در گزارش دیجیپا مطرح شد

روایت خبرنگار پرتغالی از رسیدن رونالدو به ركورد علی دایی

روایت خبرنگار پرتغالی از رسیدن رونالدو به ركورد علی دایی

دیجیپا: خبرنگار پرتغالی با اعلان اینکه شکسته شدن رکورد علی دایی توسط کریستیانو رونالدو بهتر بود، اظهار داشت: هواداران فوتبال پرتغال به رفتار دایی و پاسخ رونالدو پس از بازی با فرانسه تعظیم می کنند.به گزارش دیجیپا به نقل از مهر، «کریستیانو رونالدو» ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال با درخشش در مسابقات یورو ۲۰۲۰ موفق شد خودرا به رکورد گل های ملی علی دایی اسطوره فوتبال ایران برساند. رونالدو با دو گلی که در دیدار مقابل فرانسه به ثمر رساند، تعداد گل های ملی خودرا به ۱۰۹ گل افزایش داد و حالا یک گل می خواهد تا عنوان آقای گلی جهان را پس از سال ها از علی دایی بگیرد.
دایی بلافاصله پس از آن که رونالدو به رکوردش رسید، پیامی را در تمجید از ستاره پرتغال منتشر نمود که این پیام هم واکنش رونالدو را در پی داشت. این پیام ها بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و حتی می توان گفت رکورد گل های ملی را تحت تاثیر خود قرار داد.
خبرنگار مهر در همین ارتباط گفتگویی را با «پدرو کادیما» خبرنگار پرتغالی انجام داد که تاکید دارد رونالدو حداقل تا دو سال دیگر به فوتبال ادامه می دهد و احتمال دارد تعداد گل های ملی خودرا بیشتر و بیشتر کند. این خبرنگار پرتغالی همین طور می گوید هواداران رونالدو و علی دایی برابر رفتار این دو پس از رسیدن به گل شماره ۱۰۹، تعظیم می کنند.
هیچکس شک نداشت که رکورد دایی می شکند
کادیما که در روزنامه ابولا شاغل است و شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد، در ابتدا اظهار داشت: این شاهکار رونالدو از پیش قابل انتظار بود نه به این علت که او خاص تر از کسانی بود که در پشت سر (دایی) قرار داشتند بلکه فکر می کنم زمانی که فاصله رونالدو با دایی به ۲۰ گل رسید، این به یک خبر دائمی پیش از هر بازی تیم ملی پرتغال تبدیل شد. از آنجائیکه مسئله اختتام کار رونالدو با تیم ملی پرتغال هیچ گاه مطرح نبود و از آنجائیکه عملکرد وی در سطح باشگاهی از نظر گل بسیار بالا بود، فکر می کنم هیچکس در دنیا شک نداشت که رکورد دایی می شکند.

پدرو کادیما
تعریف از رونالدو درباره علی دایی هم صدق می کند
وی افزود: رونالدو تمرکز وسواسی خودرا به همه هدف هایی که نام او را از نظر تاریخی در سیاره فوتبال ثبت می کند، نشان میدهد. او برای خودش هدف هایی را تعیین می کند. به نظرم او اجازه داد که پرسش درباره ۱۰۹ گل ملی بطور طبیعی جریان داشته باشد. این یک رکورد عالی است که بیان کننده نظم، تعالی و خصوصیات منحصر به فرد بعنوان یک بازیکن تمام کننده است. این تعریف و تمجیدها البته برای علی دایی و کارنامه ای که با ایران ساخته است نیز صدق می کند.
دایی هم می داند شکسته شدن رکوردش به این شکل بهتر است
این روزنامه نگار پرتغالی اشاره کرد: به نظرم علی دایی خودش هم می داند که شکسته شدن رکوردش به این شکل بهتر از شکستن آن توسط هر بازیکن آسیایی دیگر و یا بازیکنان کمتر موثر است چونکه رونالدو و مسی از فرازمینی های فوتبال مدرن محسوب می شوند. شکسته شدن رکورد توسط رونالدو هیچ گاه ناشایست و کم ارزش نیست.
با پیام به علی دایی هواداران بیشتر شیفته رونالدو شدند
کادیما در پاسخ به سئوالی درباره پیام علی دایی به رونالدو و واکنش ستاره پرتغال به این پیام، اشاره کرد: لحظه زیبایی بین هواداران این دو بُت در قاره ها بود. رونالدو عطش پیروزی دارد که این موجب می شود اغلب این طور بنظر می رسد کاری می کند که متمایز باشد و برای همین خودخواه دیده می شود اما دلیلش این است که او یک موجود رقابت جو است. او با گل ها، عناوین و برندها زندگی می کند. با واکنش به پیام علی دایی، هواداران بیشتر شیفته رونالدو شدند. این یک هدف عالی در شبکه های اجتماعی هم بود.

طرح فیفا پس از رسیدن رونالدو به رکورد دایی
هواداران پرتغال برابر دایی و رونالدو تعظیم می کنند
«احساس مردم پرتغال به رسیدن رونالدو به تعداد گل های دایی و پیام این دو اسطوره فوتبال به هم چه بود؟» وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: فکر نمی کنم مردم پرتغال نسبت به این مساله خیلی آگاهی داشته باشند. آنها به رونالدو متعصب هستند و خوشحالند که او یک رکورد دیگر را می شکند. برای آنها واقعاً فرقی ندارد که کدام رکورد به دست می آید. پرتغالی هایی که در مقیاس جهانی هوادار فوتبال هستند و تاریخ فوتبال جهان را دنبال می کنند مطمئناً در مقابل رفتار علی دایی و پاسخ دلسوزانه و شایسته رونالدو به بزرگترین ستاره ایران، تعظیم می کنند.
رونالدو چه زمانی متوقف می شود
روزنامه نگار پرتغالی درباره این که فکر می کند رونالدو تا چه زمانی در تیم ملی این کشور گلزنی خواهدنمود و رکورد آقای گلی را به چه تعداد گل می رساند، اظهار نمود: هیچکس نمی داند. تا زمانی که رونالدو در تیم ملی است، او گزینه شماره یک برای به ثمر رساندن گل پشت گل است اما در ۳۶ سالگی کار کمی برای رونالدو مشکل تر است. در کل هیچ قطعیتی وجود ندارد. عملکرد رونالدو می گوید که او می تواند حداقل تا دو سال دیگر همچنان در رده های بالای فوتبال باشد. چیزی که به نظر ما قطعی است این است که رونالدو هیچ گاه به تیم ملی «نه» نمی گوید.
رونالدو بیش از حد وطن دوست است
کادیما اشاره کرد: رونالدو همیشه برای باشگاه ها بازی می کند حتی اگر تصمیم بگیرد که اروپا را برای یک قرارداد پرسود و با فشار کمتر در کشورهای عربی یا آمریکا ترک کند و به همان اندازه برای تیم ملی به میدان می رود. او بیش از اندازه وطن دوست است. رونالدو پرتغال را به شدت دوست دارد و زندگی می کند تا در تاریخ بماند و از رکوردهای جدیدی که می تواند بشکند، تغذیه خواهدنمود.

رونالدو در یورو ۲۰۲۰
شانس پرتغال برای قهرمانی در مسابقات یورو کم است
این روزنامه نگار پرتغالی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر، درباب میزان شانس پرتغال برای تکرار عنوان قهرمانی در مسابقات یورو ۲۰۲۰ اظهار داشت: اعتقاد ندارم که پرتغال می تواند باردیگر قهرمان شود. این تیم پرتغال با تیم سال ۲۰۱۶ نقاط مشترکی دارد جایی که پرتغال مرحله اول را با دشواری های زیادی پشت سر گذاشت ولی به نظرم آن داستان زیبا به سختی تکرار می شود.
شانس پرتغال با ۱۱ بازیکن جوان و با انگیزه بیشتر است
کادیما اضافه کرد: رونالدو قادر می باشد با گل هایی که می زند به پرتغال کمک نماید اما بازیکنان زیادی در شکل و فرم رونالدو نیستند. برعکس، خیلی از بازیکنان اصلی خسته به نظر می رسند. در صورتیکه سرمربی پرتغال بخواهد ۱۱ بازیکن جدید را در ترکیب بگذارد، شانس بیشتری خواهد داشت. پرتغال باید بازیکنانی که در وضعیت بهتری هستند و انگیزه بیشتری دارند را به میدان بفرستد.
فرانسه، آلمان یا ایتالیا قهرمان می شوند
روزنامه نگار پرتغالی در آخر با اعلان اینکه برنده دیدار پرتغال با بلژیک استحقاق حضور در فینال مسابقات یورو را دارد، در آخر اظهار داشت: به نظرم فرانسه، بیشترین شانس قهرمانی را دارد. ایتالیا تیمی است که بیشترین ثبات را دارد و هماهنگ است. آلمان هم به نظرم تیم خوب و منسجمی است و می تواند از تیم های دیدنی باشد. بدین سبب انتخاب من برای تعیین قهرمان یکی از این سه گزینه است.


منبع:

1400/04/06
20:14:14
5.0 / 5
265
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است