفت و توسعه بسكتبال، كشف استعداد ها، جذب علاقمندان به این رشته و قراردادهای سنگین تبلیغاتی، مبادرت به برگزاری بازی های بین المللی می كند. این بازی نهمین بازی از دور گروهی لیگ بود كه در مكزیك برگزار می گردد. اگر بازی های پیش فصل را باز اضافه نماییم، این بازی بیست و هشتمین بازی برگزار شده در مكزیك شمرده می شود.

برای تیم میزبان ایوان فورنیر 24 امتیاز، ترنس راس 19 امتیاز ( ده امتیاز را در كواتر چهارم كسب كرد) و نیكولا وچوویچ 15 امتیاز و 19 ریباند كسب كردند تا هر دو دیدار متوالی در مكزیكو سیتی را با پیروزی پشت سر بگذارند. قبل از این تیم اورلاندو در سال 2012 باز در كشور مكزیك با تیم شارلوت هورنتس دیدار كرده بود كه با دو بازی اخیر، تعداد بازی های اورلاندو در دور گروهی لیگ در مكزیك به سه بازی رسید. بازی كردن در مكزیك برای اورلاندو علاوه بر پیروزی هایی كه كسب نمود، موجب شد تا در هر بازی 20011 نفر بازی را از نزدیك تماشا كند.

برای یوتا جاز داناوان میچل 24 امتیاز، دریك فیورس 21 امتیاز و ریكی روبیو 15 امتیاز كسب كردند تا یوتا سومین شكست در چهار مسابقه اخیرش را تجربه كند. این بازی سومین بازی یوتا از دور گروهی مسابقات در صحنه بین المللی بود. آنها قبل از این دو بار در شهر توكیو ژاپن در فصل 91-1990 با تیم فینیكس سانز پیكار كرده بودند.

تیم مجیك در این بازی موفق شد به ركورد حداقل یك شوت سه امتیازی موفق در 931 بازی متوالی از تاریخ 17 مارچ 2007 تابحال دست پیدا كند كه این ركورد جایگاه پنجم لیگ را در اختیار دارد.

در یكی دیگر از بازی های برگزار شده تیم فینیكس سانز موفق شد در خانه در سالن تاكینگ ریسورت آرنا با نتیجه 107 بر 99 میهمان خود مینه سوتا تیمبرولوز را با شكست بدرقه كند. در شرایطی كه كسب پیروزی برای تیم فینیكس به سختی به دست می آید، كسب پیروزی متوالی به یك اتفاق نادر در باشگاه تبدیل گشته است.

برای فینیكس دوین بوكر كه پس از شش بازی غیبت دوباره به تركیب تیم افزوده شد 28 امتیاز، تی جی ورن 21 امتیاز و دآندره ایتون 18 امتیاز و 12 ریباند ( 10 امتیاز و 5 ریباند در كوارتر چهارم به دست آورد ) كسب كردند تا فینیكس برای نخستین بار پس از نزدیك به یك سال موفق به كسب دو پیروزی متوالی در لیگ شود. آخرین پیروزی متوالی فینیكس در لیگ به تاریخ های 26 و 29 دسامبر 2017 باز می گردد.

برای مینه سوتا كارل آنتونی تاونز 28 امتیاز و 12 ریباند ( فقط 7 امتیاز در نیمه دوم كسب نمود )، دریك رز 25 امتیاز و داریو ساریچ 15 امتیاز و 11 ریباند كسب كردند اما در نهایت برای چهارمین بازی متوالی خارج از خانه مغلوب شدند. مینه سوتا در این فصل در بازی های خارج از خانه عملكرد مناسبی نداشته و تابحال از بازی های خارج از خانه 2 پیروزی و 12 شكست به دست آورده است. تاج گیبسون كه در همه بازی های این فصل مینه سوتا جزو بازیكنان شروع كننده بود، در این بازی به خاطر مشكلات شخصی از تیم دور بود.

تیم فینیكس بدون بازیكن باتجربه خود ترور آریزا بازی كرد چونكه با تیم واشنگتن برای معاوضه تروز آریزا با كلی اوبره و آستین ریورز به توافقات اولیه دست پیدا كردند. این معاوضه در ابتدا قرار بود با حضور تیم ممفیس تبدیل به یك معامله سه جانبه شود، ولی پس از اعلام انصراف ممفیس معاوضه بین دو باشگاه در حال انجام می باشد.

نتایج سایر بازی های برگزار شده به شرح زیر می باشد:

بوستون سلتیكس 104 – دیترویت پیستونز 113

هیوستون راكتس 105 – ممفیس گریزلیز 97

شیكاگو بولز 98 – سن آنتونیو اسپرز 93

لس آنجلس كلیپرز 104 – اوكلاهاما سیتی تاندر 110


1397/09/26
14:42:56
5.0 / 5
4987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است