با هیچ بازیكنی مشكل نداشتم

گفتگوی تفصیلی برانكو پس از بركناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود

گفتگوی تفصیلی برانكو پس از بركناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود

به گزارش دیجیپا سرمربی اخراجی تیم فوتبال الاهلی عربستان اظهار داشت: بركناری من از این تیم عجولانه بود و هنوز توافقی برای دریافت قراردادم با باشگاه نداشته ام.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، برانكو ایوانكوویچ هفته گذشته و پس از باخت تیم فوتبال الاهلی عربستان مقابل الوحده، از هدایت تیم الاهلی بركنار شد و همچنان تكلیفش برای نحوه قطع همكاری با این باشگاه مشخص نمی باشد. الاهلی صالح المحمدی را به صورت موقت به جای برانكو برگزید و شب گذشته توانست با دو گل تیم الفتح را شكست بدهد.
برانكو كه در اخراجش در باشگاه اختلافاتی وجود داشت و مدیر و رئیس باشگاه برای كنار گذاشتن این مربی اظهاراتی را ضد هم در رسانه ها انجام دادند، در مصاحبه ای با روزنامه الریاضیه عربستان ناگفته های باشگاه الاهلی را بازگو كرد.
* چرا از سرمربیگری الاهلی اخراج شدید؟
- غیر امكان دارد كه از دو بازی اول در لیگ بتوانید نتیجه مثبتی بگیرید بویژه با وجود بعضی مصدومیت ها و غیبت ها. «لیما» بازیكن جدید ما در ایام فیفا به تیم افزوده شد درست هفت روز قبل از بازی با الوحده. «بلایلی» الجزایری هم دیر به تمرینات افزوده شد. تیم آماده نبود. به نظرم تصمیم مسؤلان باشگاه عجولانه بود و باید این سوال را از آنها بپرسید.
* چطور از اخراج خودتان آگاه شدید؟
- روز پس از بازی با الوحده به تمرین آمدم. یك روز عادی بود و هیچ مكالمه ای هم با هیچكس نداشتم. شاید مسؤلان باشگاه خودشان جلساتی داشتند كه من باشم یا نه. رسانه ها هم درباره ماندن یا بركناری ام نظر می دادند. سپس أحمد بامعوضة (یكی از مسؤلان الاهلی) با من صحبت كرد و اظهار داشت كه دیگر سرمربی الاهلی نیستم و قراردادم در تاریخ ۱۶ سپتامبر فسخ شده است.
* توافق شما با باشگاه برای فسخ قرارداد چطور است؟ آیا باشگاه باید كل قرارداد شما را پرداخت كند و یا طرح دیگری وجود دارد؟
- هنوز هیچ توافقی با باشگاه ایجاد نشده است و چیزی امضا نكرده ام.
* خبرهایی وجود دارد در خصوص اینكه رئیس باشگاه بركناری شما را رد كرده ولی مدیر تیم شما را عزل كرده است. آیا این واقعیت دارد؟
- من این خبرها را شنیده ام اما دقیقا نمی دانم چه اتفاقی رخ داده. حتی اخبار رسانه های عربستان را نمی خوانم چون كه به زبان عربی است.
* شما در باشگاه با چه كسی كار می كردید و در ارتباط بودید؛ رئیس باشگاه یا مدیر تیم؟
- من با أحمد بامعوضة وماجد الطویرقی در ارتباط بودم. البته برای بعضی از مسائل با منصور بن مشعل مدیر تیم و احمد الصائغ رئیس باشگاه صحبت می كردم و در جلسات حضور داشتند.
* آیا با بازیكنان تیم مشكل دارید یا همه چیز عادی است؟
- من در طول دوران مربیگری ام با هیچ بازیكنی مشكل و سوء تفاهم نداشته ام. البته ۱۱ بازیكنی كه در تركیب اصلی هستند، همیشه خوشحال هستند و امكان دارد برخی از بازیكنان نیمكت نشین ناراحت و عصبانی باشد. شما در تیم ۳۰ بازیكن دارید و نمی توانید همه را بازی بدهید. الان در شرایط حرفه ای هستیم و بازیكنان باید خودشان را با این شرایط هماهنگ كنند.
* چرا با عمر السوما پیش از بازی الوحده صحبت داشتید و گفتگوی تلویزیونی خویش را تكذیب كردید.حتی گفتید عمر السوما باید بداند بازیكنان ملی پوش دیگری هم نیمكت نشین هستند؟
- من همیشه با بازیكنان جلسه دارم چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی. با عمر السوما در مورد سوء تفاهماتی كه بعد از یك مصاحبه تلویزیونی به وجود آمد، صحبت كردم. در آن مصاحبه اشتباهات ترجمه رخ داده بود. غیر امكان دارد كه درباره بازیكنانم به شكل بدی در رسانه ها صحبت كنم.
* بازیكنان خارجی را شما انتخاب كردید ولی بازیكن صربستانی تغییر نمود و جدا شد. چرا از جذب یك بازیساز خودداری كردید؟
- گزینه های خارجی مختلفی برای مدیریت باشگاه وجود داشت. الكسیچ صربستانی یكی از بهترین بازیكنان تركیه بود كه در لیگ اروپا ۱۰ گل زده بود. من با مربی صربستان هم صحبت و درباره این بازیكن از او سوال كردم. همه تیم ها از جذب این بازیكن استقبال می كنند. بازیكن بوسنیایی هم جوری بود كه عملكردش سبب تحسین همه می شد. علاوه بر این لوكاس لیما از یك باشگاه بزرگ فرانسه به صورت مستقیم به عربستان سعودی آمد. او با تیم هماهنگ خواهد شد و به زمان نیاز دارد.
* اما گفته می شود شما بازیكنان بوسنیایی و صربستانی را آوردید ولی آوردن لیما و بلایلی كار مدیریت باشگاه بوده است.
- اینطور نیست. مدیریت باشگاه درباره این بازیكنان با من مشورت كرد و من هم موافقت كردم. برعكس خیلی هم از جذب این بازیكنان خوشحال شدم. آنها بازیكنان خاصی هستند كه تیم به این نفرات نیاز دارد.
* پس چرا سه بازیكن از شرق اروپا آوردید؟ آیا آنها گزینه های شما بودند؟
- مسؤلان باشگاه فهرستی از اسامی بازیكنان مختلف را به من دادند كه نام الكسیچ، ساریچ و زوكانوویچ در آن وجود داشت. من بر مبنای رزومه، این بازیكنان را انتخاب كردم. حتی یك بازیكن اروگوئه ای هم به من پیشنهاد شد.
* آیا در مدت حضورتان در الاهلی در كار و تصمیمات فنی شما دخالت می شد؟
- خیر اصلا. درباره وضعیت بازیكنان گزارش ها و مشورت هایی به من می رسید ولی دخالتی در كار نبود و خودم فهرست را می دادم. صحبت و نظر نهایی با من بود اما نمی دانم چرا این اتفاقات پیش آمد. مثلا حسین عبدالغنی با ۴۲ سال سن با دویست درصد توان كار می كرد و مثل یك بازیكن جوان در تلاش بود.
* چرا باوجود داشتن بازیكنانی مثل یزید البكر و خالد البراكا بازهم بازیكنان جدید گرفتید؟
- چطور می توانستم درباره بازیكنان تصمیم بگیرم وقتی كه بلافاصله پس از عقد قراردادم، این بازیكنان جذب شدند.
* چرا باوجود رزومه خوبی كه در كشورهای دیگر داشتید در ا لاهلی موفق نشدید؟
- من در سه كشور ۱۱ جام كسب كردم. هدفم این بود كه با الاهلی هم قهرمان شوم ولی با برنامه دو ساله نه ۶ یا سه ماه. اخراج من با این سرعت عجیب بود. احساسم قابل وصف نیست ولی زندگی در حركت و رو به جلو است.
* گفته می شود بازیكنان در زمان شما از زیاد بودن تمرینات بدنسازی و حضور در سالن بدنسازی شكایت داشتند.
- (با خنده تلفن همراهش را در می آورد و اینستاگرام باشگاه را نشان می دهد) این تصاویر تمرین تیم است. الان كه دیگر مربی نیستم ولی بازیكنان در حال وزنه زدن هستند. این یك روش عادی برای تمرین است. بازیكنان باید گاهی اوقات در سالن وزنه باشند. ما حداكثر یك روز در هفته در سالن بودیم.
* آیا مطالبات شما پرداخت شده است؟ آیا رقم یك میلیون و ۵۰۰ هزار یورو یا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو قرارداد شما صحت دارد؟
- من بركنار شده ام و پولم را نگرفته ام. طبق قرارداد یك میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بعلاوه پاداش هاست كه باید سهم همكارانم را هم پرداخت كنم.
* مشكل اصلی الاهلی چیست؟
- صبر، صبر و صبر. اگر به بازیكن و مربی اطمینان دارید فقط باید زمان داد و صبر كرد.

1398/07/02
13:51:03
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است