در پی كنار گذاشتن رئیس ایرانی؛

جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شكایت النصر از پرسپولیس

جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شكایت النصر از پرسپولیس

به گزارش دیجیپا برخی از رسانه های عربستان كنار گذاشتن رئیس ایرانی كمیته استیناف AFC را از پرونده دادخواهی باشگاه النصر نشانه ای از برد این باشگاه عنوان كرده اند!به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، روز گذشته بود که روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان اطلاع داد جهانگیر بیگلری رئیس ایرانی کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو قطری این کمیته در پرونده دادخواهی باشگاه النصر از پرسپولیس ایران کنار گذاشته می شوند. النصر پس از رد شکایتش از پرسپولیس در کمیته اخلاق انضباطی AFC، به کمیته استیناف این نهاد اعتراض کرد.
روزنامه «المواطن» و برخی از رسانه های سعودی کنار گذاشتن رئیس ایرانی را از رسیدگی به این پرونده دلیلی برای پیروزی النصر بر شمرده و تاکید کرده اند که AFC با این اقدام خود برای برد به نماینده عربستان اطمینان خاطر داده است.

این در حالی است که روند رسیدگی به پرونده های قضایی در کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا با همین فرمول انجام می گیرد. در واقع هر کشوری که در این کمیته ها نماینده ذی نفع و یا حتی نزدیک به کشور ذی نفع داشته باشد، در جریان رسیدگی به پرونده کنار گذاشته می شود تا رای بدون اعمال نظر و سلیقه «ملی» صادر شود.
به عنوان مثال وقتی النصر از پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت نمود، «یاسر المسحل» عضو عربستانی کمیته انضباطی کنفدراسیون از جریان رسیدگی به این پرونده کنار گذاشته شد. حتی گفته می شد عضو بحرینی هم به خاطر تقارب آرا و عقیده با عربستان از رسیدگی به این شکایت منع شده است.
در پرونده شکایت به کمیته استیناف هم یک روند قانونی و عادی طی شده است. یک طرف این شکایت تیم ایرانی است؛ کشوری که در کمیته استیناف نماینده دارد و اگر عربستان هم در این کمیته دارای نماینده بود بطور حتم این فرد هم کنار گذاشته می شد.


منبع:

1399/07/24
11:10:09
5.0 / 5
1514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است