رقابت جذاب تیم بسكتبال نفت با شیمیدر

رقابت جذاب تیم بسكتبال نفت با شیمیدر

به گزارش دیجیپا حماد سامری كه تیمش این هفته میزبان شیمیدر تهران می باشد دیدار با این تیم مدعی را جذاب توصیف می كند و امیدوار است قبل از هر چیزی تماشاگران از تماشای این مسابقه لذت ببرند.حماد سامری در گفت وگو با ایسنا، درباره دیدار حساس نفت آبادان برابر شیمیدر اظهار نمود: اساسا بازی خیلی خوبی خواهد بود و امیدوارم قبل از هرچیزی تماشاگران یك مسابقه جذاب و زیبا را تماشا كنند و لذت ببرند. درباره حریف باید بگویم كه شیمیدر تیم كامل و خوبی است. بازیكنان خیلی خوبی دارد كه سابقه بازی در نفت آبادان را باز دارند و برای ما باز زحمت كشیده اند. اساسا رقابت با این تیم كه بازیكنان خوبی دارد آسان نخواهد بود.

سرمربی نفت آبادان با بیان این مطلب كه تقابل تیمش با شیمیدر می تواند مسابقه خوبی باشد اظهار داشت: اساسا این مسابقه جزو دیدارهای غیرقابل پیش بینی است. در این دیدارها كه دو تیم نزدیك به هم هستند تیمی برنده خواهد بود كه استراتژی بهتری داشته باشد و از شروع مسابقه بتواند برنامه هایش را عملی كند. بهره بردن از موقعیت ها و هوشیاری در مهار حریف نقش بسیار زیادی در نتیجه این مسابقه دارد.

او اضافه كرد: تلاش ما این است كه با تمام قدرت به میدان برویم و بتوانیم برنامه هایمان را در جریان مسابقه عملی نماییم. می دانم كه بازیكنانم كاملا آماده هستند تا برنامه ها را به خوبی اجرا كنند. تمركز بالای آنها در دفاع و حمله می تواند موجب پیروزی شان در این مسابقه شود. من باز تلاشم را می كنم كه در كنار زمین بتوانم به خوبی راهنمایی شان بكنم.

سامری در پاسخ به این سوال كه نقش بازیكنان نیمكت دو تیم را در این مسابقه چطور ارزیابی می كند؟ بیان كرد: اگر منتظر هستید كه بگویم شیمیدر از نظر بازیكن شرایط بهتری نسبت به ما دارد در اشتباه هستید چون من نه تنها این مساله را قبول ندارم بلكه صحبت كردن درباره این موارد را اشتباه می دانم. این موارد یكسری صحبت های نخ نما شده و قدیمی است. یك تیم كه كارش را در لیگ آغاز نموده همه شرایط را سنجیده و مربی باز می داند كه وضعیت تیمش چطور است. تیم ما بازیكنان توانمند و قدرتمندی دارد و قول می دهم كه برابر شیمیدر باز خیلی خوب كار می كند.

سرمربی نفت آبادان با اشاره به نحوه برگزاری لیگ برتر و برگزاری یك مسابقه در هفته بیان كرد: اساسا این نحوه برای بسكتبال مناسب نمی باشد. خطاب من فدراسیون كنونی نیست. در چند پارسال لیگ برتر با آزمون و خطا برگزار شده. هر سال ایرادها گرفته شده اما سال بعد مسابقات با شكلی جدید برگزار شده است. سال پیش با همین قرعه كشی مسابقات در سه ماه و نیم برگزار شده امسال مقرر است ۷ ماه طول بكشد. لیگ طولانی شود اما تعداد بازی ها كم باشد سودی ندارد.

او اضافه كرد: ساختار باید طوری باشد كه تعداد بازی ها را بیشتر نماییم. باید تعداد بازی ها به صورت معقول بیشتر شود تا بازیكن در شرایط مسابقه قرار بگیرد. حالا یك بازی انجام میگردد و بازیكن یك هفته تمرین می كند. وسط لیگ باز دوبار تعطیلی داریم برای تیم ملی و بعد تعطیلات سال نو. بازیكن بیشتر از مسابقه در شرایط تمرین و تعطیلی است و اساسا این برای بسكتبال ما خروجی خوبی نخواهد داشت. این وضعیت با هدف بسكتبال كه رشد و توسعه است هم خوانی ندارد.

سامری افزود: به نظر من لیگ باید هفته ای دو مسابقه داشته باشد تا بازیكن در كوران مسابقه باشد و به آمادگی برسد. تیم ها آماده شوند و مسابقات جذاب شود. بدون تعارف بگویم كه وضعیت كنونی لیگ برای تیم من خیلی خوب است. با عنایت به شرایط تیم امسال هفته ای یك مسابقه برای ما عالی است اما وقتی من می بینم این شرایط به سود بسكتبال نیست نباید سكوت كنم و حرفی نزنم. برای بسكتبال ما هفته ای دو بازی مناسب می باشد نه یك مسابقه.

سرمربی نفت آبادان همین طور اظهار داشت: به نظرم نیم فصل نخست با همین هفته ای یك مسابقه برگزار گردد اما از نیم فصل دوم باید هفته ای دو بازی داشته باشیم. باید تلاش نماییم كه لیگ جذاب شود و از امروز روی وضعیت ساختار آن فكر نماییم تا سال آینده لیگی با كیفیت بهتر برگزار نماییم.

به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا نفت آبادان در هفته هفتم لیگ برتر فردا پنج شنبه میزبان شیمیدر تهران است. 

1397/10/05
14:42:46
5.0 / 5
4821
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است