آغاز مراسم حمل مشعل المپیك با اولویت سلامتی افراد

آغاز مراسم حمل مشعل المپیك با اولویت سلامتی افراد

دیجیپا: مسئول برگزاری مراسم حمل مشعل المپیک اصرار کرد ˮسلامتیˮ افراد با اهمیت ترین اولویت آنها است.به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، سازمان دهندگان مراسم حمل مشعل المپیک در ژاپن که از فردا (پنجشنبه) در استان فوکوشیما شروع می شود، امنیت و سلامت افراد را اولویت اصلی خود می دانند. این مورد روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی توسط سیکو هاشیموتو رئیس کمیته برگزاری توکیو ۲۰۲۰ اعلام گردید.

هاشیموتو اظهار داشت: اولویت اصلی این مراسم اطمینان از ایمنی نه تنها ورزشکاران، بلکه ساکنان استان هایی است که مشعل از آن جا عبور خواهد نمود. در کل میزبانی این بازی و بازی های المپیک تابستانی و پارالمپیک آینده در توکیو با بهبود ژاپن از سونامی و زلزله ۲۰۱۱ مرتبط می باشد. ما می خواهیم همه دنیا به احیای منطقه شمال شرقی کشور و کل ژاپن صدمه دیده توجه نمایند. در این حوزه، ابتکارات زیادی پیشنهاد شده است. بعنوان مثال، در مراسم اهدای جوایز به ورزشکاران برنده دسته گل هایی که در شمال شرقی رشد می کنند، اهدا می شود و غذای فوق العاده ای از فوکوشیما در دهکده المپیک به ورزشکاران عرضه می شود.

مراسم حمل مشعل المپیک قبل از بازی های المپیک توکیو در مرکز آموزش فوتبال در ناراها شروع می شود. این مراسم به علت وضعیت ویروس کرونا بدون تماشاگر برگزار می شود. گروه کر دانش آموزان در این مراسم با اجرای آهنگ Hana wa saku ("گلها در شکوفه) می پردازند. این برنامه با پشتیبانی کانال تلویزیونی NHK بعنوان بخشی از یک برنامه خیریه برای کمک به مناطق صدمه دیده از زلزله و سونامی ۲۰۱۱ بوجود آمده است.

این مراسم ۱۲۱ روز طول خواهد کشید و برنامه ریزی شده است که مشعل از راه ۸۵۹ شهر در ۴۷ استان کشور حمل شود. انتظار می رود حدود ۱۰ هزار نفر در این مراسم شرکت نمایند.

قرار بود بازی های المپیک توکیو از ۲۴ ژوئیه تا ۹ آگوست سال ۲۰۲۰ برگزار گردد. با این وجود، به علت شیوع کرونا، این مسابقات برای یک سال به تعویق افتاد و از ۲۳ ژوئیه تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ برگزار می گردد.

منبع:

1400/01/04
13:58:12
5.0 / 5
642
تگهای خبر: آموزش , بازی , سلامت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است