افزایش موقتی غلظت ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

افزایش موقتی غلظت ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

دیجیپا: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در هوای تهران طی برخی ساعات امروز (8 خرداد) از بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی فردا (9 خرداد) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۸ خرداد) است، اظهار نمود: طی برخی ساعات شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد در بعضی ساعات بعد ازظهر افزوده می شود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۸ خرداد)، ناپایداری های جوی سبب برقراری شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

شهبازی با اشاره به اینكه این وضعیت جوی كم وبیش تا فردا (۹ خرداد) ادامه دارد، اشاره كرد: برای برخی ساعات فردا افزایش ابر، بارش پراكنده باران خصوصاً در بعد ازظهر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب غربی انتظار می رود.

وی در ادامه با اشاره به اینكه بر این اساس همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی طی فردا، شرایط مساعد كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت همچنان تداوم دارد، اظهار داشت: دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند كاهشی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۶ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/03/08
11:45:10
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: بازی , سرعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است