فردا آخر سلطنت ۴۴ ساله آیان؟

فردا آخر سلطنت ۴۴ ساله آیان؟

به گزارش دیجیپا تاماش آیان ۸۱ ساله فردا (پنج شنبه) در دوحه در جلسه ای فوق العاده حضور خواهد داشت كه امكان دارد به كناره گیری او از سمتش بیانجامد.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از insidethegames، دوره ریاست تاماش آیان بر فدراسیون جهانی وزنه برداری فردا با بزرگ ترین چالش خود روبه رو می شود، جایی كه هیات اجرایی در جلسه ای درباره آینده این رشته ورزشی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
چندین تن از اعضای هیات اجرایی ۲۱ نفره IWF با آیان مخالفت كرده اند و گفته می شود كه دو نفر هم كوشیده اند او را برای استعفا از سمت ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری در جلسه ای در دوحه قطر ترغیب كرده اند.
برخی از اعضا معتقدند كه رئیس موقت انتخاب می شود.
در حالی كه یكی ازنزدیكان آیان مطمئن بود كه "خبرهای خوب اعلام خواهد شد"، دیگران منتظر هستند تا پیش از تصمیم گیری درباره مراحل بعدی فدراسیون جهانی وزنه برداری و اقدامات آن، توضیحات و شواهدی را از آیان بشنوند.
اعضای هیات اجرایی IWF همگی متفق القول هستند كه آینده این ورزش در برنامه بازی های المپیك یك مرتبه دیگر مورد تهدید واقع می شود.
آیان ۸۱ ساله از سال ۱۹۷۶ ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری را برعهده داشته است.
آیان هدف اصلی یك مستند تلویزیونی آلمانی به نام Secret Doping - Lord of the Lifters بود كه توسط شبكه ARD در پنجم ژانویه پخش گردید، و اتهاماتی مربوط به فساد را كه كمیته بین المللی المپیك (IOC) آنرا "بسیار جدی و نگران كننده" توصیف كرد، پخش كرد.
در حساب های بانكی سوییس ادعاهای مربوط به "مفقود شدن پول زیاد" وجود داشت كه فقط در دسترس آیان بوده است، فساد در مراحل ضد دوپینگ و دوپینگ توسط دختران ۱۳ ساله در تایلند همچون اتهامات دیگر او هستند.
فدراسیون جهانی وزنه برداری همانند فدراسیون وزنه برداری آماتور تایلند تمام اتهامات را رد كرد و آیان ادعا كرد كه این برنامه اصلاحات توسط فدراسیون جهانی وزنه برداری را در دو سال قبل نادیده گرفته و "زندگی من و ۵۰ سال كار من را كاملاً خراب كرده است".
وی اخطار داد كه فدراسیون جهانی وزنه برداری "در حال بررسی تحقیقات بیش تر درباره ادعاهای جدید ساخته شده توسط ARD" است، اما اعلام نمود كه "اكثریت ادعاهای ARD مربوط به گذشته است".
آیان به فدراسیون های عضو خود اظهار داشت: اسناد برای رد "اتهامات قدیمی و بی اساس" تهیه شده اند و مقرر است این مدارك در جلسه فوق العاده این نهاد در دوحه عرضه شود.
از میان اعضا تنها یك نفر، یورسولا پاپاندریا از ایالات متحده، علناً درباره جلسه ای صحبت كرد كه به قول وی، وزنه برداری فرصتی برای "رفع نواقص" در ساختار خویش را دارد.
رییس فدراسیون وزنه برداری ایالات متحده، رئیس كمیسیون زنان فدراسیون جهانی وزنه برداری و معاون فدراسیون جهانی وزنه برداری، مورد جزئیات تغییرات این نهاد به صحبت پرداخته اند.
آیان هم چنین اعلام نموده است سال آینده برای ششمین دوره پی در پی بعنوان رئیس فدراسیون جهانی نامزد نخواهد شد.
ماكسیم آگاپیتوف، رئیس فدراسیون وزنه برداری روسیه هم خواهان تغییر در ریاست فدراسیون جهانی شده است و سایر اعضای هیات اجرایی ۲۱ نفره از وی حمایت می كنند. او اعلام نموده است آیان باید به علل اخلاقی از سمت خود بركنار شود.1398/11/02
15:02:12
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: بازی , فدراسیون , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است