جهان به یك جام چشم دوخته است؛

صبحانه، ناهار و شام با فوتبال در قطر

صبحانه، ناهار و شام با فوتبال در قطر

به گزارش دیجیپا، برای عاشقان فوتبال چشم بستن از قطر یعنی مرگ تدریجی؛ حالا تمام دنیا چشم به جامی دوخته اند که بر سرش دعواست.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، گذشت زمان در قطر نه تنها تب فوتبال را کم نمی کند بلکه با افزایش استرس هواداران برای تعیین تکلیف تیم های محبوبشان به اوج خود رسیده است تا زندگی فوتبالی را بتوان در روزهای جام جهانی به طور محسوس لمس کرد.
هواداران فوتبال با عشق و علاقه فراوان برای بازی تیم های مورد علاقه روزشماری و برنامه روزانه خویش را طوری تنظیم می کنند که حتما در ساعت مقرر به تماشای عشق خود در چارچوب یک تیم برسند.
صبحانه مفصل برای شروع یک هیجان
برگزاری فشرده بازی های جام جهانی تبدیل به سنت این تورنمنت شده است. انجام چهار دیدار در هر روزی که بازی های گروهی برگزار می گردد نشان دهنده این مورد است که فشردگی رقابت ها نه تنها برای ۳۲ تیم فوتبالی وجود دارد بلکه هواداران این رشته پرهیاهو در دنیا هم چاره ای جز فشرده کردن برنامه های روزانه خود برای رسیدن به این مهم ندارد. شاید اگر قرار باشد دیوانگان فوتبال در روزهای جام جهانی وعده ای را در آرامش بخورند "صبحانه" باشد.
خبرنگار اعزامی مهر به جام جهانی ۲۰۲۲ وقتی از کنار کافه های سطح شهر دوحه عبور می کند تنها میزهای صبحانه را آرام و بدون هیجان فوتبالی می بیند. تلویزیون رستوران ها هم با پخش موسیقی های متنوع تلاش می کنند صبحی دل انگیز برای گردشگر هایی که به صرف صبحانه آمده اند آغاز کنند؛ صبحانه هایی که با عنایت به حضور پر رنگ آشپزهای شرق آسیا و قاره آفریقا مزه صبحانه ایرانی را نمی دهد.
ناهار با شروع استرس
نخستین بازی های مرحله گروهی ساعت ۱۳ به وقت دوحه شروع می شود. زمانی برای صرف ناهار که کمتر کسی فرصت می کند آنرا میل کند. طرفداران دو آتشه فوتبال معمولا صبحانه های خویش را چنان میل می کنند که گویی قرار نیست خبری از ناهار باشد اما در میان آنها عده ای هستند که شکم های برآمده شأن نشان داده است قرار نیست ناهار را فراموش کنند.
فست فودهای سطح شهر دوحه کاملاً فعال شده اند. رستوران هایی که صاحبان آنها یکی از اهالی ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی است هم محلی برای دورهمی طرفداران شکم دوست فوتبالی است.
«شامل محمول» رستوران دار تونسی یکی از همان هایی است که در نزدیکی محل اقامت خبرنگار مهر رستورانش را صرف فوتبال کرده است. شبیه به «شامل» در دوحه کم نیست اما دست پخت متفاوت این رستوران ها سبب شده تا بازار فست فودها بویژه یکی از اسپانسرهای اصلی جام جهانی ۲۰۲۲ متفاوت از بقیه در ناهار باشد.
توریست هایی که بلیت بازی ها را برای ساعت ۱۳ تهیه کرده اند معمولا بین دو نیمه سراغ همان فست فود معروف می روند و همبرگر را چنان به دندان می کشند که گویی فوتبال برایشان تمام رژیم های غذایی را لغو شده دانسته است.
شام با فریاد
ساعت ۱۶، ۱۹ و ۲۲ بازی های بعدی تیم ها در جام جهانی شروع می شود. زمان هایی که شهر دوحه در آرامش ندارد و طوفان فوتبالی ها در داخل متروها و پاساژها و رستوران ها بیداد می کند. در تمام این لحظات هیچکس چشم روی هم نمی گذارد تا خواب عصرگاهی داشته باشد. همه بیدارند تا در میان فوتبال ها سراغ وعده شبانه هم رفته و شام بخورند.
وعده ای که هواداران تیم بازنده با عصبانیت می خورند و اغلب برنده ها شام را با لذتی کامل صرف می کنند. برنامه غذایی روزانه که فوتبال تمام آنها را تحت تاثیر خود قرار داده است و همه چیز به توپ گردی ختم می شود که اگر از خط دروازه ها رد شود اشتهای خیلی ها را باز و برخی را کور می کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/09/08
14:58:15
5.0 / 5
275
تگهای خبر: اقامت , بازی , توپ , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است