با وجود بالاگرفتن انتقادات؛

آب پاكی بیرانوند روی دست آنتورپ

آب پاكی بیرانوند روی دست آنتورپ

دیجیپا: با وجود اینکه علیرضا بیرانوند در آخرین بازی خود در تیم فوتبال آنتورپ بلژیک اشتباهاتی داشت که منجر به شکست تیمش شد، با این وجود این دروازه بان قصد ندارد از آنتورپ جدا شود.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، زمانی که «ایوان لکو» سرمربی تیم فوتبال آنتورپ از این تیم جدا شد، خیلی ها معتقد بودند شانس به علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی رو کرده است که ارتباط چندان خوبی با لکو نداشت. چند روز پس از جدایی لکو، «ژان بوتز» دروازه بان فرانسوی و رقیب بیرانوند برای دروازه آنتورپ هم گرفتار لطمه دیدگی شدیدی شد تا همه چیز برای قرار گرفتن بیرانوند درون دروازه آنتورپ برقرار شود.
آنتورپ روز یکشنبه گذشته در هفته بیستم ژوپیرلیگ بلژیک برابر تیم میشلن به میدان رفت ولی دروازه بانی بیرانوند چندان خوب نبود و آنتورپ با دریافت سه گل شکست خورد. پس از این باخت، سیل انتقادات به سمت بیرانوند جاری شد و حتی برخی از رسانه های بلژیک بحث جذب یک دروازه بان دیگر را پیش کشیده اند.
روزنامه «HLN» بلژیک امروز در گزارشی به بررسی وضعیت بیرانوند و احتمال جدایی او از آنتورپ پرداخت. در قسمتی از این گزارش آمده است: «پنجشنبه مشخص می شود که ژان بوتز فرانسوی نیاز به جراحی دارد یا خیر و اینکه تا چه زمانی قادر به بازگشت نخواهد بود. خوشبینانه ترین حالت این است که به سبب لطمه دیدگی مچ پا، بوتز هشت هفته دیگر بهبود می یابد. در بدترین حالت، دروازه بان فرانسوی ممکنست جراحی شود و بیش از سه ماه قادر به بازی نخواهد بود.
آیا فکر می کنید در این صورت مشکلی نیست چونکه آنتورپ علیرضا بیرانوند را در اختیار دارد؟ بله؛ طرح کلی همین بود اما پس از آن که بیرانوند مقابل کلاب بروژ تاثیر خاصی در بازی نداشت، یکشنبه گذشته هم در دیدار برابر میشلن مرتکب اشتباه شد. این موجب می شود آنتورپ بطور ناگهانی و کاملاً غیر منتظره به دنبال یک دروازه بان دیگر (ترجیحاً بلژیکی) باشد برای اینکه اگر اتفاقی برای بیرانوند رخ بدهد، فقط "داور ماتیاس" (دروازه بان سوم آنتورپ) باقی می ماند.»

روزنامه بلژیکی گزارش خودرا این طور ادامه داده است: «ترجیح این است که سریع یک دروازه بان جدید به خدمت گرفته شود مگر اینکه بیرانوند در مدت زمان بسیار کوتاه خودرا بعنوان یک بازیکن قابل اعتماد تحت نظر فرانک ورکوتن سرمربی تیم هماهنگ کند. دروازه بان ایران با ۴۰ بازی ملی، به تدریج در رختکن آنتورپ راه یافته است. در صورتیکه او هنگام عقد قرارداد فقط به زبان فارسی مسلط بود، در ماه های اخیر کمی انگلیسی هم یاد گرفته است ولی برای داشتن یک مکالمه روان کافی نیست. گفته می شود که او گاهی به سبب محدودیت زبان، خنده دار است. اما بیرانوند پس از ماه ها نشستن روی نیمکت و حالا دو بازی غیر قابل قبول در مدت زمان کوتاه، چه احساسی دارد؟»
روزنامه «HLN» در ادامه این گزارش خود، گفتگویی را با مصطفی سلیمانی وکیل و مشاور علیرضا بیرانوند انجام داده و درباره شایعه جدایی این دروازه بان را هم از وی پرسش کرده است.
سلیمانی در این خصوص اظهار داشت: می خواهم تاکید کنم که علی پس از باخت به میشلن بسیار ناراحت است. این برای بازیکنی که همیشه دنبال پیروزی است، منطقی است. بیرانوند می خواهد همه چیز را در بازی های آینده جبران کند. روشن است که علیرضا برای سازگاری با زندگی و کار در بلژیک نیاز به زمان دارد. تفاوت با فرهنگ و آداب و رسوم ایران هم بسیار زیاد است.
وکیل بیرانوند با مثال زدن «کورتوا» دروازه بان بلژیکی رئال مادرید اظهار داشت: کورتوا در ابتدا همان مشکل علی را در رئال مادرید داشت که سرانجام توانایی هایش را نشان داد. باتوجه به شناختم از علیرضا، مطمئن هستم او لحظات بسیار خوبی را برای هواداران آنتورپ ثبت می کند.
سلیمانی بحث جدایی بیرانوند از آنتورپ و احتمال بازگشت این دروازه بان به ایران را تکذیب نمود و اظهار داشت: علیرضا و خانواده اش در آنتورپ خوشحال هستند. او اصلاً نمی خواهد به ایران برگردد. او به هر چیزی که می خواست در کشورش رسیده است و تنها با یک ماموریت به بلژیک آمده است: موفقیت در اروپا. در ایران آنقدر به بیرانوند بر این باورند که فقط در انتظار انتقال او به یکی از بهترین باشگاه های جهان هستند. همه ما متقاعد شده ایم که او به آسانی این دوره کوتاه را پشت سر می گذارد. قول می دهم علیرضا شما را با مسابقات درخشان خود شگفت زده خواهدنمود و بعد او را یکی از بهترین خریدهای باشگاه می نامند.


منبع:

1399/10/24
13:21:00
0.0 / 5
919
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است