پایان مورینیو

پایان مورینیو

یک دوره سراسر ناکامی برای مورینیو در تاتنهام، شاید آخر حضور این مربی در لیگ انگلیس باشد.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، تاتنهام زمان مناسبی را برای اخراج مورینیو برگزیده تا کم تر سرو صدا کند. در حالیکه تمام دنیای فوتبال در مورد سوپرلیگ و چشم انداز آن بحث می کردند، دانیل لوی، رئیس تاتنهام شخصی را اخراج کرد که در یک زمان انقلابی بزرگی در فوتبال ایجاد کرد و رویکرد کار مربی را تغییر داد ولی همه این ها به عقب بر می گردد.
روزهایی که یک مترجم جوان، بابی رابسون، مربی بارسا را ​​با گزارش های دقیق از حریف غافلگیر کرد، گذشته است.
وقتی با گستاخی تمام در اولدترافورد جشن صعود به پا کرد و پورتو گمنام را با شور و هیجان فاتح لیگ قهرمانان کرد، هنگام پایه گذاری چلسی بعنوان یک باشگاه بزرگ لیگ برتر گذشته است.
وقتی در اینتر ماشین پیروزی ساخت، روزهایی که اعضای تیمش آماده بودند برای وی در زمین بمیرند و هنگام ترک باشگاه برای او گریه می کردند، گذشته است. حالا مورینیو مربی است که بازیکنان بعد از جدایی او نفس راحتی می کشند.
تاتنهام آخرین باشگاه بزرگ مورینیو بعنوان مربی است. در پاییز سال ۲۰۱۹، او با این جمله به باشگاه لندن آمد که فکر می کرد در نقش مربی تغییر کرده و آماده سازگاری با دنیای سریع در حال تغییر فوتبال است. وی در ابتدا چندین پیروزی به دست آورد اما خیلی زود فوتبال تاتنهام آغاز به افت فاحش کرد و باردیگر مورینیو آغاز به درگیری با بازیکنان خودش کرد.
او بعد از تساوی اخیر با نیوکاسل، در مورد بازی تدافعی وحشتناک که ۱۰ سال پیش در انجام آن خبره بود و هم اکنون نمی تواند عرضه کند به یک جمله ساده بسنده کرد: "همان مربی، بازیکنان مختلف."
بدیهی است که روش های مورینیو دیگر کارایی ندارند. بازیکن نسل فعلی چنین نگاهی را نمی پذیرد که مورینیو از او انتقاد کند و او ناراحت نشود. دله الی بارزترین نمونه این مورد است. بازیکنان دیگر اقتدار را در مورینیو احساس نمی کنند که باید بدون تردید به آنها گوش فرا داد.
مورینیو اساسا رختکن خویش را از دست داده است. درست مثل مشاغل قبلی در رئال مادرید، منچستر یونایتد و چلسی. بعلاوه، مورینیو مهارت خود در انگیزه دادن به بازیکنان را از دست داده است. استعدادهای دی بروین و صلاح را در چلسی، شاو در منچستر یونایتد و دله الی را در تاتنهام ندید.
در تاتنهام به مدت یک سال و نیم کار، هیچ چیز برنده نشد.
گرایش های مدرن فوتبال، مورینیو را به هم ریخته است و او دیگر از معیارهای یک مربی برتر برخوردار نیست. شاید گام منطقی بعدی پست سرمربیگری در تیم ملی است، جایی که مهارت های وی بعنوان یک محرک می تواند کاملاً در دسترس باشد. بعلاوه، فوتبال تیم ملی با جزئیات بسیار از فوتبال باشگاهی عقب است و در این جا مورینیو راحتتر کار خواهد نمود.
با آمدن ژوزه، تاتنهام می خواست ذهنیت برنده را وارد تیم خود کند و در اسرع وقت آغاز به گرفتن جام ها کند. ژوزه به جایی نرسید و فقط وقت باشگاه خویش را تلف کرد.
متأسفانه مورینیو فعلی دیگر با قبل قابل قیاس نیست.
منبع:

1400/02/08
11:54:43
5.0 / 5
450
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است