500 کیلوگرم هدف غول گرجی

500 کیلوگرم هدف غول گرجی

دیجیپا: غول گرجی وزنه برداری عنوان نمود دوست دارد رقبای قدرتمندی در دسته خود داشته باشد و هدفش رسیدن به 500 کیلوگرم در مجموع است.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، لاشا تالاخادزه گرجستانی یکی از پرافتخارترین وزنه برداران جهان است. او که هم اکنون در وزن ۱۰۹+ کیلوگرم رقابت می کند، دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو است. او ۴ بار قهرمان وزنه برداری جهان (۲۰۱۵، ۱۷، ۱۸، ۱۹) و ۴ بار قهرمان وزنه برداری اروپا شده و هجده رکورد جهانی را به ثبت رسانده است. قابل توجه ترین رکوردهای جهانی وی در ضربات یک ضرب (۲۲۳ کیلوگرم)، دو ضرب (۲۶۵ کیلوگرم) و مجموع (۴۸۸ کیلوگرم) است.
در زیر گذری بر زندگی شخصی و ورزشی فوق ستاره وزنه برداری جهان داریم:
* ورود به وزنه برداری
تنها چیزی که در کودکی در مورد وزنه برداری می دانستم این بود که پدرم این ورزش را انجام می داد. نخستین تمرینم را با او انجام دادم و او به من گیورگی آسانیدزه را معرفی نمود که ورزشکار بزرگی بود و مربی من شد.
گرم کردن
یکی از جنبه های مهم تمرین تالاخادزه، تاکید بر گرم کردن بدن است. پیش از هر جلسه تمرین، تالاخادزه سی دقیقه ماساژ درمانی انجام می دهد تا عضلات خودرا با "پماد مخصوص" گرم کند. بعد از آن، ده تا پانزده دقیقه را صرف انجام تمریناتی می کند که شامل کارهای مقاومتی و وزنه های سبک است.
نوار پزشکی
تالاخادزه زانوهایش را با نوار پزشکی بانداژ می کند. او پس از لطمه دیدگی زانو در اوایل دوران حرفه ای خود همیشه از آن بهره برده است. "بعد از این که برای نخستین بار زانویم لطمه دید، آنرا پیچیدم، به آن عادت کردم و از آن زمان بدون آن تمرین نکرده ام."
ذهنیت تیمی
بااینکه تالاخادزه یکی از بهترین وزنه برداران جهان شمرده می شود، اما همچنان قوانین تعیین شده برای تیم ملی گرجستان را رعایت می کند. آسانیدزه مربی او اشاره کرد که اگر تالاخادزه یا هر شخص دیگری قانونی را زیر پا بگذارد، همه آنها به یک اندازه مجازات محکوم می شوند. (او مشخص نکرد که "مجازات" شامل چه مواردی است.)
انگیزه
در طول جلسات تمرینی معمولی، تالاخادزه برای مساعدت با تقویت انگیزه به مربیان تکیه می کند. وی در همین رابطه اظهار داشت: "من مربی را مسئول ۶۰ درصد موفقیت ورزشکار می دانم."
آسانیدزه بر این ارزیابی صحه می گذارد. او معتقد می باشد که یک مربی خوب نه فقط باید تمرینات ورزشکار را به درستی برنامه ریزی کند، بلکه باید وضعیت عاطفی ورزشکار را نیز در همه زمان ها درک کند تا به درستی "خشم رقابتی آنها" را شعله ور کند.
مربی تالاخادزه می گوید: "گاهی باید ورزشکار را بوسید و گاهی سیلی زد. ما هفت سال است که با لاشا کار می نماییم. زمان کافی برای شناخت توانایی های جسمانی و خاصیت های ذهنی او داشتیم. "
رفع اشتباهات
به ندرت پیش می آید که تالاخادزه هر وزنه ای را که تلاش می کند از دست بدهد. با این وجود، وقتی این کار را انجام می دهد، کاملاً آگاه است که پیش از ادامه جلسه تمرین اشتباه خودرا برطرف کند. اگر نتواند مشکل را اصلاح نماید و وزنه را بلند کند، به مفهوم واقعی کلمه خوابش را از دست می دهد!


اهداف آتی
تالاخادزه رسیدن به ۵۰۰ کیلوگرم مجموع را در نظر گرفته است، اما باور ندارد که حتی با این هم راضی باشد. تالاخادزه اظهار داشت: "اگر به وزن ۵۰۰ کیلوگرم برسم، بلافاصله هدف جدیدی مانند ۵۰۵ یا ۵۱۰ کیلوگرم و غیره خواهم داشت."
آسانیدزه معتقد می باشد که تالاخادزه ممکنست به این رکورد برسد.
تالاخادزه هم اکنون در کلاس خودش بالاترین است - بجای کوشش برای جلو زدن از رقیبان دیگر، به دنبال رکوردهای خودش است. او گفت: دوست دارد ببیند که دیگران به سطح او برسند تا انگیزه او هم بیشتر شود و حساسیت ها بالا برود. تالاخادزه اظهار داشت: "من نمی خواهم تنها باشم. دوست دارم بسیاری از ورزشکاران دیگر هم قوی باشند. اگر رقبای قدرتمندی داشته باشم برای من بهتر خواهد بود. همین طور به افزایش محبوبیت این ورزش در سراسر جهان کمک خواهدنمود."
فقط جاه طلبی بد است. گوش دادن و اعتماد به مربی مهم می باشد. نظم و انضباط، احترام و آموزش زیاد برای رسیدن به جلو ضروری می باشد. آرزو می کنم همه بچه ها به اهدافشان برسند و نتیجه رویایی را که روی آن کار می کنند در زندگی به آن برسند.
سخن نهایی
تمرکز، تلاش و پایبندی به یک روال چیزی است که منجر به موفقیت می شود.
منبع:

1400/08/11
08:24:30
5.0 / 5
215
تگهای خبر: آموزش , تیم , رقابت , ماساژ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است