بازی های به یادماندنی (۱۳)، فینالی كه بارسلونا باید فراموش كند

بازی های به یادماندنی (۱۳)، فینالی كه بارسلونا باید فراموش كند

دیجیپا: بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۱۹۹۴ با چهار گل از میلان شكست خورد.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، میلان در نوزدهم می سال ۱۹۹۴ در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا قرار گرفت و در یك بازی برتر و تهاجمی آبی اناری ها را گلباران كرد. بارسا بعنوان پرچم دار فوتبال زیبا برابر ایتالیایی های خسته كننده به میدان رفت. با این وجود تیم فابیو كاپلو پیروز شد. باید فینال روماریو و استویچكوف می شد اما فینال ساویچویچ، دسایی و ماسارو شد. یك ویرانی كامل بود. نبود بارزی و كاستاكورتا قابل توجه نشد. گالی، مالدینی، تاسوتی و پانوچی جنگنده، سریع و با تمركز بودند. بهترین حمله جهان دیده نشده بود.

آلبرتینی، دونادونی، دسایی و بوبان برتر از گواردیولا، آمور، باكرو و سرگی در میانه میدان بودند. تسلط آنها به نحوی بود كه مهاجم های بزرگ و غیر قابل كنترل (استویچكوف و روماریو) بارسلونا نتوانستند كاری انجام دهند.

دسایی در این بازی درخشید و هزاران روش را برای مبارزه با آبی اناری ها نشان داد. او همه را به وجد آورد. پاس ها را با پا، سر و بدنش بلوكه می كرد. كاملاً بر بازی تسلط داشت. او برای پشتیبانی از هر حمله سفیدپوشان میلانی نفوذ می كرد و توانست یك گل فوق العاده به ثمر برساند (دقیقه ۵۸). او نه تنها باكرو را محو كرد بلكه بازیكنان میانی بارسا را كنار گذاشت. بازیكن فرانسوی نقش كلیدی در این دیدار داشت.

میلان در تمام دقایق بازی ریتم خودرا حفظ كرد و برتری داشت. آنها از پاس های كوتاه و بلند استفاده می كردند. از مناطق مختلف حریفشان را تحت فشار قرار می دادند تا تمركز آبی اناری ها را بر هم بریزند. كومان و گواردیولا خیلی سریع توپ ها را دور می كردند. توپ های هدفمند كمی را ارسال می كردند. به همین خاطر میلان، بارسلونا را زندانی كرده بود. آبی اناری ها در همه تقابل های فردی شكست می خوردند. تاسوتی و بوبان كاملاً كناره ها را بسته بودند. تعویض ها هیچ تأثیر مثبتی روی بارسا نگذاشت و همچنان دسایی و هم تیمی هایش از میانه میدان، فوتبال بارسا را نابود می كردند.

میلان دائم مهاجم هایش را تغذیه می كرد. ماسارو و ساویچویچ به مالكیت توپ میلان كمك می كردند و بازیكنان بارسا را آزار می دادند. ماسارو در دقایق ۲۵ و ۴۵ گلزنی كرد و ساویچویچ در دقیقه ۴۷ برای سومین بار دروازه بارسا را باز كرد. هیچ گاه كسی نتوانست پاسخی در ارتباط با عملكرد ساویچویچ مونته نگرویی پیدا كند. مهاجم بالكانی، نادال را از كار انداخت. مدافع های بارسا برای متوقف كردن این مهاجم مجبور شدند خطا كنند كه در نهایت با كارت زرد جریمه شدند. فوتبال تهاجمی میلان با تحقیر بارسلونا همراه شد و چیزی از باور گروهی آبی اناری ها باقی نگذاشت.
1398/01/14
22:47:46
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: بازی , بازیكن , توپ , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است