روزنامه استاد الدوحه:

فیفا با پیشنهاد AFC موافقت نمود

فیفا با پیشنهاد AFC موافقت نمود

دیجیپا: یك روزنامه قطری اعلام نمود فیفا با درخواست كنفدراسیون فوتبال آسیا برای زمانبندی مسابقات تیم های ملی موافقت كرده است.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، روزنامه استاد الدوحه قطر درباره سرنوشت مسابقات فوتبال در قاره آسیا نوشت: «فدراسیون فوتبال قطر در جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون های ملی که در تاریخ ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) برگزار می شود، شرکت خواهد داشت تا سرنوشت مسابقات قاره ای که از اواسط ماه مارچ به خاطر ویروس کرونا متوقف شده است، مشخص شود؛ بویژه رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا در کنار مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا.
کمیته های کاری کنفدراسیون فوتبال آسیا به نشست ها و جلسات خود ادامه می دهند بویژه کمیته اضطراری که پس از شروع ویروس کرونا تشکیل شد. بعلاوه کمیته مسابقات برای تعیین سناریوهای نهایی دو رقابت؛ هم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و هم مسابقات کاپ آسیا قبل از آنکه آنها را به فدراسیون های محلی در جلسه ماه آینده خود ارائه بدهد.»
استاد الدوحه همین طور پیش بینی نمود که کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ فیفا را در مورد پیشنهاداتش در رابطه با بازی های معوقه انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و برگزاری آن در ماه های اکتبر و نوامبر دریافت کرده است: «ماه سپتامبر برای آماده سازی تیم ها پیش از اتمام مسابقات انتخابی جام جهانی در نظر گرفته شده است و همین طور فدراسیون های کشورها اجازه دارند مسابقات خودرا که از ماه مارس تعطیل شده، برگزار کنند. پیش بینی می شود فیفا با این درخواست موافقت کرده باشد.»
این روزنامه قطری همین طور با اشاره به طرح برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز افزود: «به نظر می رسد AFC به حل و فصل مشکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان نزدیک شده است و بازی های شرق و غرب قاره را در یک کشور برگزار کند و یا بازی های هر گروه در یک کشور اجرا شود. کنفدراسیون آسیا مردادماه را بعنوان تاریخ اجرای این طرح خود انتخاب نموده است با علم به اینکه بیشتر فدراسیون های ملی همان زمان را مناسب ترین تاریخ برای شروع مسابقات داخلی در نظر دارند. این بدان معنا است که همپوشانی بین مسابقات محلی و قاره ای فدراسیون های ملی را وادار می کند تا برخی از مسابقات تیم های خودرا به تعویق اندازند.»


منبع:

1399/02/23
14:08:23
5.0 / 5
2531
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است