كالچو مركاتو خبر داد

پیشنهاد چینی برای سرمربی سابق استقلال

پیشنهاد چینی برای سرمربی سابق استقلال

دیجیپا: باشگاه کانگژو چین پیشنهادی را به آندره استراماچونی سرمربی سابق استقلال داده است و می خواهد او را جانشین افشین قطبی سرمربی ایرانی کند.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، آندره استراماچونی سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال که قبل از این گفته می شد از یک تیم قطری پیشنهاد دارد، هم اکنون با یک پیشنهاد جدید روبه رو شده است. باشگاه کانگژو چین می خواهد استراماچونی را به خدمت بگیرد و پیشنهاد عقد قرارداد را به این سرمربی ارائه کرده است.
این پیشنهاد به استراماچونی، پای افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی ایران و تیم پرسپولیس و فولاد خوزستان را هم به ماجرا باز می کند چونکه هدایت کانگژو بر عهده قطبی است و مدیران باشگاه در آستانه برکناری این مربی ایرانی هستند.
سایت «کالچو مرکاتو» ایتالیا در گزارشی در این ارتباط نوشت: «همانطور که به شما گفته بودیم، یک ماه پیش آندره استراماچونی مربی ایتالیایی پیشنهاد را از لیگ قطر دریافت کرد و در حال ارزیابی آنست. در این میان اما تیم کانگژو چین هم به میدان آمد؛ تیمی که در پنج بازی نخست خود در لیگ چین صاحب سه تساوی و دو باخت شد و می خواهد با ارائه پیشنهاد به استراماچونی، سرمربی خودرا تغییر بدهد. استراماچونی از نظر ورزشی تردیدی برای قبول این پیشنهاد ندارد اما پیش از تصمیم گیری می خواهد در مورد آن فکر کند. از یک طرف قطری ها با او تماس گرفته اند و از طرف دیگر تیم کانگژو که در سال ۲۰۱۹ از لیگ دسته اول چین صعود کرد و سال قبل در سوپر لیگ ماندنی شد. هدف کانگژو صعود به رده های بالای جدول است و برای این کار می خواهد پروژه خودرا با این مربی ایتالیایی شروع کند.»
در ادامه این گزارش آمده است: «چین اغلب بازار فوتبال ایران را رصد می کند و کارهای بزرگی که استراماچونی روی نیمکت استقلال انجام داده است درهای یک تجربه جدید آسیایی را برای او باز کرده است؛ جایی که استراماچونی جایگزین یک مربی ایرانی دیگر می شود: افشین قطبی.»
این رسانه ایتالیایی گزارش خود درباره استراماچونی را به این شکل به انتها رسانده است: «بین فردا و دوشنبه در چین پنجمین هفته لیگ تمام می شود و سپس تیم ها حدود یک ماه استراحت خواهند کرد. کانگژو می خواهد از تعطیلات برای تغییر سرمربی استفاده نماید و پیشنهاد خودرا به مربی ایتالیایی ارائه کرده است. از یک طرف پیشنهاد چین است و از جانب دیگر قطر.»
به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، کانگژو این فصل به نام شیجیاژوانگ تغییر نام داده است. کانگژو فصل گذشته به لیگ دسته یک چین سقوط کرد اما به سبب این که یک باشگاه دیگر نتوانست مجوز حضور در سوپرلیگ را به دست بیاورد، با نام و اسپانسر جدید (شیجیاژوانگ) به سوپرلیگ برگشت.


منبع:

1400/02/26
20:19:48
5.0 / 5
455
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است