او نمی تواند انگلیسی صحبت كند

تاكید دروازه بان پیشین آنتورپ بر جدایی علیرضا بیرانوند

تاكید دروازه بان پیشین آنتورپ بر جدایی علیرضا بیرانوند

به گزارش دیجیپا پیشکسوت تیم فوتبال آنتورپ بلژیک با اشاره به اینکه علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی به خاطر عدم تسلط به زبان انگلیسی به مشکل خورده است، اظهار داشت: بیرانوند دروازه بان خوبی خواهد بود اما نه در آنتورپ.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران زمانی که پرسپولیس را به مقصد باشگاه آنتورپ بلژیک ترک کرد شاید تصور نمی کرد در انتها اولین فصل حضورش در این کشور، جایگاه ثابتی در ترکیب آنتورپ نداشته باشد و نیمکت نشینی های متوالی را تجربه کند.
فراز و نشیب در دروازه آنتورپ البته مختص بیرانوند نیست و «دی ولف» و «ژان بوتز» دو دروازه بان دیگر آنتورپ هم شرایط مشابهی را در اولین فصل حضورشان در آنتورپ تجربه کرده اند.
این مبحث به سوژه ای برای سایت «GVA» بلژیک تبدیل گشته است تا عملکرد بیرانوند، بوتز و دی ولف را در گفتگو با «ویم دی کانیک» دروازه بان پیشین آنتورپ بررسی کند. دی کانیک اعتقاد دارد هیچکدام از این سه دروازه بان کار قابل ملاحظه ای انجام نداده اند و بهتر است این تیم را ترک کنند.
GVA در ابتدای گزارش خود نوشت:
«در فاصله یک مسابقه مانده به پایان فصل میتوان نتیجه گرفت سینان بولات (دروازه بان سابق آنتورپ) جانشین شایسته ای نداشت. ژان بوتز (۲۵ ساله)، علیرضا بیرانوند (۲۸ ساله) و دی ولف (۲۴ ساله) جا پای سینان گذاشتند ولی آنها سبب نشدند که هواداران، دروازه بان سه سال قبل را فراموش کنند. دی کانیک دروازه بان سابق می گوید "شما باید قدردان بولات باشید و آنتورپ این کار را انجام نداده است". در آغاز ماه می سال ۲۰۲۰، آنتورپ و بولات بعد از سه فصل و ۳۵ کلین شیت در ۱۱۷ مسابقه از هم خداحافظی کردند. بیشتر از یک سال بعد، ضرر و زیان هواداران تیم قرمز و سفید پوش (آنتورپ) بیشتر از هر زمان دیگری است که این نتیجه تغییرات مدام در دروازه است.»

یم دی کانیک اظهار داشت: «بوتز ثابت کرد که دروازه بانی در تیم موسکرون، جایی که چیزی برای از دست دادن ندارید از نظر ذهنی راحتتر از باشگاهی است که در سطوح بالاتر بازی می کند. بیرانوند ورزشکار فوق العاده ای است و می خواست این را نشان بدهد اما او انگلیسی صحبت نمی کند و این سبب ایجاد مشکل شده است. دی ولف بعد از آنکه از تیم یوپن جدا شد، از بقیه جلو زد اما باردیگر در مرحله پلی آف جای خویش را واگذار کرد.»
سایت بلژیکی در ادامه گزارش خود آورده است: «ورکوترن (سرمربی فعلی آنتورپ) و مربی پیش از او ایوان لکو پنج بار دروازه بان های خویش را در لیگ بلژیک تغییر دادند. گاهی اوقات این اتفاق ضروری بوده است مثلاً پس از سال نو و مصدومیت بوتز و گاهی با تصمیمی از بالا.»
دی کانیک در این خصوص اظهار داشت: «تعویض دی ولف - بوتز در آغاز مرحله پلی آف یک حرکت عجیب بود. نمی توانم تصور کنم که این انتخاب ورکوترن سرمربی تیم باشد بویژه که او بعد از چند بازی ثابت توسط دی ولف نسبت به وی نظر مثبتی داشت. فکر می کنم مسائلی خارج از ورزش در این تصمیم دخالت داشته است؛ دقیقاً مانند آنچه که در ماه دسامبر اجازه داد بیرانوند مقابل کلاب بروژ درون دروازه بایستد (اشاره به دخالت مدیران باشگاه آنتورپ برای بازی کردن بیرانوند). دروازه بان هم این مسائل را احساس می کند و برای آرامش روانی اش مناسب نمی باشد. تغییر مدام دروازه بان های آنتورپ نمایانگر ماه های ناآرامی در این باشگاه بود.»
دی کانیک همینطور به ذکر خاطره ای از دوران دروازه بانی خود در آنتورپ و مقایسه شدنش با «میشل پرودوم» دروازه بان تیم میشیلن پرداخت و اظهار نمود: «در سال ۱۹۹۸ تیم ما مانند تیم میشلن با دروازه بانی میشل پرودوم با دو امتیاز کمتر از کلاب بروژِ قهرمان، فصل را تمام کرد. گئورک کسلر مربی ما اظهار داشت که تیم آنتورپ با پرودوم قهرمان می شد. من در این مورد احمق نبودم. این جمله مرا تحت تأثیر قرار داد حتی اگر حاوی یک حقیقت خاص باشد.»
در حالی که دی کانیک مجبور بود آن زمان مقایسه با پرودوم را تحمل کند، دروازه بان های امروز آنتورپ بیشتر از هر زمان دیگری مقابل بولات مقایسه شده اند. بویژه پس از بازی متزلزل بوتز در بازی با خنک که واکنش هایی در شبکه های اجتماعی با ذکر نام بولات به دنبال داشت. دی کانیک افزود: «شما می توانید خویش را برابر این واکنش های منفی محافظت کنید اما همیشه کسی وجود دارد که به شما می گوید در بین هواداران چه می گذرد و بولات به این شکل مورد ستایش قرار گرفت. شما باید قدر بولات را می دانستید و آنتورپ این کار را نکرد؛ یک اشتباه فاحش.»
پیشکسوت باشگاه آنتورپ درباره این که کدام یک از دروازه بان های این تیم باید درون دروازه قرار بگیرند، اظهار داشت: «بوتز، بیرانوند و دی ولف مطمئناً خصوصیاتی دارند و دروازه بان خوبی خواهند بود اما نه در آنتورپ. تعجب نمی کنم که این باشگاه دنبال دروازه بان جدید است ولی سوال این است که دروازه بان جدید چه کسی خواهد بود.»


منبع:

1400/03/01
21:19:27
5.0 / 5
335
تگهای خبر: بازی , باشگاه , پیشكسوت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است