بیانیه نیمار مقابل نژاد پرستی:

به رنگ خود افتخار می كنم

به رنگ خود افتخار می كنم

دیجیپا: ستاره برزیلی پاری سن ژرمن پیامی را در مبارزه با نژاد پرستی و اتفاقات دیدار برابر مارسی منتشر نمود.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپورت، جدال پاری سن ژرمن برابر مارسی بسیار جنجالی شد تا جاییکه 5 اخراجی داشت که نیمار یکی از آنها بود.
این دیدار با یک گل به سود مارسی به انتها رسید و نیمار اصرار کرد که به او توهین نژاد پرستانه شده است و به همین خاطر عصبانی شد.
او اطلاعیه ای را در انتقاد از نژاد پرستی منتشر نمود.
در بیانیه نیمار که در اینستاگرام انتشار یافت، آمده است: روز گذشته عصبی و بی قرار بودم. من با کارت قرمز جریمه شدم چونکه می خواستم کسی را که به من توهین کرد بزنم. باید پیش از ترک زمین کاری انجام می دادم و از خود دفاع می کردم چونکه اطمینان داشتم که مسئولان کاری انجام نمی دهند و یا سهل انگاری خواهند کرد.
وی در ادامه نوشت: من می خواستم مثل همیشه در زمین فوتبال جواب حریف را بدهم. واقعیت نشان میدهد که من موفق نشدم. در فوتبال خشونت و توهین و دشنام جزئی از بازی شده است و نمی توان آرام و دل نرم بود. من این فرد(گونزالس) را درک می کنم. همه اینها جزئی از فوتبال هستند با این وجود نژاد پرستی و تعصب پذیرفتنی نیستند. من سیاه هستم و پدر و مادرم هم سیاه هستند و نوه افراد سیاه پوست هستم با این وجود به خود افتخار می کنم و خودرا کمتر از دیگران نمی دانم.
نیمار در ادامه نوشت: از مسئولان و داوران می خواهم که یک موضع گیری بی طرفانه داشته باشند. آنها باید نشان دهند که فوتبال جای چنین رفتارهایی نیست. وقتی به آن لحظه فکر می کنم باز هم حس نفرت من را فرا می گیرد. آیا باید بسادگی از کنار چنین اتفاقاتی گذشت. نمی دانم. در طول بازی من و هم تیمی هایم از داور بازی خواستیم که قاطعانه برخورد کند اما به ما بی توجهی شد.
او افزود: من مجازاتم را قبول کردم چونکه باید فوتبال پاک را به نمایش بگذارم اما امیدوارم که فرد جانی(بازیکن مارسی) هم مجازات شود. نژاد پرستی وجود دارد و باید آنرا از بین برد. آن بازیکن احمق بود. چنین رفتارهای نژاد پرستانه ای هم به سیاه پوستان و هم به سفید پوستان لطمه خواهد رساند و ویرانگر است.
نیمار نوشت: ما رنگ پوست خودرا انتخاب نمی نماییم و همه برابر خداوند برابر و مساوی هستیم. ما در این بازی تن به شکست دادیم و باید با تجربه بیشتری برخورد می کردم. نادیده گرفتن نژاد پرستی کمکی به ما نخواهد کرد. مبارزه با نژاد پرستی وظیفه بزرگ ما است.
او در آخر خطاب به بازیکن مارسی هم نوشت: بار دیگر با هم رودررو می شویم و من تنها فوتبال بازی خواهم کرد. در آرامش باش. تو میدانی چه بر زبان آوردی و من هم می دانم چه کردم. محبت بیشتری را برای همه جهان آرزو می می کنم.
منبع:

1399/06/25
13:10:56
5.0 / 5
1677
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , داور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است