اعترافات، مایك تایسون

اعترافات، مایك تایسون

دیجیپا: بوكسور آمریكایی كه یكی از بهترین ورزشكاران این رشته بشمار می رود مشكلات زیادی همچون زندان رفتن، مصرف مواد مخدر و زورگیری داشت.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از مارکا، مایک تایسون یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ شمرده می شود. قهرمان جهان در سنگین وزن در ناک اوت زودهنگام قهار بود. او بوکسور سرسخت و پر هیبتی بود که نگاه کشنده و مشت های آهنین داشت. یکی از لقب های تایسون آهنین بود که یک ماشین نابودگر در رینگ به حساب می آمد و حریفانش را در عرض چند ثانیه شکست می داد. با این وجود بوکسور آمریکایی بخش تاریک هم داشت. زندگی اش پر از رسوایی همچون مواد مخدر، زندان و تجاوز بود.
پشیمانی
بعد از طوفان، آرامش فرا می رسد. تایسون در سال ۲۰۰۹ در برنامه "Good Morning Britain" اظهار داشت: "زندگی من سراسر از اشتباه بوده است. فعالیت ها، عملکرد هایم... کاش بسیاری از حرف ها را به مردم نمی گفتم. خیلی پشیمان هستم."
بزرگ شدن در میان مجرمان
بوکسور آمریکایی در یک مصاحبه اظهار نمود: "کودکی من مانند هر کسی است که در محله های سیاه و فقیر آمریکا متولد می شود. ما نه پول داشتیم و نه امید. بارها من را دستگیر کردند و درگیر مسائل مرتبط به تجاوز، مواد مخدر و الکل شدم."
"همیشه در بین گنگسترها بودم، اسلحه داشتم، به مردم شلیک می کردم، آنها به من شلیک می کردند. بدون پدر بزرگ شدم. ما را تحقیر می کردند. هیچ گاه در خانواده غرور نداشتیم و هیچ کس نمی دانست ما چه کسی هستیم."
"از ۱۲ سالگی تنها به من کتک زدن مردم را یاد می دادند که آنها را چگونه سرنگون و تحقیر کنم. حقشان را از آنها سلب کنم و نشان دهم که از آنها و همه برتر هستم. با این وجود من در حقیقت یک کودک ترسیده و غیر ایمن بودم. هیچ ایده ای از کاری که می کردم نداشتم اما احساس خوبی داشتم. همه به من می گفتند در این کار خوب هستم و این کار من را مرد خواهدنمود."
قربانی تعرض جنسی
در صورتیکه تایسون کسی بود که به دیگران ضربه می زد خود در کودکی قربانی آزار جنسی شده بود. وی در یک مصاحبه به ESPN اظهار داشت: "دوست ندارم درباره آن موضوع صحبت کنم. می خواهم در گذشته باقی بماند."
مواد مخدر
بوکسور آمریکایی در کتابش نوشت: "من یک کوکائینی به تمام معنا بودم. حتی قبل از مسابقه هم مصرف می کردم." تایسون به مبارزه اش در سی ام جولای ۲۰۰۴ اشاره می کند که مقابل دنی ویلیامز بریتانیایی شکست خورد. او می گوید: "کمی پیش از شروع مسابقه کوکائین مصرف کردم."

۴۰ هزار دلار برای ماریجوانا
بوکسور آمریکایی یک دفعه اعلام نمود ماهیانه برای ماریجوانا ۴۰ هزار دلار خرج می کند. تایسون یک دفعه فاش کرد که قبل از مبارزه با آندره گلوتا مواد مصرف کرده است. او اظهار نمود: "دقیقا قبل از ورود به رختکن ماریجوانا مصرف کردم و روی من تاثیر نداشت." این مبارزه که در بیستم اکتبر ۲۰۰۰ انجام شد بازگشت تایسون به مسابقات بعد از ۱۵ ماه بود. او به خاطر گاز گرفتن اوان هالیفیلد محروم شده بود.
تلاش برای خودکشی
مصرف طولانی مدت مواد سبب شد به خودکشی فکر کند. وی در سال ۲۰۱۳ به خبرنگاران اظهار داشت: "به خاطر مصرف مواد اوردوز کردم. این کار یک دیوانگی بود. نمی دانم یک روز بعد چگونه بیدار شدم... حتی به خودکشی فکر کردم."
پنهان کاری
تایسون برای این که مواد مصرف کردنش را از چشم کنترل ضد دوپینگ پنهان کند از همه روش ها بهره می برد. او اظهار نمود: "همیشه عادت داشتم از نمونه همسرم برای تست ها استفاده کنم. او به من گفت زمانی که نتایج مشخص شوند خواهند اظهار داشت که تایسون حامله است. به همین خاطر از نمونه فرزندانم استفاده می کردم."
گاز گرفتن حریف
در بیست و هشتم ژوئن ۱۹۹۷ تایسون برابر هالیفیلد قرار گرفت که در راند سوم اتفاق عجیبی رخ داد. بوکسور آمریکایی به سمت حریفش حمله ور شد و گوش هالیفیلد را گاز گرفت. او به اپرا وینفری اظهار داشت: "عصبانی بودم چون اوان با سر به من ضربه زد. به همین خاطر خشمگین شدم. البته نباید از این قضیه برای توجیه کارم استفاده کنم. با این وجود من به شدت عصبانی شده بودم. می خواستم کاری کنم که درد زیادی را تحمل کند. از طرفی کار سختی بود چون او بوکسور خیلی خوبی بود. به همین خاطر به سرم زد و هالیفیلد را گاز گرفتم." وینفری موفق شد در یک استودیو تلویزیونی دو بوکسور را با هم روبرو کند. مایک از هالیفیلد پوزش خواست.
مبارزه با یک گوریل!
یکی از لحظات باورنکردنی تایسون در باغ وحش صورت گرفت. وی در این رابطه اظهار نمود: " به نگهبان پول دادم تا اجازه دهد به تنهایی وارد باغ وحش شویم. من و رابین گیونز به آن جا رفتیم. زمانی که به قفس گوریل ها رسیدیم یکی از آنها را دیدم که به بقیه زور می گفت. او قدرتمند بود اما چشمانش مانند یک کودک بی گناه بودند. به نگهبان ۱۰۲۶۷ یورو پیشنهاد دادم تا در قفس را باز کند و من گوریل را تنبیه کنم اما با این کار مخالفت کرد."
تایسون که دوران زندگی اش مملو از رفتارهای اشتباه و زندگی تاریک بوده، حالا از برخی اقدامات گذشته اش پشیمان است.
منبع:

1399/03/02
11:27:20
5.0 / 5
2878
تگهای خبر: تیم , ضربه , گل , مسابقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است