انتشار دو كتاب درباره داوری و حقوق ورزشی

انتشار دو كتاب درباره داوری و حقوق ورزشی

به گزارش دیجیپا كتاب «دیوان حكمیت در ورزش» و ترجمه «حقوق بین الملل ورزش» منتشر گردید.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، كتاب «دیوان حكمیت در ورزش» نوشته نادر شكری، محسن داورزنی و ناصر احمدی در ۱۲۲ صفحه با شمارگان ۲۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان توسط نشر خرسندی انتشار یافته است.
در بخشی از مقدمه كتاب آمده است: داوری مكانیسم مناسب برای حل و فصل اختلافات بین المللی است. الان در حوزه اختلافات ورزشی بین المللی درخلال ورزشكاران و فدراسیون های ملی و بین المللی ورزشی، دیوان داوری ورزش (CAS) بعنوان مرجع عالی داوری در حقوق ورزشی برگزیده شده است. این نهاد متشكل از هیات های داوری مستقل از نهادها و سازمان های ورزشی عمل می كند. شورای بین المللی داوری ورزش (ICAS) بعنوان ركن عالی بر فعالیت های دیوان نظارت می كند. عملیات اجرایی داوری بر عهده دیوان داوری است. دیوان این امر را از راه دو بخش داوری عادی و بخش داوری استیناف انجام می دهد. كنترل امور مالی و سازمانی دیوان همچون تصویب بودجه دیوان داوری و انتخاب داوران، بر عهده شورا است. شورا حافظ استقلال و بی طرفی دیوان از سایر نهادها و سازمان ها است. رجوع به داوری دیوان به باعث توافق طرفین ناشی از قرداد یا شرط موجود در اسناسنامه فدراسیون های ملی و بین المللی است.همینطور كتاب «حقوق بین الملل ورزش؛ راهنمای مقدماتی» نوشته یان بلك شاو با ترجمه مهرداد محمدی و با دیباچه روزبه وثوق احمدی در ۲۲۴ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان توسط همین نشر انتشار یافته است.
در بخشی از مقدمه نویسنده در كتاب آمده است: امروزه ورزش به صفحات انتهایی روزنامه ها محدود نیست، بلكه راه خویش را به صفحات ابتدایی هم پیدا كرده است. پرونده ها و تحولات ورزشی هم به صورت گسترده ای در رسانه های مختلف، بخصوص در اینترنت و پلتفورم های دیجیتال بعنوان خبر پوشش داده می شوند.
این روند به خصوص در مورد پرونده های دوپینگ صدق می كند، كه علیرغم تلاش نهادهایی همچون آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) رو به افزایش است و سرتیتر خبرها را تشكیل می دهد. همینطور سایر پرونده ها و اختلافات ورزشی كه بخشی از حجم كاری رو به افزایش دیوان داوری ورزش را می سازند هم به بخش لاینفك اخبار ورزشی و رسانه ای تبدیل گشته اند.
حقوق ورزشی هم به سرعت در حال پیشرفت و تحول است و مخاطبین بیشتری را در كلیه سطوح به خود جذب می كند. لذا، علاقه به دانش پایه ای و عمومی جنبه های حقوقی ورزش در بین دانشجویان، حقوقدانان، بازاریابان ورزشی، ایجنت ها، تبلیغ كنندگان ورزشی و مدیران ورزشی شكل گرفته است.
هدف كتاب مقدماتی حاضر برآوردن این نیازها است كه ادبیات حقوق ورزشی موجود آنها را برآورده نساخته است.
باآنكه موضوعات عرضه شده در كتاب پیش رو گزیده ای از مسائل مهم هستند و حقوق ورزشی حوزه ای بسیار گسترده است، لیكن اعتقاد بر این است كه موضوعات انتخاب شده مهم ترین موضوعات پیش روی دنیای ورزش و مورد توجه رسانه ها هم اكنون هستند.
در جای جای این كتاب خواننده به مقالات، كتاب ها، نشریات و سایر منابع ارجاع داده شده است كه اطلاعات بیشتر و تحلیل دقیق تری در مورد مسائل مختلف مطروحه در كتاب به دست می دهند و بر ارزش و كارایی متن می افزایند.1398/06/09
21:14:22
5.0 / 5
5027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است