مروری بر یك هشتم لیگ قهرمانان اروپا؛

دورهمی انگلیسی در شب حذف آلمانی ها، رونالدو كماكان می درخشد

دورهمی انگلیسی در شب حذف آلمانی ها، رونالدو كماكان می درخشد

دیجیپا: احیانا شما هم آخرین باری كه هر ۴ نماینده انگلیسی به جمع ۸ تیم برتر اروپا راه یافتند و آلمان هیچ نماینده ای در این مرحله نداشت را به یاد نمی آورید!


مجله مهر - صادق پریدری: در حالی امروز مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا قرعه كشی می شود كه ۴ تیم انگلیسی به سلامت از یك هشتم گذشتند و همه نمایندگان آلمان حذف شدند. هر چهار نماینده لیگ برتر جزیره، شامل منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول و تاتنهام از سد حریفان خود گذشته اند و سهم سایر لیگ های مهم اروپا از عدد یك تجاوز نمی كند؛ بارسلونا از اسپانیا، پورتو از پرتغال، آژاكس آمستردام از هلند و یوونتوس از ایتالیا. نكته قابل توجه این است كه نه تنها فرانسه بعنوان قهرمان جهان در این مرحله نماینده ای ندارد؛ بلكه هر ۳ نماینده آلمان یعنی بایرن مونیخ، شالكه و بورسیا دورتمند هم به دست حریفانی از انگلیس طعم تلخ حذف را چشیدند. در این گزارش زیر می خواهیم مروری نماییم بر اتفاقات این مرحله از رقابتهای جذاب لیگ قهرمانان اروپا. رقابتی كه هنوز معین نمی باشد كدام تیم شانس بیشتر برای گرفتن عنوان قهرمانی از رئال مادرید؛ آن هم سپس ۳ سال را دارد. برنده ها: «اوله گونر سولشیر» فرگوسنی جدید متولد شد! بدون تردید برنده ترین فرد در این مرحله از رقابت ها اوله گونر سولشیر بود. مرد نروژی یونایتدی ها موفق شد دست به كاری بزرگ بزند و پاریس را با ستارگان متعددش كه امسال با خرید یك دروازه بان موفق قصد داشتند تا مراحل پایانی بروند را شكست دهد. منچستری ها كه در بازی رفت و در ورزشگاه خانگی خود دو بر صفر از پاریسن ژرمن شكست خورده بود موفق شد در بازی برگشت و در حالیكه تقریباً نیمی از تیم خودرا یا به سبب محرومیت و یا به سبب مصدومیت در اختیار نداشت، پاریس را سه بر یك شكست دهد تا رؤیای حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا همچنان برای پاریسی ها باقی بماند. قبل از به صدا در آمدن سوت شروع بازی رفت میان این دوتیم خیلی از كارشناسان و اهالی فوتبال پیش بینی می كردند شكستی سخت در انتظار یونایتد با مربیگری ژوزه مورینیو باشد اما تصمیم مدیران منچستر در خصوص اخراج این مربی پرتغالی و انتخاب فردی برای جایگزینی كه هیچكس شانسی برایش قائل نبود موجب شد تا منچستر حالا در مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشد و فاصله چندانی با چهارمین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا نداشته باشد.
برنده ها: «كریستیانو رونالدو» كدام به یكدیگر نیاز داشتند؟! كریس رونالدو مرد تمام نشدنی دنیای فوتبال پس از هت تریك در مقابل رقیب مورد علاقه خود یعنی اتلتیكو مادرید؛ حالا موفق شده ۲۴ گل را برابر آنها به ثمر برساند، اظهار داشت كه «یوونتوس من را برای این چنین بازی هایی خریده است.» این پنجاه ودومین هت تریك رونالدو در دوران فوتبالی خود و نخستین سه گله برای یوونتوس بود. رونالدو البته خیلی با این نوع از درخشش ها آن هم در لیگ قهرمانان اروپا غریبه نیست. سال ۲۰۱۶ كه رئال بعد از آنكه موفق شده بود بارسای انریكه را دو بر یك و با گلزنی دقایق پایانی رونالدو در نیوكمپ شكست دهد، هفته بعد در خانه ولفسبورگ متحمل شكست دو بر صفر شد و تنها یك هفته بعد رونالدو باز هم درخشید و با سه گلی كه زد رئال را از آن مرحله عبور داد تا شاگردان زین الدین زیدان موفق شوند درانتها آن فصل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4 برنده ها: «آژاكس آمستردام» آینده سازان فوتبال هلندی هستند شكست ۴ گله رئال در برنابئو توسط تیمی رقم خورد كه حتماً در سال های بعد حرف های زیادی از آنها خواهیم شنید. آژاكس؛ تیمی با افتخارات بسیار كه از قدیم به پرورش استعدادها معروف بوده است. یوهان كرایف، فن باستن، فرانك رایكارد و اخیراً وسلی اسنایدر هم همچون این اسعدادها بودند. شاگردان اریك تن هاگ كه در لیگ هلند هم نتایج نسبتاً خوبی گرفتند و در رده دوم جدول هستند توانستند در برنابئو دست به كاری بزنند كه به صورتی تبدیل به یك آرزو برای غول های اروپا شده بود؛ آن هم حذف رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بود. رئالی ها كه درست ۱ هفته قبل از این بازی دو بار به طرز تحقیر آمیزی از رقیب دیرینه خود یعنی بارسلونا شكست خورده بودند در این بازی هم نشانی از آن رئال همیشگی نداشتند و در جامی كه همگان آنرا مطابق چند سال قبل برای رئال می دانستند، حذف شدند. آن هم با ۴ گل. ۴ گلی كه آب سردی بود برای ۷ روزی كه رئال در آن همه چیز را از دست داد حتی مربی اش! سپس این بازی بود كه رسانه ها پیش بینی كرده بودند كه فلورنتینو پرز آماده برگشت زین الدین زیدان روی نیمكت تیم رئال هست. پیش بینی ها درست از آب در آمد و پرز پس از پیروزی سولاری با رئال در مقابل وایادولید وی را اخراج و زیدان را جایگزین او كرد. حال باید نشست و تماشا كرد تا ببینیم «زیزو» با این تیم كه هیچ نشانی از رئال قدرتمند ۳ سال قبل ندارد، چه خواهد كرد؟
برنده ها: «خانواده آنیلی» قمار مدیران یوونتوس جواب داد! وقتی كه در تابستان به سراغ خرید بازیكنی ۳۴ ساله با قیمت ۱۰۰ میلیون یورو رفت، رسانه ها و حتی برخی از تیفوسی های یوونتوس به شدت به وی تاختند اما حالا و سپس هت تریك همان بازیكن ۳۴ ساله در لیگ قهرمانان اروپا دیگر كسی نیست كه آنیلی را سرزنش كند. قمار این مدیر ۴۳ ساله ایتالیایی توانست یوونتوس را از منجلابی كه در گیر كرده بود نجات دهد. كریستیانو رونالدو ۳۴ ساله كه در تابستان با ۱۰۰ میلیون یورو به یوونتوس پیوسته بود توانسته در این بازی یووه را از حذف در مرحله یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط اتلتیكو مادرید نجات دهد. البته بانوی پیر سابقه خوبی در خریدهای تابستان و زمستانی دارد و میان اهالی فوتبال به باشگاهی مشهور است كه بهترین بازیكنان را با كمترین قیمت به ایتالیا می آورد كه همچون آن می توان به پل پوگبا، آرتورو ویدال، امره جان، بارتزالی، سامی خدیرا، پاتریس اورا، كاناوارو، آرون رمزی و آندرا پیرلو اشاره نمود كه با كمترین هزینه ممكن به یووه آمدند و حتی برخی از آنها مانند پوگبا با بیشترین قیمت به تیم های دیگر فروخته شدند. بازنده ها: «جان لوئیجی بوفون» اشتباه بزرگ در ۴۰ سالگی ۱۷ فصل كنار تیمی بود كه حتی به دست دوم لیگ ایتالیا هم سقوط كرده بود؛ تبدیل گشته بود به اسطوره بانوی پیر. در جهانی كه همه برای مهاجمان ایستاده دست می زنند، دروازه بانی پیدا شده بود كه با كلین شیت هایش دل ربایی می كرد. جان لوئیجی بوفون. در ۴۰ سالگی برای فتح لیگ قهرمانان اروپا، قصد ترك یوونتوس را سپس ۱۷ سال كرد. مقدص او تیمی متمول به نام پاریسن ژرمن بود. مقصدی جذاب برای ستاره ای پا به سن گذاشته. اما اوضاع برای بوفون خوب پیش نرفت. مصدومیتش در آغاز فصل موجب شد تا توخل در رقابت های لیگ فرانسه به آرئولا بازی دهد و بوفون فقط در لیگ قهرمانان اروپا بازی كند. بازی در جامی كه برای رسیدن به آن از عشق ۱۷ ساله خود دل كند. اما درست زمانی كه همه از پیروزی بر سولشیر و شاگردانش مطمئن بودند داور برای یونایتدی ها پنالتی گرفت تا رؤیای «جی جی» باز هم باقی بماند. با عنایت به سن بوفون و شكست های متوالی در كسب لیگ قهرمانان اروپا به نظر می رسید این سنگربان ایتالیایی درانتها این فصل از فوتبال خداحافظی كند.
بازنده ها: «نیمار» در رؤیای ستاره شدن همه چیز را از دست داد وقتی از بارسا به پاریس می رفت حتماً رؤیای فتح توپ طلا و لیگ قهرمانان اروپا را در سر می پروراند اما حالا وی در این دو سال به جز فتح لیگ فرانسه و موفقیت در این كشور نتوانسته عنوان دیگری را كسب كند. تقریباً همه فوتبال دوستان موافق بودند كه پس از رونالدو و مسی این نیمار است كه در فوتبال اروپا خوش خواهد درخشید اما وی با انتخاب بد موقع و رفتن از بارسلونا برای در آمدن از زیر سایه لیونل مسی، تقریباً همه چیز را از دست داد. نیمار كه فصل گذشته هم پیش از بازی با رئال در اروپا مصدوم گردید و شاهد حذف تیمش بود امسال هم مصدومیت به سراغش آمد و موفق نشد در بازی حساس با منچستر حضور پیدا كند و باز هم خارج از مستطیل سبز شاهد حذف تیمش بود.
بازنده ها: «بایرن مونیخ» شكست پروژه كواچ در آلیانز آره نا ریسك بزرگ مدیران بایرن روی حضور نیكو كواچ جواب نداد. خیلی ها پیش از بازی با لیورپول به سبب تداوم درخشش بایرن در بوندسلیگا و رسیدن آنها به دورتموند در بالای جدول حدس می زدند كه شاگردان كلوپ در آلیانز آره نا كار سختی داشته باشند اما بر خلاف پیش بینی ها لیورپول به راحتی توانست كواچ و شاگردانش را در خانه مغلوب كند تا این دفعه هم این تیم موفق به حضور در فینال این رقابت ها نشود. برادران كواچ كه در این فصل مدام در درگیری با بازیكنان خود بودند به نظر دیگر شانسی برای حضور در نیمكت تیم آلمانی نداشته باشند.
بازنده ها: «دیگو سیمئونه» ناكام در مهار رونالدو الان دیگر هیچ كابوسی بزرگ تر از كریس رونالدو برای اتلتیكو نیست. در ۴ فصل اخیر توسط كریس رونالدو حذف گردیده است و امسال هم در حالیكه تصور می شد سپس پیروزی دو بر صفر در مادرید صعودشان قطعی شده باشد باز هم توسط این ستاره پرتغالی جریمه شدند و از صعود به مرحله بعد باز ماندند. بنظر می رسد كریس رونالدو بر خلاف خیلی از ستارگان دنیای فوتبال به اتلتیكو بعنوان خوراكی خوب برای گل هایش نگاه می كند و ترس چندانی از این تیم و ستارگان تدافعی اش ندارد.


1397/12/28
22:15:03
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , توپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است