سناریوی AFC تشریح شد

برگزاری متمركز مرحله یك هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

برگزاری متمركز مرحله یك هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

با بیان روزنامه الاتحاد امارات، احتمال دارد مراحل یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بصورت متمرکز اجرا شود.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، در صورتیکه قبل از این مقرر بود مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بصورت تک بازی برگزار شود، اما خبرهای رسانه های امارات و عربستان حاکیست احتمال دارد کنفدراسیون فوتبال آسیا در برنامه خود تجدیدنظر کند.
روز گذشته روزنامه «الاقتصادیه» عربستان ادعا نمود AFC در حال بررسی طرحی برای برگزاری مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا بصورت متمرکز است.
روزنامه «الاتحاد» امارات هم با اشاره به این طرح جدید کنفدراسیون آسیا، برنامه های این نهاد را تشریح نمود.
الاتحاد اصرار کرد که تصمیم AFC به شرایط ویروس کرونا و تصمیم کمیته اضطرار و بحران بستگی دارد و سپس برمبنای آن برای مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گیری می شود.
این روزنامه نوشت: «برگزاری تلفیقی و متمرکز لیگ قهرمانان آسیا در مراحل پایانی هنوز روی میز AFC است. این به مفهوم برگزاری مراحل یک هشتم و یک چهارم بصورت متمرکز است؛ در صورتیکه برگزاری این مراحل بصورت تک بازی امکان پذیر نباشد.»
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «پیگیری ها نشان میدهد اگر به دلیلهای مربوط به همه گیری کرونا در قاره آسیا اجرای برنامه قبلی (برگزاری مراحل یک هشتم و یک چهارم بصورت تک بازی) امکان پذیر نباشد، برنامه جایگزین این رقابت ها در مرحله یک هشتم و یک چهارم، سیستم متمرکز خواهد بود. سپس باید در انتظار شرایط ماه اکتبر ماند. در صورت عدم برگزاری مسابقات نیمه نهایی بصورت بازی داخل و خارج از خانه، این مرحله هم بصورت متمرکز و با کاهش فاصله زمانی دیدار رفت و برگشت انجام می شود و ممکنست به تیم ها پیشنهاد بازی در زمین بی طرف داده شود. این امر برمبنای پیشرفت های مربوط به ویروس کرونا تعیین می شود و اگر شرایط بهبود یابد، برنامه مسابقات بدون تغییر می ماند.»
به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه نماینده دارد. پرسپولیس باید با استقلال تاجیکستان بازی کند، تراکتور به مصاف النصر عربستان می رود و استقلال هم با الهلال عربستان دیدار خواهدنمود.

1400/02/12
20:56:35
5.0 / 5
598
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است