پیروزی میامی در شب باخت لیكرز و كلیولند

پیروزی میامی در شب باخت لیكرز و كلیولند

دیجیپا: هفته نهم رقابت های لیگ بسكتبال حرفه یی آمریكا با برگزاری ۷ مسابقه در شهرهای مختلف به اختتام رسید.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، در یكی از بازی های برگزار شده ایندیانا پیسرز موفق شد در خانه در سالن بنكر لایف فیلدهاوس با نتیجه ۱۱۰ بر ۹۹ میهمان خود نیویورك نیكس را شكست دهد. ویكتور اولادیپو ستاره ایندیانا پس از مصدومیت زانو و غیبت در ۱۱ بازی، دوباره به شرایط خوب پیش از مصدومیتش بازگشته است. اولادیپو در فصل گذشته جایزه MIP (این جایزه به بازیكنی كه بیش ترین پیشرفت را طی یك فصل داشته، اهدا می شود) را دریافت كرد.
برای تیم ایندیانا، ویكتور اولادیپو ۲۶ امتیاز، ۷ پاس منجر به گل و ۵ توپ ربایی، مایلز ترنر ۲۴ امتیاز و دامنتس سابونیس ۱۳ امتیاز و ۱۲ ریباند كسب كردند تا پیروزی های متوالی ایندیانا، به ۷ پیروزی ارتقا یابد.
برای تیم نیویورك، انس كانتر ۲۰ امتیاز و ۱۵ ریباند (بیستمین دبل دبل این فصلش)، تیم هارادوی جونیور ۱۹ امتیاز و امانوئل مودیای ۱۸ امتیاز كسب كردند ولی برای پیشگیری از ۲۲امین شكست فصل شان كافی نبود. تیم نیكس در شرایطی كه ۹ دقیقه به اختتام بازی وقت بود بازی را در عدد ۸۱ به تساوی كشاند ولی با هفت امتیاز پی در پی كه ایندیانا گرفت در امتیازات پیش افتاد و تا اختتام برتری خودرا حفظ كرد. با این شكست ركورد تیم نیكس در بازی های خارج از خانه به ۵ پیروزی و ۱۲ شكست رسید.
این دومین پیروزی ایندیانا در این فصل مقابل نیویورك بود و با كسب این پیروزی به چهارمین تیم در لیگ تبدیل شد كه به ۲۰ پیروزی دست پیدا می كند و با درصد امتیاز بهتر نسبت به تیم میلواكی باكس در رتبه دوم كنفرانس شرق قرار گرفت.
در دیگر بازی برگزار شده تیم نیواورلینز پلیكانر در خانه در سالن اسموتی كینگ سنتر با نتیجه ۱۰۲ بر ۹۶ مغلوب میهمان خود میامی هیت شد. شهر نیواورلینز برای دوین وید خاطرات بسیار شیرینی را به همراه دارد. وید برای نخستین بار در سال ۲۰۰۳ در شهر نیواورلینز و بازی با تیم دانشگاهی ماركتس مقابل تیم دانشگاه تولین كه با برتری ۸۵ بر ۷۳ تیم ماركتس و ۳۵ امتیاز دوین وید همراه بود، مورد توجه ناظران و استعداد یاب های NBA قرار گرفت. وید در همان سال برای فینال رقابت های دانشگاهی باردیگر به شهر نیواورلینز بازگشت. وید هم چنین بعنوان بازیكن سال اولی با تیم میامی هیت برای نخستین بار بازی پلی آف NBA را باز در شهر نیواورلینز تجربه نمود كه میامی موفق شد با شكست تیم نیواورلینز به مرحله بعد صعود كند. وید در این بازی در آخرین فصل حضورش در لیگ باز نمایش قابل قبولی ارائه داد و با كسب ۱۹ امتیاز و یك نمایش دلچسب و در بین تشویق و فریادهای هواداران با یك خاطره ی شیرین دیگر شهر نیواورلینز را ترك كرد.
برای میامی جاش ریچاردسون ۲۲ امتیاز، حسن وایتساید ۱۷ امتیاز و ۱۲ ریباند و دوین وید ۱۹ امتیاز كسب كردند تا در شش مسابقه متوالی خارج از خانه ای كه انجام دادند، چهارمین پیروزی را كسب كنند.
برای پلیكانر آنتونی دیویس ۲۷ امتیاز و ۱۲ ریباند، جرو هالیدی ۲۲ امتیاز و جولیوس رندل ۱۷ امتیاز و ۱۰ ریباند كسب كردند ولی مانع از ثبت شانزدهمین شكست فصل پلیكانز نشدند.
هر دو تیم در شوت زنی عملكرد خوبی نداشتند و درصد شوت موفق زیر ۴۲ درصد درانتها بازی ثبت كردند اما دلیل برتری میامی مقابل حریف به شاخص ریباند بازمی گردد. میامی ۵۷ ریباند در مقابل ۳۸ ریباند پلیكانز داشت و با ۲۲ ریباند حمله موفق به كسب ۲۵ امتیاز در شانس مجدد شد. همین طور نیمكت میامی هم موفق به كسب ۵۸ امتیاز شد در حالیكه نیمكت پلیكانز ۲۰ امتیاز داشت.
در حساس ترین بازی كه بین صدر نشینان دو كنفرانس برگزار شد، تیم دنور ناگتس موفق در خانه در سالن پپسی سنتر با نتیجه ۹۵ بر ۸۶ میهمان خود تورنتو رپترز را با شكست بدرقه كند.
برای تیم دنور نیكولا یوكیچ ۲۶ امتیاز، جمال ماوری ۱۹ امتیاز (۱۵ امتیاز را در كواتر چهارم به دست آورد) و توری كریگ ۱۳ امتیاز كسب كردند تا سومین پیروزی متوالی و بیستمین پیروزی فصل را جشن بگیرند. دنور درحالی پیروزی را كسب نمود كه تا اواخر كوارتر سوم با نتیجه ۷۰ بر ۵۷ از حریف خود عقب بود ولی با یك بازی قوی در دفاع و كسب ۲۳ امتیاز متوالی جایی كه رپترز فقط ۲ امتیاز كسب نمود، امتیازات را جبران و با نتیجه ۸۰ بر ۷۲ پیش افتاد و تا اختتام این برتری را حفظ كرد.
برای رپترز ستاره تیم كووای لنارد ۲۹ امتیاز و ۱۴ ریباند، دلون رایت ۱۵ امتیاز و سرژ ایباكا ۱۴ امتیاز كسب كردند تا چهار بازی متوالی خارج از خانه را با ۲ پیروزی و ۲ شكست اختتام دهند. تورنتو با تحمل این شكست همچنان با ۲۳ پیروزی و ۹ شكست بهترین ركورد لیگ را در اختیار دارد.
هر دو تیم در این بازی غایبان مهمی داشتند.
برای تورنتو كایل لوری با لطمه دیدگی از ناحیه ران پا، پاسكال سیاكام از ناحیه كمر، فرد ون ولییت از ناحیه كمر و جوناس ولنسیناس از ناحیه شست دست در این بازی حضور نداشتند. برای تیم دنور ویل بارتون به خاطر عمل جراحی، گری هریس از ناحیه لگن و پاول میلساپ از ناحیه پنجه پا مصدوم بودند و در این بازی حضور نداشتند.
تیم ناگتس در بازی رفت در تاریخ ۳ دسامبر در كانادا باز با تریپل دبل یوكیچ ۱۰۶ بر ۱۰۳ تورنتو را شكست داده بود علاوه بر تورنتو آنها در این فصل گلدن استیت و بوستون را باز شكست داده اند و هر سه تیم جز تیم های مدعی لیگ به شمار می روند.
نتایچ سایر دیدارهای برگزار شده به شرح زیر است:
آتلانتا هاوكس ۱۲۷ – بروكلین نتس ۱۴۴
فیلادلفیا سونتی سیكسرز ۱۲۸ – كلیولند كاوالیرز ۱۰۵
لس آنجلس لیكرز ۱۱۰ – واشنگتن ویزاردز ۱۲۸
ساكرامتنو كینگز ۱۲۰ – دالاس ماوریكس ۱۱۳
در اختتام هفته نهم رقابت های لیگ ان بی ای تیم های تورنتو رپترز با ۲۳ پیروزی و ۹ شكست صدرنشین و آتلانتا هاوكس با ۶ پیروزی و ۲۳ شكست قعرنشین كنفرانس شرق و تیم های دنور ناگتس با ۲۰ پیروزی و ۹ شكست صدرنشین و فینیكس سانز با ۶ پیروزی و ۲۴ شكست قعرنشین كنفرانس غرب هستند.1397/09/27
15:22:23
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , توپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است