اعلام دلیلهای تهدید وزنه برداری از طرف كمیته بین المللی المپیك

اعلام دلیلهای تهدید وزنه برداری از طرف كمیته بین المللی المپیك

دیجیپا: کمیته بین المللی المپیک دلیلهای تهدید وزنه برداری به اخراج از بازیهای المپیک را با قاطعیت بیان کرد.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از سایت inside the games، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک بار دیگر نسبت به وضعیت وزنه برداری هشدار جدی داد و عنوان نمود که "وزنه برداری با محرومیت از المپیک ۲۰۲۴ پاریس روبرو است مگر اینکه نگرانی هایی که مربوط به مدیریت آن وجود دارد را برطرف کند.
حالا کمیته بین المللی المپیک دلیلهای تهدید وزنه برداری به اخراج از بازی های المپیک را با قاطعیت بیان کرد. جزئیات این نامه به رئیس موقت فدراسیون بین المللی وزنه برداری (IWF) ارسال شده است که کمیته بین المللی المپیک نیز به کلیه ۱۹۲ فدراسیون عضو فدراسیون جهانی وزنه برداری و کمیته های ملی المپیک آنها ارسال کرده است.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری به سبب نادیده گرفتن مکرر سفارش های کمیته بین المللی المپیک و نهادهای دیگر و عدم تغییر مورد سرزنش قرار می گیرد.
بعنوان نمونه، هیئت فدراسیون بین المللی وزنه برداری برخلاف سفارش IOC برای تصویب قانون اساسی جدید پیش از برگزاری انتخابات خود که مقرر است در تاریخ های ۲۶ و ۲۷ مارس برگزار شود، مخالفت کرد.
چشم انداز حفظ قدرت همان افراد برای کمیته بین المللی المپیک قابل قبول نیست، بنا بر این توماس باخ روز گذشته گفت اگر مشکلات "به روشی رضایت بخش و به موقع" حل نشوند درباره حضور وزنه برداری در المپیک تصمیم دیگری خواهند گرفت.
همین طور ممکنست امسال عواقب دیگری نیز فدراسیون بین المللی وزنه برداری را تهدید کند برای اینکه کمیته بین المللی المپیک در حال بررسی سهمیه مقامات فدراسیون بین المللی وزنه برداری در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز است.
کمیته بین المللی المپیک اشاره کرد که "بسیاری از زمینه های درخواست تغییر و مشاوره از هر دو هیئت اجرائی کمیته و آژانس بین المللی (ITA)" توسط فدراسیون بین المللی وزنه برداری نادیده گرفته شده است.
کمیته بین المللی المپیک نه فقط در مورد تغییر قوانین ضد دوپینگ بلکه در مورد هرگونه اصلاحات احتمالی در سیستم انتخابی المپیک توکیو ۲۰۲۰ تاکید دارد. به همین خاطر دو تحقیق در مورد فساد در حال انجام می باشد، یکی توسط آژانس بین المللی و دیگری توسط اداره اطلاعات و تحقیقات آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA).
کمیته بین المللی المپیک نگرانی های شدیدی در مورد عدم تغییر فرهنگ فدراسیون بین المللی وزنه برداری و "شفافیت" دارد.
قرار دادن انتخابات پیش از قانون اساسی جدید - که در شکل اصلی آن خیلی از اعضای هیئت مدیره را بعنوان نامزدهای واجد شرایط حذف می کرد - به این معنا بود که با وجود نظر کمیته در خصوص اینکه باید به ورزشکاران بها داده شود، نماینده مستقیم ورزشکاران در هیئت مدیره جدید فدراسیون بین المللی وزنه برداری وجود نخواهد داشت.
منبع:

1399/12/08
15:31:41
0.0 / 5
766
تگهای خبر: بازی , سایت , سیستم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است