مارتینس درحال التیام زخم های سخت فولاد

مارتینس درحال التیام زخم های سخت فولاد

دیجیپا: خوزستان اسپانیایی ها روند درمانی تیم فوتبال فولاد را در دست گرفته اند تا این تیم از شرایط بحرانی بیرون رود.


سرخپوشان خوزستانی در آغاز فصل سبد خودرا از بازیکنان داخلی و خارجی پُر کردند و باتوجه به سابقه شان در لیگ کمتر کسی این جایگاه و عملکرد را برای آنها و تیم فولاد متصور بود، آن هم برای تیمی که هوادارنش از آن حضور در جمع مدعیان و کسب مقام را انتظار دارند.
به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، جهت بررسی بهتر، عملکرد این فصل فولاد را تا هفته نهم طی چهار فصل گذشته مقایسه کرده ایم:
لیگ ۲۳:
۹ بازی، ۳ برد، ۰ تساوی، ۶ باخت، ۴ گل زده، ۱۵ گل خورده، ۹ امتیاز - رتبه دوازدهم
لیگ ۲۲:
۹ بازی، ۲ برد، ۶ تساوی، ۱ باخت، ۷ گل زده، ۸ گل خورده، ۱۲ امتیاز - رتبه هشتم
لیگ ۲۱:
۹ بازی، ۳ برد، ۴ تساوی، ۲ باخت، ۷ گل زده، ۹ گل خورده، ۱۳ امتیاز – رتبه هفتم
لیگ ۲۰:
۹ بازی، ۳ برد، ۵ تساوی، ۱ باخت، ۱۰ گل زده، ۶ گل خورده، ۱۴ امتیاز – رتبه ششم
لیگ ۱۹:
۹ بازی، ۴ برد، ۴ تساوی، ۱ باخت، ۱۰ گل زده، ۵ گل خورده، ۱۶ امتیاز، رتبه پنجم

این اطلاعات نشان میدهد فولاد از نظر تعداد برد در محدوده نزدیک به فصل های گذشته اش قرار دارد. در ستون تساوی ها، این آمار بین ۴ تا ۶ متغییر بود اما این فصل یک خط تیره مقابل نام فولاد قرار گرفته و نکته مهم این است که در تعداد باخت، فولاد یک شکست بیش از کل آمار ۴ فصل گذشته خود دارد. افزایش تعداد گل خورده، کاهش گل زده و نزولی شدن رتبه هم در این آمار نمایان است.
اما سوال این جاست تیمی با این میزان از امکانات و پشتیبانی بودجه ای چگونه در اینجای جدول قرار گرفته است؟ چهار شکست ابتدای فصل و انتخاب بازیکنان ناکارآمد، همه معادلات را بهم ریخته است؛ فولاد تنها ۴ گل زده و در مقابل ۱۵ گل خورده دارد؛ این آمار تا پیش از آمدن مارتینس ۱ و ۱۱ بود که نشان از بهبود شرایط بعد از تغییرات کادر فنی دارد.
هواداران لقب «دکتر» را به مارتینس داده اند؛ در نگاه کلی فولاد با هدایت او یک روند رو به رشد و اصلاحی را در پیش گرفته و با سه پیروزی به آرامش رسیده است اما این سرمربی باتجربه می داند که شش مسابقه دشوار در پیش است و باید شاگردانش را از نظر روحی آماده دیدار با تراکتور، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، پیکان و نساجی تا پایان نیم فصل کند.
بهترین هدف گذاری برای فولاد کسب امتیاز قابل قبول از این بازی ها و گذر از این پیچ تند است. ایگناسیو به جوانان هم توجه دارد و با میدان دادن به آنها که بمب انگیزه هستند، در کنار باتجربه های فولاد می تواند ورق را برگرداند و در فرصت مناسب نیم فصل روند ترمیم تیم را با جذب بازیکنانی موثر شروع کند.
او می خواهد راه خروج از بحران را نشان فولادی ها دهد و زخم های این تیم را التیام بخشد ولی مانند همه تیم های بحران زده به زمان نیاز دارد. حال باید منتظر ماند و دید که هواداران و پیشکسوتان فوتبال خوزستان تا چه میزان او را در این راه همراهی می کنند؟1402/08/28
21:37:53
5.0 / 5
258
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیشكسوت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است