پنهان شدن اعضای تیم فوتبال زنان افغانستان از ترس طالبان

پنهان شدن اعضای تیم فوتبال زنان افغانستان از ترس طالبان

دیجیپا: اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از ترس جان شان پنهان شدند.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از CBS، بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان بعد از آن که طالبان کنترل این کشور را به دست گرفت حالا با ترس زندگی می کنند و از ترس جان شان پنهان شده اند.
خلیده پوپال، بازیکن پیشین فوتبال زنان افغانستان و مدیر تیم ملی فوتبال زنان این کشور که در دانمارک حضور دارد، در تماس با چند بازیکن و هم تیمی های پیشین خود آنها را به فرار از این کشور تشویق کرد. او از مجامع بین المللی درخواست کمک کرده است.
پوپال در مصاحبه تلفنی از دانمارک به آسوشیتدپرس اظهار داشت: سال ها سعی کردیم تا کار ما در این سال ها و فوتبال و ورزش دیده شود ولی حالا باید بگویم که همه پنهان شوند. من به زنان در افغانستان می گویم که ساکت شوند و ناپدید شوند. جان آنها در خطر است.
او اظهار داشت که من تهدیدها و پیام های تهدیدآمیز زیادی دریافت کردم برای اینکه در تلویزیون از من نقل قول شد که من طالبان را دشمن افغانستان نامیدم.
پوپال در سال ۲۰۱۱ بازی خودرا متوقف کرد تابه عنوان مدیر در فدراسیون فوتبال افغانستان تمرکز کند. اما تهدیدها هم چنان ادامه داشت و سرانجام او مجبور شد در سال ۲۰۱۶ از افغانستان فرار کرده و در دانمارک پناهندگی بگیرد.
او در آخر اظهار داشت: بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان خودرا پنهان می کنند. بیشتر آنها خانه های خودرا ترک کردند تا به نزد اقوام رفته و خودرا پنهان کنند برای اینکه همسایگان آنها می دانند که آنها بازیکن هستند. آنها می ترسند. طالبان درحال ایجاد ترس هستند.
منبع:

1400/05/26
21:10:31
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است