بیرانوند در جست وجوی غرور ازدست رفته

بیرانوند در جست وجوی غرور ازدست رفته

به گزارش دیجیپا «این که بیرانوند نتوانسته به هر علتی بازی های خوبش را در تیم نه چندان مطرح بلژیکی به نمایش بگذارد، می تواند ریشه در هر چیزی داشته باشد ولی مورد مشخص این که او دیگر نباید اجازه دهد غرورش بیشتر از این خدشه دار شود تا به سادگی صحبت از جایگزینی اش تا زمان برگشت ژان بوتز شود.»به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «وضعیت برای علیرضا بیرانوند، دروازه بان شماره یک تیم ملی ایران، چندان مساعد نیست؛ نه در عرصه باشگاهی و نه احیانا در عرصه ملی! او که چندین ماه پیش چمدانش را بست و از پرسپولیس جدا شد تا به فوتبال اروپا برود، حالا زیر تیغ شدیدترین انتقادهاست؛ علیرضا که گفته بود فقط برای شش ماه به تیم آنتورپ می رود و بعد با درخشش در این تیم به سمت تیم های بزرگ در اروپا پرمی کشد، حالا فقط دو بار پس از جدایی از سرخ پوشان تهرانی فرصت بازی در ترکیب اصلی را (در لیگ) به دست آورده و پس از هر دو بازی، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

او که تا همین چند وقت پیش یکی از دو دروازه بان برتر آسیا بود، حالا در مسیری قرار گرفته که هم خودش را باخته و هم به نظر می آید از ایده آل هایش فاصله گرفته است. مردی که دو بار تا پای انتخاب برترین بازیکن سال فوتبال آسیا رفته، این روزها به خاطر گل های بدی که می خورد تحت فشار است؛ هرچند مدیربرنامه هایش می گوید علیرضا نیاز به فرصت بیشتری دارد تا با بازی در ترکیب اصلی تیم و البته لیگ بلژیک وفق پیدا کند ولی به نظر می آید بیرانوند بیشتر از هر زمان دیگری باید در جست وجوی غرور ازدست رفته اش باشد؛ نمایش های وی در ترکیب اصلی آنتورپ کاری کرده که انتقادها از او کار ساده ای شده و حتی فضا به سمتی رفته تا به جای بیرانوند، یک دروازه بان جدید دیگر جذب این باشگاه بلژیکی شود!

۱۶ هفته انتظار و کلی انتقاد

برای علیرضا بیرانوند همه چیز عجیب و غریب شده است؛ مردی که با درخشش در پرسپولیس و تیم ملی، یکی از بااعتمادبه نفس ترین بازیکنان ایرانی شده بود، حالا به ظاهر برای گرفتن ساده ترین توپ ها هم به مشکل برخورده است؛ او همچنان سینوسی حرکت می کند و گاها با وجود گل های بدی که خورده، چندین سیو درخشان هم داشته است. علیرضا برای رسیدن به ترکیب اصلی آنتورپ احتیاج به ۱۶ هفته نیمکت نشینی داشت. او که کلا به لیست ۲۳ نفر نخستین بازی تیمش در لیگ نرسید و از هفته دوم روی نیمکت نشست. دروازه بان یک مترو ۹۴سانتی متری تیم ملی در ادامه سه بازی هفته هشتم، نهم و دهم تیمش را هم به علت مصدومیت همسترینگ از دست داد و پس از بازگشت از مصدومیت هم البته فرقی نکرد و روی نیمکت نشست. فرصت بازی برای بیرانوند اما زمانی به دست آمد که ژان بوتز، دروازه بان فرانسوی و اصلی آنتورپ در هفته پانزدهم و پیش از دیدار تیمشان با تاتنهام در لیگ اروپا، سوتی داد و سبب شکست تیمش شد. ایوان لکو، سرمربی وقت آنتورپ بوتز را نیمکت نشین کرد تا به بیرانوند فرصت دهد. بدین سان علیرضا نخستین بازی اش برای آنتورپ را در لیگ اروپا و در لندن برابر تاتنهام انجام داد. او دو گل خورد ولی آن قدر سیو داشت که یکی از چهره های برجسته بازی باشد. با وجود عملکرد خوب بیرانوند در بازی برابر تاتنهام، لکو اما پس از بازی از او به خاطر عملکردش روی گل دوم تاتنهام انتقاد نمود. آن انتقاد اما مانع از آن نشد که بیرو در ترکیب اصلی آنتورپ برابر بروژ در لیگ قرار بگیرد؛ به این ترتیب، بیرانوند پس از ۱۵ هفته نیمکت نشینی در لیگ، سرانجام نخستین بازی اش برای آنتورپ در لیگ بلژیک را هفته شانزدهم برگزار کرد که آخر خوبی نداشت. وی در شکست ۲ بر صفر تیمش گل های بدی خورد و پس از بازی، سرمربی آنتورپ اظهار داشت که از بازی دادن به بیرانوند پشیمان است. به همین سادگی، او باردیگر به نیمکت تبعید شد.

همه چیز به نفع علیرضا، علیرضا ضد بیرانوند!

بیرانوند در لیگ، سه بار روی نیمکت نشست تا این که اتفاقات عجیب و غریبی از طریق برسد. ابتدا ایوان لکو، سرمربی ای که به علیرضا اعتقاد نداشت از آنتورپ جدا و راهی لیگ چین شد. در ادامه، ژان بوتز، دروازه بان اصلی تیم هم مصدوم گردید و گفته می شود بین دو تا سه ماه روی نیمکت می نشیند. به این ترتیب، با ورود یک مربی جدید، بیرانوند هم فرصت پیدا کرد تا تبدیل به دروازه بان فیکس تیمش در لیگ شود. با اتفاقات رخ داده، علیرضا در هفته بیستم، همین روز یکشنبه بعنوان دروازه بان اصلی درون ترکیب قرار گرفت ولی باردیگر نتوانست نظرها را جلب کند؛ تیم او سه گل خورد که بیرانوند دو تا از این گل ها را بد دریافت کرد. عملکرد بیرو پس از بازی با میشلن در هفته بیستم آن قدر سؤال برانگیز بود که بازیکنان تیمشان در مصاحبه های پس از بازی، مجبور شدند از او حمایت کنند؛ از این بگویند که علیرضا نیاز به فرصت بیشتری دارد و این که وقتی تیم می بازد، فقط دروازه بان مقصر نیست و کل تیم خوب کار نکرده است. بیرانوند در دومین دیداری که به وی در لیگ فرصت داده شد، مورد انتقاد قرار گرفت تا باردیگر رسانه های بلژیکی ضد اش مطلب بنویسند و بگویند وی در حد و اندازه های آنتورپ نیست.

عملکرد متفاوت در ایران و بلژیک

شاید برای ایرانیان زجرآور باشد که بلژیکی ها یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ ایران را در حد و اندازه های تیم نه چندان مطرح و قدرتمند آنتورپ نمی دانند ولی حقیقت این است که بیرانوند در دو بازی لیگ و یک بازی در لیگ اروپا بحث برانگیز ظاهر شده است. او بر خلاف روزهای درخشانش در پرسپولیس و حتی نفت تهران، این روزها در آنتورپ نه تنها کلین شیتی نمی کند بلکه با آماری بد به کارش در ۹۰ دقیقه آخر می دهد. علیرضا در سه دیداری که در این فصل در همه رقابت ها برای آنتورپ به میدان رفته، هفت گل خورده است! در لیگ بلژیک که شرایط بدتر است و او از دو بازی، پنج گل خورده دارد که آمار بد ۲.۵ گل خورده به صورت میانگین در هر بازی را برایش به ارمغان آورده است. دروازه بان ۲۸ساله ای که رفته بود تا در شش ماه خودش را به تیم های بزرگ اروپایی برساند، به صورت مشخص از روزهای خوبش در ایران فاصله گرفته است. «بیرو» در ایران و برای پرسپولیس ۸۹ بار در لیگ به میدان رفت و با ثبت ۵۶ کلین شیت، فقط ۴۳ گل خورده داشت؛ آمار نشان داده است او به صورت میانگین در هر بازی برای پرسپولیس ۰.۴۸ گل خورده داشته که اختلاف فاحشی با احوال این روزهایش در بلژیک دارد. اگر به مجموع ۱۲۹ باری که او برای پرسپولیس به میدان رفته و ۸۳ گل خورده ای که دارد هم رجوع شود، باز با میانگین ۰.۶ گل خورده در هر بازی، اختلاف زیادش با این روزها مشخص است. این که بیرانوند نتوانسته به هر علتی بازی های خوبش را در تیم نه چندان مطرح بلژیکی به نمایش بگذارد، می تواند ریشه در هر چیزی داشته باشد ولی مورد مشخص این که او دیگر نباید اجازه دهد غرورش بیشتر از این خدشه دار شود تا به سادگی صحبت از جایگزینی اش تا زمان برگشت ژان بوتز شود.»

منبع:

1399/10/24
23:57:52
0.0 / 5
886
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , توپ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است