كمپین جهانی دروازه بان های فوتسال ضد قانون جدید فیفا

كمپین جهانی دروازه بان های فوتسال ضد قانون جدید فیفا

به گزارش دیجیپا دروازه بان های فوتسال جهان كمپینی را ضد قانون جدید فیفا درباره دروازه بان ها به راه انداخته اند و امیدوارند این قانون تغییر كند.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، قوانین فوتسال با نظر فیفا دستخوش تغییرات زیادی شده است که از فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ برای تمام کشورها و مسابقات حرفه ای فوتسال لازم الاجرا است.
یکی از این قوانین مربوط به رنگ لباس و محافظ آرنج و زانوی دروازه بان ها است. در این قانون آمده است که محافظ آرنج باید با لباس و محافظ زانو باید با شورت ورزشی همرنگ باشد.
در کمپین اعتراضی دروازه بان های فوتسال جهان که برخی از مربیان و بازیکنان فوتسال هم به آن اضافه شده اند، اصلاح این قانون به علت دشواری های فراهم کردن یک کیت همرنگ، درخواست شده است.
«فیلیپ کد» دروازه بان بریتانیایی و دو نفر دیگر این کمپین را راه اندازی کرده اند. در بخشی از متن بیانیه این کمپین توسط فیلیپ آمده است:
«اعتقاد ندارم که فیفا به نتایج هزینه یا ایمنی این قانون جدید فکر کرده باشد. من از این کمپین استفاده می کنم تا به نمایندگی از دروازه بان ها (و احیانا داوران) به فیفا شکایت کنم. هم اکنون تهیه کیت های رنگی با کیفیت که برای فوتسال طراحی شده به سادگی امکان پذیر نیست.
مضحک است که انتظار داشته باشید یک دروازه بان سه نوع کیت سفید بخرد و بخواهد آنها را در خانه رنگ کند. محافظ ها (زانو و آرنج) دقیقا با رنگ لباس ها مطابقت ندارد.
در حال حاظر تولید کنندگان محافظ های دروازه بانی در فوتسال، به طور عمده پدهای خویش را به رنگ سیاه یا سفید تهیه می کنند که رنگ های خنثی هستند. یک چاره معقول برای تغییر این قانون ضد دروازه بان ها این است: رنگ محافظ ها سفید، سیاه یا به رنگ کیت باشد. در صورت عدم تغییر این قانون، نتایج جدی در انتظار دروازه بان های فوتسال خواهد بود.»
به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، تا لحظه نگارش این خبر حدود 600 نفر این کمپین را امضا کرده اند. (لینک کمپین)

1399/04/19
22:49:39
5.0 / 5
2393
تگهای خبر: بازی , بازیكن , داور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است