مدیر رادیو ورزش با مهر مطرح كرد؛

ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای رادیو ورزش

ماجرای انتخاب گزارشگر زن برای رادیو ورزش

به گزارش دیجیپا غلامرضا میرحسینی مدیر رادیو ورزش درباره نخستین تجربه جدی و حرفه ای گزارش یك رقابت فوتبالی حساس بین تیم های آژاكس و چلسی توسط گزارشگر زن در این رادیو، توضیحاتی ارائه نمود.غلامرضا میرحسینی مدیر رادیو ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره گزارشگری رقابت دو تیم آژاكس و چلسی كه برای نخستین بار توسط یك گزارشگر خانم اتفاق می افتد، بیان كرد: البته قبلا تجربیات گزارشگری خانم ها را در سیما هم داشته ایم، مثلا خانم زهره هاشمی یا خانم مائده علاقمند برخی مسابقات را كوتاه یا گذرا گزارش كرده اند ولی تیم حرفه ای كه مثل مسابقات آقایان در آن، كارشناس و گزارشگر و تحلیل داوری هم خانم باشد، بی سابقه است و این نخستین بار است كه اتفاق می افتد.
وی افزود: این چند مورد گزارش هایی هم كه بوده به شكل حرفه ای نبوده است و بیشتر برای این بوده كه تصویری از این مسابقات ارائه شود. اما نجمه جعفری كه مقرر است امشب چهارشنبه اول آبان رقابت بین تیم های آژاكس و چلسی را گزارشگری كند، یك گزارشگر حرفه ای است و در یك سال گذشته اغلب مسابقات فوتسال و فوتبال بانوان كه از شبكه پخش شده است با گزارشگری او بوده است یعنی او هم از نظر توانمندی های گزارشگری و هم از نظر اطلاعات ورزشی و فوتبالی در سطح خیلی خوبی است.
میرحسینی درباره اهمیت این اتفاق خاطرنشان كرد: این اتفاق از این نظر مهم می باشد كه یك تیم كامل خانم رقابت را گزارش و تحلیل می كند و حتی تهیه كننده و گوینده برنامه هم خانم هستند، آن هم مسابقه ای كه بسیار مهم می باشد چون این دو تیم آژاكس و چلسی برای نخستین بار است كه در لیگ قهرمانان اروپا با هم رو در رو می شوند.
وی با اشاره به ادامه دار بودن این تجربه عنوان كرد: این نشان دهنده توانمندی خانم ها است كه تاكنون شاید كمتر مورد توجه قرار گرفته و ما حالا عرصه جدیدی را باز كرده ایم و این تجربه در صورت موفقیت، ادامه دارد و حتی امیدواریم مسابقات مهم لیگ خویش را به این صورت گزارش كرده و از توانمندی های خانم ها باز هم استفاده نماییم.
مدیر رادیو ورزش درباره این رویكرد جدید و اینكه قبل از این خانم ها فقط مسابقات مربوط به زنان را گزارشگری كرده اند، اظهار نمود: اینگونه نیست كه بگوییم خانم ها فقط در حوزه های در رابطه با خودشان توانمند هستند به صورت مثال حالا یكی از كارشناسان برنامه كشتی ما یك خانم است و زنانی هستند كه در این زمینه می نویسند و تحلیل می كنند و قلم خوبی هم دارند.
وی افزود: این رویكرد جدید رادیو ورزش است و ما یك سال روی آن كار كرده ایم. خانم ها در عرصه كارشناسی و داوری مسابقات مختلف از آقایان چیزی كم ندارند و این فرصت تاكنون به این شكلِ برنامه ریزی شده وجود نداشته است و الان نخستین بار است كه در رادیو ورزش رخ می دهد.
میرحسینی كه زمانی هم بعنوان مدیر شبكه سه سیما فعالیت داشته است، در واكنش به خطاها و گاف های احتمالی حین گزارش، بیان كرد: معتبرترین گزارشگران فوتبال چه ایرانی و چه خارجی در نخستین تجربه ها بطور قطع ضعف هایی داشته اند، جواد خیابانی، عادل فردوسی پور، پیمان یوسفی و یا گزارشگرانی در زمینه والیبال و كشتی در نخستین گزارش ها ضعف داشته اند. ما امیدواریم این ضعف ها كه طبیعی هم هست و امكان دارد در كیفیت گزارش اثرگذار باشد كمرنگ باشد ولی در صورت تداوم تجربه ها شاهد گزارش های جذابی خواهید بود.
وی افزود: امیدواریم این اتفاق، حمایت مخاطبان و اهل فن را به دنبال داشته باشد چون ما واقعا به دنبال نمایش نیستیم ما می خواهیم بگوییم زنان ما در همه عرصه های علمی، تحقیقاتی اثبات شده اند. به صورت مثال زنان خلبان داریم و حالا در عرصه ورزش هم خواستیم این توانمندی ها را عرضه نماییم. در این عرصه ها می توانیم از این توانمندی ها بهره بگیریم.
وی در انتها درباره ادامه گزارشگری مسابقات فوتبال خاطرنشان كرد: ما همینطور این آمادگی را داریم كه برای مسابقات مهم استقلال و پرسپولیس با دیگر تیم ها، از این كارشناسان و گزارشگران بهره بگیریم.

1398/08/01
17:31:22
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: تیم , داور , رقابت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است