وظیفه فدراسیون پیدا کردن استادیوم برای سرخابی ها نیست

وظیفه فدراسیون پیدا کردن استادیوم برای سرخابی ها نیست

به گزارش دیجیپا، رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: دولت و جامعه ورزش نسبت به هم انتظاراتی دارند که انتظار دولت از فوتبال صعود راحت به جام جهانی است.


به گزارش دیجیپا به نقل از ایسنا، مهدی تاج بامداد جمعه در حاشیه حضور در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران بیان نمود: این دوره حضور در انتخابات پرشورتر از دوره قبل بود وخوشحالم که جامعه ورزش بیگانه با مسائل کشور نیست و بی اطلاع از گذشته نیست.
او افزود: هر کسی امروز رئیس جمهور شود، رئیس جمهور تمام مردم ایران است؛ جامعه ورزش هم انتظاراتی از رئیس جمهور دارد و طبیعتا رئیس جمهور و دولت هم انتظاراتی از جامعه ورزش خواهند داشت. انتظار دولت اینست که ورزشکاران روی سکو حرف بزنند قهرمانی و عنوان بیاورند انتظار از فوتبال هم اینست که به سادگی بتواند به جام جهانی صعود کند. فدراسیون به کمک خود دولت VRA بیاورد و بعضی از این حاشیه ها تمام شود. فوتسال ایران چهارم دنیا است و باید دوم شود و فوتبال ساحلی سوم دنیا است و باید دوم و اول شود. تیم ملی فوتبال هم بیستم دنیاست و ما قابلیت این را داریم که بهتر شویم و این انتظاراتی است که دولت از ما بعنوان فدراسیون فوتبال دارد.
تاج هم چنین اظهار داشت: کشورهای منطقه هزینه های گسترده ای می کنند و یکی از آنها به مدت پنج سال میزبان نوجوانان جهان را گرفته است. این کار را فدراسیون فوتبال به تنهایی انجام نمی دهد بلکه دولت قطر هم کمک می نماید. کشورهای عربستان و امارات به گونه دیگر هزینه می کنند و این کشورها همراه ما در مقدماتی جام جهانی حضور دارند.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت ورزشگاه ها اظهار داشت: من همه شما رسانه ها را در بازی پرسپولیس و مس دیدم. ۳۳ هزار و ۷۰۰ بلیت فروخته شده بود اما ۷۰ هزار نفر وارد ورزشگاه شدند و این زیبنده نیست. هر لحظه امکان دارد اتفاق رخ دهد و اگر خدایی نکرده یکی، دو نفر کشته شوند نخستین متهم رئیس فدراسیون است. باید برای فصل آینده هر کسی صندلی خویش را داشته باشد بلیت فروشی الکترونیکی و VRA وارد شود. بخشی از فراهم کردن این امکانات وظیفه ما است اما بیش تر آن بر عهده باشگاه ها است و اگر باشگاه ها نتوانند ورزشگاه های استانداردی را فراهم نمایند باید در ورزشگاه هایی بازی کنند که این شرایط را دارند. دوستان من در صدا و سیما همانند این موارد را گفتند.
تاج در پاسخ به این پرسش که بازی پرسپولیس و استقلال حتما در ورزشگاه تختی صورت می گیرد یا خیر؟ تصریح کرد: خیر، وظیفه دو باشگاه است دو تا استادیوم را به ما معرفی کنند و وظیفه ما نیست برای آنها استادیوم فراهم نماییم. ورزشگاه تختی ظرفیت خوبی دارد و تا ۳۰ هزار تماشاگر جا دارد. بازی های پرسپولیس و استقلال با هم و یا پرسپولیس - تراکتور که تماشاگر زیادی دارند باید در ورزشگاه های دیگری مسابقه بدهند و به جز آزادی جای دیگر نداریم.
وی در مورد پول هایی که برای بازسازی ورزشگاه آزادی واریز شده است، اظهار داشت: من اطلاعی ندارم و باید از شرکت توسعه تجهیز سوال کنید.
منبع:

1403/04/16
12:02:51
5.0 / 5
66
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Digipa Sports Shoes

دیجیپا

فروش لوازم و کفش ورزشی

digipa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیپا محفوظ است