علیرغم تحریم جهانی ورزش روسیه

روسیه به رقابت های جودوی مغولستان دعوت شد

روسیه به رقابت های جودوی مغولستان دعوت شد

قهرمان اوکراینی جودو جهان گفت در صورت حضور ورزشکاران روسیه در رقابت های جایزه بزرگ مغولستان نه فقط در مسابقات آتی پیش رو شرکت نمی کند بلکه از تمام عناوین و مدال هایش صرف نظر خواهدنمود.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا و به نقل از راشاتودی، گئورگی زانتارایا قهرمان اوکراینی جودو جهان گفته است که اگر روس ها اجازه شرکت در تورنمنت آتی در اولان باتور، پایتخت مغولستان را داشته باشند، از عناوین جهانی و قهرمانی هایش خود صرف نظر خواهدنمود.
علیرغم تحریم جهانی ورزش روسیه به خاطر جنگ اوکراین، فدراسیون بین المللی جودو بر سیاست خود در خصوص اجازه دادن به ورزشکاران روس و بلاروس برای حضور در رقابت ها تاکید کرده است.
این جودوکار اوکراینی که در سال ۲۰۰۹ قهرمان جهان شده است، درباره این تصمیم فدراسیون جهانی اظهار داشت: من بتازگی در وب سایت رسمی فدراسیون بین المللی جودو دیدم که ورزشکاران روسی جهت شرکت در مسابقات اولان باتور ثبت نام کرده اند و می توانند تحت عنوان یک ورزشکار بی طرف (تحت پرچم فدراسیون) شرکت نمایند. زانتارایا که سه بار قهرمان اروپا نیز شده است اظهار داشت: اگر ورزشکاران روس اجازه شرکت در مسابقات را داشته باشند، من رسماً از تمام عناوین خود و عنوان قهرمانی جهان کناره گیری خواهم داد و در این رقابت ها شرکت نمی کنم.
این جودوکار اصرار کرد که ورزش نمی تواند با وضعیت فعلی کنار بیاید و در عین حال فدراسیون جهانی جودو را به حمایت منفعلانه از جنگ در اوکراین متهم کرد.
فدراسیون جهانی جودو از موضع خود دفاع کرده است تا به ورزشکاران روسی و بلاروسی اجازه دهد بعنوان ورزشکار بی طرف ظاهر شوند.
ماریوس ویزر رییس فدراسیون جهانی اضافه کرد: ورزش جودو یک ورزش آموزشی است. ارزش هایی مانند احترام، دوستی، شجاعت و کمک متقابل را می آموزد. جودو همیشه تلاش نموده است تا از مداخله سیاسی یا هر نوع تبعیض مقابل ورزشکاران اجتناب کند. در فلسفه و ارتباطات خود، ما اغلب از خودمان بعنوان خانواده جودو یاد می نماییم و این برمبنای اصولی است که ما داریم.
در شروع درگیری بین روسیه و اوکراین، فدراسیون جهانی این رشته ولادیمیر پوتین که کمربند مشکی در این ورزش را دارد از پست ریاست افتخاری فدراسیون جهانی جودو کنار گذاشت.1401/03/25
07:31:18
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آموزش , رقابت , سایت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است