تخریب بیرانوند، تنها در ۴۸ ساعت!

تخریب بیرانوند، تنها در ۴۸ ساعت!

دیجیپا: «ایوان لکو و رسانه های بلژیکی در 48 ساعت پرونده حضور بیرانوند درون دروازه آنتورپ بعنوان دروازه بان اصلی را بستند! همه کاسه کوزه ها سر او شکست تا این دفعه دیگر هواداران علیرضا نتوانند فشاری بیاورند که بازیکن مورد علاقه شان باید فیکس باشد!»به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، روزنامه شرق نوشت: « علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش ایرانی ۴۸ ساعت زمان داشت تا از درخشش در لندن و هنرنمایی برای مورینیو و شاگردانش لذت ببرد. او که پس از قریب به پنج ماه حضور در بلژیک و باشگاه آنتورپ فرصت به دست آورده بود بالاخره در ترکیب اصلی تیمش به میدان برود، برابر تاتنهام در آخرین دیدار مرحله گروهی درون دروازه قرار گرفت و تا جایی که توانست مقابل ضربات بازیکنان تاتنهام ایستادگی کرد؛ نتیجه شد آن که علیرضا از ۱۰ شوتی که در چارچوبش زده شد، هشت تا را سیو کرد و دو تا را هم گل خورد؛ ماحصل آن سیوها برایش امتیاز ۸.۱ از ۱۰ را به ارمغان آورد و او را تبدیل به بهترین بازیکن آنتورپ در جدال برابر تاتنهام کرد. او پس از آن بازی، خصوصاً پس از تک به تکی که از بازیکنان تاتنهام گرفت، حسابی مورد تمجید قرار گرفت. در ایران رسانه ها رشادت هایش را گوشزد کردند و در رسانه های بلژیکی هم نه به هیجان رسانه های ایرانی، بلکه بعنوان نخستین دیداری که او خودش را نشان داد، درخشش بیرانوند مورد توجه قرار گرفت.

با این حال، نکته عجیب آن دیدار، واکنش های فردای سرمربی آنتورپ یعنی ایوان لکو بود. او با اشاره به سیوهای گوناگون بیرانوند عملکرد این دروازه بان را قابل قبول دانست و از این مساله پرده برداشت که هواداران زیاد بیرانوند حق دارند که بخواهند او بعنوان دروازه بان اصلی ایفای نقش کند. با این وجود جمله عجیبش درباره این که «می توانست روی گل اول بازی بهتر عمل کند» زنگ خطر را به صدا درآورد! او نه از قول خودش بلکه از قول هواداران ژان بوتز، دیگر دروازه بان تیمش، اظهار داشت که آنها می گویند علیرضا می توانست روی ضربه ایستگاهی گرت بیل که منجر به گل اول بازی شد، بهتر عمل کند. ایوان لکو نهایتا با گفتن این جمله که «هر دو طیف درست می گویند» به صحبت هایش، فردای بازی با تاتنهام، تمام کرد. این که هر دو طیف درست می گویند به این معنا است که ایوان لکو پیش از این که تصمیم بگیرد علیرضا را بیرانوند را باردیگر درون دروازه قرار دهد، به این مورد فکر کرده که او با وجود حمایت های بی شمار هوادارانش چندان هم بی نقص نبوده است.

لکو اما نهایتا تصمیم مهم ترش را روز یکشنبه گرفت؛ در جریان دیدار خانگی اش برابر کلوب بروژ. این دفعه او تصمیم گرفت برای نخستین بار علیرضا بیرانوند را در رقابت های لیگ هم بعنوان دروازه بان اصلی به زمین بفرستد. بیرو با آن که صد درصد رضایت لکو را به دست نیاورده بود ولی باز هم درون دروازه قرار گرفت. لکو می اظهار داشت: «بوتز دروازه بان خوبی بود ولی ما برای این بازی دنبال دروازه بان سطح بالایی بودیم. به همین خاطر علیرضا را برای ایستادن در دروازه انتخاب کردیم.» تا همین جا به ظاهر هم که شده سرمربی اعتراف کرده بود که سطح دروازه بانی علیرضا بیرانوند ۲۸ساله از ژان بوتز ۲۵ساله بهتر است. دست کم این موضوعی بود که بیرانوند در دیدار برابر تاتنهام نشان داده بود.

چرا بیرانوند درون دروازه قرار گرفت؟

قبل از ادامه بحث باید ابتدا تکلیف ژان بوتز فرانسوی مشخص شود. او از شروع فصل بعنوان دروازه بان اصلی آنتورپ بازی کرده بود و علیرضا چاره ای به غیر از نیمکت نشینی نداشت. بوتز در ۱۵ بازی لیگ و همین طور چندین بازی لیگ اروپا درون دروازه ایستاد ولی درست در پانزدهمین بازی و در تقابل برابر خنک، مرتکب اشتباه شد تا مسیر برای ورود بیرانوند به درون دروازه هموار شود. او با پاسی اشتباهی بازیکنان خنک را صاحب توپ کرد و آنها هم ضربه کاری را به آنتورپ زدند و بازی را ۴ بر ۲ بردند. پس از آن بازی، ایوان لکو، سرمربی آنتورپ اظهار داشت که بهتر است بوتز یک بازی استراحت کند تا از لحاظ روحی مهیا شود. آن یک بازی، همان دیدار با تاتنهام بود که فرصت به علیرضا رسید تا درون دروازه بایستد. بیرانوند با وجود شکست ۲ بر صفر تیمش در لندن اما نمایش قابل قبولی داشت و لکو را وادار کرد تا از او برابر بروژ هم استفاده نماید. این طور شد که بیرانوند برای نخستین بار پس از ۱۵ هفته نیمکت نشینی فرصت حضور در ترکیب اصلی تیمش در لیگ را هم به دست آورد.

۳ اشتباه بیرانوند؛ سخت گیری یا واقعیت؟

حضور بیرانوند در ترکیب آنتورپ برابر کلوب بروژ اما دیگر با به به و چه چه همراه نبود که هیچ، موجب شد همه تقصیرات شکست ۲ بر صفر تازه تیمش هم به گردن او بیفتد! به عقیده رسانه های بلژیکی، بیرانوند چند اشتباه فاحش در این دیدار داشت که همگی دست به دست هم داد تا آنتورپ شکست بخورد. در حقیقت به زعم آنها کاری که بوتز در ۱۵ هفته انجام داد را بیرانوند در یک بازی رقم زد و نشان داد دروازه بان مطمئنی نیست! برای بیرانوند و تخریب سبک دروازه بانی اش سه دلیل از طرف بلژیکی ها عنوان شده که شاید سختگیرانه به نظر برسد. دلیل اول به بازی با تاتنهام برمی گردد که عنوان کردند جاگیری او روی ضربه ایستگاهی گرت بیل مناسب نبود. به اعتقاد آنها بیرانوند با جاگیری مناسب می توانست ضربه بیل که به کنج بالایی دروازه زده شده بود را مهار کند. با این وجود دو دلیلی که اخیرا مطرح شده حساس تر هستند؛ یکی کم اهمیت و دیگری مهم. اول این که می گویند بیرانوند روی گل اولی که در همان دقایق ابتدایی بازی داشته عملکرد بدی از خودش نشان داده است؛ به زعم آنها او زود روی پای بازیکن کلوب بروژ رفت و اگر بیشتر مقابلش می ایستاد آن گل را نمی خورد. جرم سنگین تر که حالا تمامی رسانه ها سر آن به توافق رسیده اند، این است که بازی با پای بیرانوند بد است! برای این مساله دلیل هم عنوان شده است که مهم ترینش اخراج هم تیمی اش است. پاس نامطلوب بیرانوند برای هم تیمی ها کاری کرد که آنها توپ را لو بدهند و در نهایت برای حفاظت از دروازه مجبور به دادن خطا شدند؛ خطایی که منجر به اخراج بازیکن آنتورپ شد. گل دومی هم که بیرانوند خورد، باردیگر برایش حرف وحدیثی آورده اند که او شروع مجدد خوبی نداشت. دست آخر هم این طور نتیجه گرفتند که بازی با پای بوتز بمراتب از بیرانوند بهتر است. رسانه های بلژیکی برای این که آخرین ضربه را محکم تر به دروازه بان ایرانی آنتورپ بزنند، نظرسنجی اش راه انداختند و با منتشرکردن نتیجه آن، که بوتز حسابی از بیرانوند پیش است، این طور نسخه پیچیدند که دروازه بان فرانسوی از بیرانوند بهتر است.

اعتراف به اشتباه

مشخص نیست هدفی پشت حضور بیرانوند در دو بازی حدودا دشوار تیمش در ترکیب اصلی بوده یا نه؛ هر چه هست الان ایوان لکو دیگر به علیرضا بیرانوند بعنوان دروازه بان اصلی فکر نمی کند! او می گوید اشتباه کرده است: «همان طور که گفتم برای این بازی دنبال دروازه بان سطح بالایی بودیم ولی علیرضا آن دروازه بانی که می خواستم نبود!» او از اشتباهش هم می گوید: «داشتن دو دروازه بان که هر دو مدعی فیکس بودن هستند اصلا خوب نیست. بازی دادن علیرضا در این دیدار ریسک بود که متأسفانه نتیجه نداد. این که او بازی کرد و چنین اشتباهاتی داشت مقصرش من هستم. اگر چیزی به غیر از این بگویم، دروغ است.» بدین سان ایوان لکو و رسانه های بلژیکی در ۴۸ ساعت پرونده حضور بیرانوند درون دروازه آنتورپ بعنوان دروازه بان اصلی را بستند! همه کاسه کوزه ها سر او شکست تا این دفعه دیگر هواداران علیرضا نتوانند فشاری بیاورند که بازیکن مورد علاقه شان باید فیکس باشد!»

منبع:

1399/09/25
23:11:11
5.0 / 5
995
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , توپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است