قهرمان جدید اپن آمریكا تاریخ تنیس را عوض كرد

قهرمان جدید اپن آمریكا تاریخ تنیس را عوض كرد

دیجیپا: دومینیك تیم با پیروزی برابر الكساندر زورف در فینال تنیس اپن آمریكا ركوردهای قابل توجهی را به خود اختصاص داد.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از آس، دومینیک تیم بامدادان دوشنبه با شکست الکساندر زورف قهرمان تنیس اپن آمریکا ۲۰۲۰ شد. تنیسور اتریشی در حالی فاتح این جام شد که ۲ بر صفر از حریف آلمانی اش عقب افتاده بود. مرد شماره سه جهان با این قهرمانی افتخارات زیادی را به نام خود ثبت نمود.

نخستین گرند اسلم

تبم با این پیروزی اولین گرند اسلم خودرا بعنوان یک تنیسور حرفه ای به دست آورد و به تازه ترین کسی تبدیل شد که برای نخستین بار یکی از چهار گرند اسلم را می برد. او دراین زمینه با مارین چیلیچ برابر شد که تنیسور کروات نخستین و تنها گرند اسلم خودرا در اپن آمریکا ۲۰۱۴ به دست آورد. تنیسورهایی که در سال های اخیر نخستین گرند اسلم خودرا کسب کردند استن واورینکا (اپن استرالیا ۲۰۱۴)، اندی ماری (اپن آمریکا ۲۰۱۲)، خوان مارتین دل پوترو (اپن آمریکا ۲۰۰۹) و نواک جوکوویچ (اپن استرالیا ۲۰۰۸) بودند.

پایان حمکرانی نادال، جوکوویچ و فدرر

تیم همین طور با قهرمانی اش به حمکرانی رافائل نادال، نواک جوکوویچ و راجر فدرر در گرند اسلم تمام کرد. در ۱۳ گرند اسلم اخیر قبل از اپن آمریکا ۲۰۲۰، قهرمانی ها به این سه تنیسور تعلق داشت. آخرین کسی که توانسته بود یک گرند اسلم فتح کند واورینکا بود که در اپن آمریکا ۲۰۱۶ موفق به انجام این کار شد.

نخستین گرند اسلم یک دهه نودی

تیم با فتح اپن آمریکا به اولین تنیسوری تبدیل شد که در دهه ۹۰ یا دیرتر از آن متولد شده است و برنده یک گرند اسلم می شود.

پایان حمکرانی تنیسورهای دهه ۸۰

تنیسور اتریشی همین طور به حمکرانی متولدین دهه ۸۰ تمام کرد که قبل از اپن آمریکا ۲۰۲۰ توانسته بودند ۶۳ گرند اسلم آخر را به خود اختصاص دهند. آخرین گرند اسلم یک دهه هفتادی به نام گاستون گائودیو آرژانتینی ثبت گردید که فاتح رولان گاروس ۲۰۰۴ شد. بعد از او تنها تنیسورهای متولد دهه ۸۰ قهرمان شدند.

منبع:

1399/06/24
23:31:45
5.0 / 5
1513
تگهای خبر: تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است